Posadzki żywiczne 3d
Posadzki żywiczne 3d
30 sierpnia 2019
Cennik - montaż stolarki okiennej
Cennik – montaż stolarki okiennej
1 września 2019

Jak ogrzewać dom wybudowany na działce bez doprowadzonych mediów ?

Każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę, że metod na ogrzanie domu, który stawiamy na działce bez opcji doprowadzenia jakichkolwiek mediów jest tak naprawdę kilka. Do jednej z nich zalicza się instalację grzewczą, czyli kocioł na gaz płynny. W tym miejscu rodzi się kilka pytań, miedzy innymi czy okaże się być dobrym rozwiązaniem? Jakie występują różnice zestawiając ogrzewanie gazem ziemnym ?

new-home-dom

Niekiedy dostajemy możliwość zakupu naprawdę taniej działki. W większości przypadków niezwykle atrakcyjna cena ukierunkowana jest na fakt, że nie występuje tam możliwość doprowadzenia mediów. Powstaje zatem pytanie, co wtedy? Czy jest to istotna wada? W jaki sposób wpływa to na całkowity koszt inwestycji? Poza tym jak kształtują się wydatki na ogrzewanie oraz kluczową wygodę mieszkańców?

Powszechnie wiadomo, że osoby mające możliwość skorzystania z gazu ziemnego w większości przypadków instalują właśnie wybrany przez siebie kocioł gazowy, ponieważ okazuje się być rozwiązaniem niezwykle wygodnym. Ma na to wpływ bezobsługowa eksploatacja. Ciekawostką jest, że koszty przeznaczone na paliwo okazują się być w pełni umiarkowane.

Miejmy na uwadze, że nie posiadanie wodociągu oraz kanalizacji w żaden sposób nie ma wpływu na aspekt ogrzewania. Jednak brak gazociągu owszem.

Powszechnie wiadomo, że osoby mające możliwość skorzystania z gazu ziemnego w większości przypadków instalują właśnie wybrany przez siebie kocioł gazowy, ponieważ okazuje się być rozwiązaniem niezwykle wygodnym. Ma na to wpływ bezobsługowa eksploatacja. Ciekawostką jest, że koszty przeznaczone na paliwo okazują się być w pełni umiarkowane. Okazuje się, że zdecydowana większość w dobrej cenie występuje na terenach, gdzie brak jest infrastruktury dającej możliwość przesył gazu. W takim momencie należy zadowolić się innym rozwiązaniem, które okaże się być najkorzystniejsze właśnie dla nas.

Podsumowując niniejszy temat nakreśla się, że ludzie poszukujący działki przeznaczonej pod budowę domu są  w większości przypadków zainteresowane przede wszystkim dostępem do gazu ziemnego.

pompa-ciepła-NK

Pompa ciepła

Nie masz możliwości podłączenia na swojej działce gazu, sprawdź pompę ciepła która w doskonały i co najważniejszy tani sposób jest w stanie zastąpić kocioł gazowy.

Zobacz

Jak ogrzewać dom wybudowany na działce bez doprowadzonych mediów ? Jeżeli koszt podpięcia sieci gazowej do naszego domu jest bardzo kosztowny lub w pewnych warunkach wręcz niemożliwe to należało by się zastanowić nad instalacja pompy ciepła, która nie dość że kosztuje tyle co kotłownia opalana gazem ziemnym ( koszt kotła lub pieca gazowego plus wyposażenie kotłowni ) to jeszcze jest dużo tańszym sposobem ogrzewania naszego nowo budowanego domu. Reasumując jeżeli cena podpięcia instalacji będzie wysoka to należy rozważyć wprowadzenie alternatywnych systemów grzewczych na przykład takich jak połączenie pompy ciepła z fotowoltaiką.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
krys
krys
2 lat temu

Dla zainteresowanych tematem nowoczesnych systemów ogrzewania domu polecam pulsarinstalacje.pl

Ola
Ola
2 lat temu
Reply to  krys

Gdzie mieści się centrala firmy ?

2
0
Podziel się swoją opiniąx