Cennik usług remontowych
Cennik usług remontowych
28 sierpnia 2019
Jak ogrzewać dom wybudowany na działce bez doprowadzonych mediów
Jak ogrzewać dom wybudowany na działce bez doprowadzonych mediów ?
1 września 2019

Posadzki żywiczne 3d

Posadzki żywiczne jeszcze niedawna kojarzone były wyłącznie z przemysłowymi. Można jednak wskazać, że coraz częściej to właśnie podłogi 3D wykonane z żywicy bardzo często wykonywane są również w domach jednorodzinnych. Znajdują się one zarówno w garażu i kotłowni, jak i również w salonie. Posadzki żywiczne swoje zastosowanie miały głównie w przemyśle. Występowały także w halach wystawowych bądź niekiedy nawet w biurowcach.

Kluczową cechą posadzek żywicznych 3d okazuje się być przede wszystkim trwałość i twardość, a poza tym wytrzymałość mechaniczna. Stwierdza się, że są one głównie polecane do garaży, ale również kotłowni czy pralni oraz warsztatu.

Doskonałym rozwiązaniem okazują się być wypełnienia z kruszyw i folii bądź kompozycji kolorowych lakierów. Skutkuje to tym, że mamy szansę na spełnienie dekoracyjnej podłogi 3D doskonale wyglądającej również w salonie.

Jednak należy pamiętać, że żywiczna posadzka cienkowarstwowa doskonale wygląda w domach jednorodzinnych. Pamiętajmy, nie powinna być stosowana w przedpokoju i w kuchni. Wskazuje się, że ma ona blisko 0,5 mm grubości. Jest ona pomalowana dwuskładnikowymi farbami epoksydowymi, a z biegiem czasu także żywicą gruntującą

Bardzo ważną kwestią jest, że to że jeżeli aplikujemy żywicę na świeżo położony beton, to pamiętajmy żeby posadzka betonowa dojrzewała przez przynajmniej cztery tygodnie, a co za tym idzie osiągnął taką wilgotność nie przekraczającą pułapu 3% powinno się zeszlifować ewentualnie ześrutować mleczko betonowe, a następnie w odpowiedni sposób usunąć kurz. Dodatkowo stary beton należy także umyć i odtłuścić oraz usuwać plamy licznymi detergentami bądź także płomieniowo.
posadzki

Posadzki żywiczne

Zobacz nasz dział poświęcony posadzka żywicznym i sprawdź dlaczego to właśnie ten materiał jest tak chętnie wybieranym rozwiązaniem na podłogi i posadzki.

Zobacz

Posadzki żywiczne 3d to coraz bardziej popularne rozwiązanie na podłogi i posadzki wybierane przez inwestorów budujących dom lub remontujących mieszkania. Podłoga wykonana w tej technologi odznacza się oprócz walorów dekoracyjnych również walorami typowo użytkowymi takimi jak wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Posadzki takie są przeważnie wybierane do takich pomieszczeń jak salon, sypialnia, korytarz, garaż a nawet kotłownia lub piwnica. Dużą popularnością cieszą się również w sektorze publicznym i prywatnym ( biuro, przedszkole, szkoła, sklep oraz magazyn )

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx