Cennik usług remontowych
Cennik usług remontowych
28 sierpnia 2019
Jak ogrzewać dom wybudowany na działce bez doprowadzonych mediów
Jak ogrzewać dom wybudowany na działce bez doprowadzonych mediów ?
1 września 2019

Posadzki żywiczne 3d

Posadzki żywiczne jeszcze niedawna kojarzone były wyłącznie z przemysłowymi. Można jednak wskazać, że coraz częściej to właśnie podłogi 3D wykonane z żywicy bardzo często wykonywane są również w domach jednorodzinnych. Znajdują się one zarówno w garażu i kotłowni, jak i również w salonie. Posadzki żywiczne swoje zastosowanie miały głównie w przemyśle. Występowały także w halach wystawowych bądź niekiedy nawet w biurowcach.

Kluczową cechą posadzek żywicznych 3d okazuje się być przede wszystkim trwałość i twardość, a poza tym wytrzymałość mechaniczna. Stwierdza się, że są one głównie polecane do garaży, ale również kotłowni czy pralni oraz warsztatu.

Doskonałym rozwiązaniem okazują się być wypełnienia z kruszyw i folii bądź kompozycji kolorowych lakierów. Skutkuje to tym, że mamy szansę na spełnienie dekoracyjnej podłogi 3D doskonale wyglądającej również w salonie.

Jednak należy pamiętać, że żywiczna posadzka cienkowarstwowa doskonale wygląda w domach jednorodzinnych. Pamiętajmy, nie powinna być stosowana w przedpokoju i w kuchni. Wskazuje się, że ma ona blisko 0,5 mm grubości. Jest ona pomalowana dwuskładnikowymi farbami epoksydowymi, a z biegiem czasu także żywicą gruntującą

Bardzo ważną kwestią jest, że to że jeżeli aplikujemy żywicę na świeżo położony beton, to pamiętajmy żeby posadzka betonowa dojrzewała przez przynajmniej cztery tygodnie, a co za tym idzie osiągnął taką wilgotność nie przekraczającą pułapu 3% powinno się zeszlifować ewentualnie ześrutować mleczko betonowe, a następnie w odpowiedni sposób usunąć kurz. Dodatkowo stary beton należy także umyć i odtłuścić oraz usuwać plamy licznymi detergentami bądź także płomieniowo.
posadzki

Posadzki żywiczne

Zobacz nasz dział poświęcony posadzka żywicznym i sprawdź dlaczego to właśnie ten materiał jest tak chętnie wybieranym rozwiązaniem na podłogi i posadzki.

Zobacz

Posadzki żywiczne 3d to coraz bardziej popularne rozwiązanie na podłogi i posadzki wybierane przez inwestorów budujących dom lub remontujących mieszkania. Podłoga wykonana w tej technologi odznacza się oprócz walorów dekoracyjnych również walorami typowo użytkowymi takimi jak wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne oraz chemiczne. Posadzki takie są przeważnie wybierane do takich pomieszczeń jak salon, sypialnia, korytarz, garaż a nawet kotłownia lub piwnica. Dużą popularnością cieszą się również w sektorze publicznym i prywatnym ( biuro, przedszkole, szkoła, sklep oraz magazyn )

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx