Jakie błędy mogą pojawić się przy instalacji pompy ciepła ?
Jakie błędy mogą pojawić się przy instalacji pompy ciepła ?
30 maja 2017
Rekuperator zehnder
Test: Zehnder ComfoAir Q350 TR
5 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Jak stworzyć precyzyjną klimatyzację ?

Jak stworzyć precyzyjną klimatyzację ?

Jak stworzyć precyzyjną klimatyzację ?

Głównym zadaniem klimatyzacji precyzyjnej jest utrzymanie odpowiednich warunków w pomieszczeniach, w których znajdują się wyjątkowo wrażliwe na zmiany temperatury urządzenia elektroniczne. Jak taki efekt uzyskać?

Firmy z sektora informatycznego i elektronicznego muszą mieć w swoich siedzibach najnowocześniejsze systemy klimatyzacji. Główne dlatego, że urządzenia komputerowe są bardzo wyczulone na zmianę temperaturę. Jeżeli będzie ona skakała od najwyższe do najniższe, może po prostu dojść do uszkodzenia systemu, a to wiąże się z ogromnymi startami dla firmy.

Gdzie wymagana jest klimatyzacja precyzyjna ?

Klimatyzację precyzyjną instaluje się przede wszystkim w serwerowniach, w pomieszczeniach UPS, a także w stacjach telekomunikacyjnych. Znajduje także zastosowanie w laboratoriach, a także w pomieszczeniach specjalnych, takich jak skarb państwa, przedsiębiorstwa spożywcze czy w obiektach wojskowych.

Parametry pod kontrolą

Instalując w firmie klimatyzację precyzyjną, można mieć pod kontrolą parametry powietrza, czyli zarówno temperaturę, jak i wilgotność. I to z jak największą dokładnością. Optymalna temperatura w tego rodzaju pomieszczeniach powinna się utrzymywać w granicach 18-22 stopni Celsjusza, a wilgotność nie powinna przekraczać 60%.Instalacja klimatyzacji precyzyjnej

Klimatyzacja precyzyjna składa się z pojedynczych modułów, co pozwala na łatwe rozbudowanie całego systemu. Klimatyzacja zawsze musi być dostosowana do warunków panujących w danym pomieszczeniu, w którym ma być umieszczona. Pod uwagę trzeba wziąć przede wszystkim słoneczne zyski ciepła przy obliczaniu zapotrzebowania na moc urządzenia, ponieważ może się tak zdarzyć, że w serwerowni znajduje się okno lub kilka okien.

Należy pamiętać, aby doborem klimatyzacji precyzyjnej zajęła się grupa profesjonalistów. Odpowiednie rozmieszczenie urządzeń oraz dobór jednostek pod kątem warunków mikroklimatu panujących w pomieszczeniach, da gwarancję niezawodności oraz możliwość wieloletniej eksploatacji systemu. Ważna jest także regularna konserwacja systemu. Dzięki temu, będzie on działał niezawodnie.

Zobacz naszą ofertę klimatyzatorów

Klimatyzacja – Remont

Klimatyzacja – Remont

Żyjemy w czasach, gdy każdy chce dbać o komfort i wprowadzać go do pomieszczeń, w których przebywa. Dobrym sposobem na osiągnięcie tego celu jest zainstalowanie w mieszkaniu klimatyzatora.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1119-klimatyzacjaRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx