Rekuperator zehnder
Test: Zehnder ComfoAir Q350 TR
5 czerwca 2017
Wpływ temperatury w domu na zdrowie i samopoczucie
8 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Błędy popełniane podczas remontu tarasu

Błędy popełniane podczas remontu tarasu

Błędy popełniane podczas remontu tarasu

Taras może znajdować się zarówno obok domu, jak i nad pomieszczeniami. Ta druga opcja do stworzenia jest najtrudniejsza. Dlatego też, pojawia się podczas takich prac wiele błędów. Jakie najczęściej występują?

Niewłaściwy dobór materiałów

Trzeba pamiętać, że na tarasy nadają się jedynie płytki mrozoodporne. Inne kompletnie się nie sprawdzą. Jeżeli zdecydujemy się na umieszczenie tam płytek przeznaczonych do wnętrz, będą bardzo szybko pękały i kruszały pod wpływem niskich temperatur. Na pewno nie przetrwają więcej niż jeden sezon zimowy.

Na taras najlepiej wybrać płytki o małym formacie. Te wielkoformatowe mają większą skłonność do pękania.Złe wykonanie izolacji przeciwwilgociowej

Należy wykonać z dużą starannością izolację przeciwwilgociową. Jeżeli woda dostanie się pod płytki, będą one do wymiany.

Brak spadu

Taras zawsze musi mieć 2% spadu. Jest to obowiązkowy parametr, o którym należy pamiętać. Jeżeli tego spadu nie ma, woda będzie stała na płytkach. Istotne jest również to, aby spadek został wykonany w odpowiednim kierunku. Jeżeli kierunek będzie nieodpowiedni, na zawilgocenie będą narażone ściany budynku.

Brak dylatacji

Płyta tarasu powinna być oddzielona od ścian i podzielona na pola o boku długości 3–4 m. Dylatacje płyty mają pokrywać się z linią łączenia płytek. Jeżeli niewłaściwie wykona się tę czynność, taras zacznie pękać.


Zobacz również co położyć na tarasie zamiast płytek

Balkon

Zobacz przy okazji jak naprawić balkon lub taras

Instrukcja naprawy balkonu lub tarasu w systemie Sika


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx