Rekuperator zehnder
Test: Zehnder ComfoAir Q350 TR
5 czerwca 2017
Wpływ temperatury w domu na zdrowie i samopoczucie
8 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Błędy popełniane podczas remontu tarasu

Błędy popełniane podczas remontu tarasu

Błędy popełniane podczas remontu tarasu

Taras może znajdować się zarówno obok domu, jak i nad pomieszczeniami. Ta druga opcja do stworzenia jest najtrudniejsza. Dlatego też, pojawia się podczas takich prac wiele błędów. Jakie najczęściej występują?

Niewłaściwy dobór materiałów

Trzeba pamiętać, że na tarasy nadają się jedynie płytki mrozoodporne. Inne kompletnie się nie sprawdzą. Jeżeli zdecydujemy się na umieszczenie tam płytek przeznaczonych do wnętrz, będą bardzo szybko pękały i kruszały pod wpływem niskich temperatur. Na pewno nie przetrwają więcej niż jeden sezon zimowy.

Na taras najlepiej wybrać płytki o małym formacie. Te wielkoformatowe mają większą skłonność do pękania.Złe wykonanie izolacji przeciwwilgociowej

Należy wykonać z dużą starannością izolację przeciwwilgociową. Jeżeli woda dostanie się pod płytki, będą one do wymiany.

Brak spadu

Taras zawsze musi mieć 2% spadu. Jest to obowiązkowy parametr, o którym należy pamiętać. Jeżeli tego spadu nie ma, woda będzie stała na płytkach. Istotne jest również to, aby spadek został wykonany w odpowiednim kierunku. Jeżeli kierunek będzie nieodpowiedni, na zawilgocenie będą narażone ściany budynku.

Brak dylatacji

Płyta tarasu powinna być oddzielona od ścian i podzielona na pola o boku długości 3–4 m. Dylatacje płyty mają pokrywać się z linią łączenia płytek. Jeżeli niewłaściwie wykona się tę czynność, taras zacznie pękać.


Zobacz również co położyć na tarasie zamiast płytek

Balkon

Zobacz przy okazji jak naprawić balkon lub taras

Instrukcja naprawy balkonu lub tarasu w systemie Sika


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx