Jakie cechy powinien mieć dobry fachowiec od rekuperacji ? 
Jakie cechy powinien mieć dobry fachowiec od rekuperacji ? 
7 sierpnia 2017
Hale przemysłowe i pomieszczenia produkcyjne – wybór posadzek Sikafloor
Hale przemysłowe i pomieszczenia produkcyjne – wybór posadzek Sikafloor
10 sierpnia 2017
Pokaż wszystkie
Pompa Supraeco STE-1 – pompa geotermiczna

Pompa Supraeco STE-1 – pompa geotermiczna

Pompa Supraeco STE-1 – pompa geotermiczna

Świetnym rozwiązaniem do domu są pompy geotermiczne z serii Supraeco STE-1. Zostały one stworzone przez firmę Junkers. W zależności od potrzeb, można je łączyć z zewnętrznym podgrzewaczem wody. Można je również podłączyć do instalacji solarnych. Nowe sprężarki i zoptymalizowany obieg chłodniczy zapewniają przy tym wyjątkowo wysoką efektywność przez cały sezon grzewczy.

Junkers to przedsiębiorstwo, które zajmuje się dostarczaniem na rynek innowacyjnych rozwiązań grzewczych. Ma już ponad 100-letnią tradycję w branży. Jest producentem nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń przeznaczonych do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej – m.in. kotłów gazowych, przepływowych podgrzewaczy wody, pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych.

Pompy geotermalne Supraeco STE-1  można wykorzystać w domach jedno- i wielorodzinnych. Mogą pracować w kaskadzie. Dzięki nowej generacji sprężarek i zoptymalizowanemu układowi chłodniczemu STE-1 osiągają wysokie wartości COP sięgające do 4,8. Cały system jest również bardzo energooszczędny, co również nie jest bez znaczenia.

System DPC

Pompy Supraeco STE-1 zostały wyposażone w system DPC, czyli Dynamiczne Sterowanie Pompą. Rozwiązanie to pozwala kontrolować różnicę temperatury na obiegu wtórnym.

Instalacja i obsługa

Nie ma żadnych problemów z zainstalowaniem urządzenia. Wszystko przebiega prosto i szybko. Wszystko to dzięki bogatemu wyposażeniu dołączonemu do zestawu. Dodatkowo, intuicyjne menu oraz program suszenia jastrychu, ułatwiają prowadzenie robót na budowie.

Funkcje

Pompa Supraeco STE-1 może pochwalić się szeregiem funkcji:

  • sterowanie za pomocą temperatury pogodowej,
  • zintegrowany miernik wytworzonego ciepła,
  • regulator pokojowy pomieszczenia z wyświetlaczem LCD,
  • zintegrowane oprogramowanie do pomiaru wytworzonej energii.

Cicha praca

Urządzenie pracuje bardzo cicho, co pozwoli na korzystanie z niego bez obniżania komfortu. Zastosowane zostały w urządzeniu izolacje drgań i szereg rozwiązań zapewniających izolację akustyczną.

Ciepła woda użytkowa

Przygotowanie ciepłej wody użytkowej nie będzie tu żadnym problemem. Można będzie podgrzać ja do temperatury 62 stopni Celsjusza.

Akcesoria

Do zestawu zostało dołączonych szereg akcesoriów m.in. do chłodzenia pasywnego NKS-1 lub kontroli większej ilości obiegów grzewczych.


Zobacz ceny urządzeń

 

Cennik JunkersRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx