Tweetop Floor – ogrzewanie i chłodzenie podłogowe
4 sierpnia 2017
Pompa Supraeco STE-1 – pompa geotermiczna
Pompa Supraeco STE-1 – pompa geotermiczna
8 sierpnia 2017
Pokaż wszystkie
Jakie cechy powinien mieć dobry fachowiec od rekuperacji ? 

Jakie cechy powinien mieć dobry fachowiec od rekuperacji ? 

Jakie cechy powinien mieć dobry fachowiec od rekuperacji ?

Coraz więcej osób chce wprowadzać do swojego domu ekonomiczne systemy, które pomagają w oszczędzaniu. Coraz większą popularnością cieszy się wentylacja mechaniczna, czyli rekuperacja. Trzeba jednak wiedzieć, że aby mogła działać prawidłowo, musi zostać zainstalowana przez profesjonalistę. Jakie cechy powinna posiadać taka osoba?

Instalacja bez projektu ? Stanowcze nie !

Przede wszystkim, nigdy nie zgadzaj się na wykonywanie systemu rekuperacji bez projektu. Jest to duży błąd. Kanały wentylacyjne muszą zostać precyzyjnie rozprowadzone po całym domu, aby mogły działać właściwie. Bez projektu nie będzie to możliwe. Ponadto, nie będzie możliwości kontrolowania pracy fachowca.

Nie zgadzaj się na miękkie kanały

Żadna profesjonalna firma zajmującą się instalacją rekuperatorów nie zdecyduje się na wykonanie systemu z aluminiowych miękkich przewodów. Instalacja wykonana z flexów jest nietrwała. Takie przewody oprócz tego, że generują duże opory przepływu, mają nierówną budowę wewnętrzną, co stanowi idealne miejsce na odkładanie się zanieczyszczeń. Kanałów miękkich nie można także wyczyścić. Do pomieszczeń będzie wtedy wprowadzane mocno zanieczyszczone powietrze, przesiąknięte kurzem. Takiego efektu na pewno nikt kto decyduje się na rekuperację nie chce uzyskać.Właściwy montaż rekuperacji

Fachowiec z prawdziwego zdarzenia będzie w stanie właściwie zaizolować kanały wentylacyjne i prawidłowo je zamontuje. Dzięki temu system rekuperacji będzie działał prawidłowo. Do wykonania takich prac potrzebna jest bardzo duża precyzja. Niechlujstwo w wykonawstwie spowoduje brak stabilności instalacji, nieprawidłową pracę systemu i bardzo niskie parametry odzysku ciepła.

Rekuperator o odpowiedniej mocy

Rekuperator powinien zostać dostosowany do kubatury i rodzaju wentylowanych pomieszczeń. Zastosowanie urządzenia, które nie zapewnia odpowiedniej wymiany powietrza ani odzysku ciepła grozi upośledzeniem pracy całego systemu.

Regulacja systemu rekuperacji

Profesjonalny instalator właściwie dostosuje system do potrzeb użytkownika. Zapewni to optymalny komfort klimatyczny w pomieszczeniach w domu. Pozwoli także na maksymalne oszczędności w zakresie ogrzewania. Instalator właściwie wyreguluje system, ale także ustawić anemostaty nawiewne i wywiewne.

Cenne porady

Fachowiec będzie w stanie doradzić także szereg dodatkowych czynników, które wpłyną pozytywnie na działanie systemu rekuperacji. Zaleci zamontowanie w domu najbardziej szczelnych okien i drzwi. Doradzi także wykonanie podcięć pod drzwiami wewnętrznymi, co umożliwi swobodny przepływ powietrza pomiędzy wszystkimi pomieszczeniami w domu.

Warto korzystać z usług profesjonalnych firm zajmujących się instalacją rekuperatorów. Dzięki temu system będzie mógł działać prawidłowo i zgodnie z naszymi oczekiwaniami.


Zobacz naszą ofertę rekuperatorów

Rekuperatory – Remont

Rekuperatory – Remont

Rekuperatory to urządzenia, które wykorzystywane są w systemach wentylacyjnych do odzyskiwania ciepła z powietrza, które zostaje wywiane z budynku.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperacja

Potrzebujesz pomocy przy projekcie rekuperacji – skontaktuj się z nami

Projekt rekuperacji, wentylacji, klimatyzacji i pomp ciepła
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx