Jak stworzyć precyzyjną klimatyzację ?
Jak stworzyć precyzyjną klimatyzację ?
1 czerwca 2017
Błędy popełniane podczas remontu tarasu
Błędy popełniane podczas remontu tarasu
6 czerwca 2017
Glikolowy gruntowy wymiennik ciepła Zehnder ComfoFond-L Q (1)

Zobacz nową odsłonę wpisu

Poznaj najważniejsze opnie, dane techniczne i ceny urządzeń

Pamiętaj też jeżeli pragniesz kupić urządzenie to powołaj się na ten artykuł ( kod rabatowy: ZTQ350TR) otrzymasz atrakcyjny rabat

Zobacz

Test: Zehnder ComfoAir Q350 TR

Centrale wentylacyjne z odzyskiem ciepła, czyli rekuperatory znajdują coraz częściej zastosowanie w polskich domach, urządzenie jest zasilane prądem elektrycznym, zadaniem systemu jest wyciąganie zużytego powietrza z pomieszczenia i doprowadzanie do niego takiej samej ilości świeżego powietrza, dziś sprawdzamy możliwości urządzenia marki Zehnder – ComfoAir Q350 TR.

Urządzenie marki Zehnder to system nowej generacji, który odznacza się:

  • wysoką wydajnością – do 350 m3/h przy 200 Pa,
  • cichą pracą,
  • prostym montażem – wersja lewo- i prawostronna w jednym urządzeniu, (montaż plug and play)

Urządzenie zostało wzbogacone o wymiennik ciepła w kształcie diamentu posiadający dużą powierzchnię, efektywność cieplna urządzenia jest dzięki temu dużo wyższa. System wspomagany jest również przez innowacyjny system bilansowania ilości powietrza, który również wpływa na zwiększenie ilość dostarczanego ciepłego powietrza, z pomocą tego urządzenia można zapewnić sobie bardzo dobre warunki termiczne w pomieszczeniu.

Bezpieczeństwo

Zehnder ComfoAir Q350 TR spełnia aktualnie obowiązujące standardy energetyczne, w związku z tym na każdym urządzeniu znajduje się etykieta energetyczna klasy A+.

Udogodnienia

Urządzenie wyposażone jest w innowacyjne czujniki zapewniające automatyczne wyrównanie powietrza nawiewanego i wywiewanego, system potrzebuje również bardzo mało czasu na uruchomienie, ponieważ nie jest wymagane ustawianie ręcznej prędkości obrotowej, bilans ilości powietrza wytwarzanego przez urządzenia odbywa się w sposób automatyczny.

Warto także podkreślić, że Zehnder ComfoAir Q350 TR wyposażony jest w inteligentną regulację temperatury czerpanego powietrza z zewnątrz, pozwala to uzyskać optymalną efektywność energetyczną.

Praca urządzenia jest bardzo cicha, ponieważ wyposażony jest on w ciche wentylatory, nakładka Flow Grid, obudowa spiralna i wentylator ebm-papst RadiCal zapewniają optymalny przepływ powietrza.

Zalety systemu:

  • cicha praca,
  • estetyczny wygląd,
  • prosty montaż,
  • szereg innowacyjnych rozwiązań poprawiających pracę urządzenia.

 

Rekuperator do kupienia w naszym sklepie:

Centrala wentylacyjna ComfoAir Q350 TR – Remont

Centrala wentylacyjna ComfoAir Q350 TR – Remont

Centrale odzysku ciepła Comfoair Q50 zapewnią maksymalny komfort cieplny i właściwy klimat w każdym pomieszczeniu.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1541-comfoair-q350-tr-centrala-wentylacyjna

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Damian
Damian
6 lat temu

Chyba na tą chwilę najlepszy rekuperator na rynku

1
0
Podziel się swoją opiniąx