VASCO SILENT VENTILATION – świeże powietrze przy niskich kosztach ogrzewania
VASCO SILENT VENTILATION – świeże powietrze przy niskich kosztach ogrzewania
26 kwietnia 2018
Dlaczego warto stosować kolektory słoneczne ?
Dlaczego warto stosować kolektory słoneczne ?
27 kwietnia 2018

Zasada działania bypass w rekuperatorze

Bypass to wewnętrzna przepustnica, której otwarcie przekierowuje strumień powietrza z zewnątrz przez kanał obok wymiennika ciepła bezpośrednio do pomieszczeń.

Normalnym trybem działania central wentylacyjnych ( rekuperacji ) jest odzysk ciepła z powietrza, tryb ten doskonale sprawdza się w chłodniejszych okresach roku ( jesień, zima, wczesna wiosna).

W cieplejsze dni ( późna wiosna, lato, wczesna jesień ) korzystniejsze może być przewietrzanie pomieszczeń za pomocą powietrza z zewnątrz (nawiane powietrze nie powoduje wtedy spadku temperatury wewnątrz domu lub mieszkania, centrala wentylacyjna ( rekuperator ) pracuje wtedy w trybie otwartego bypass-u.)

rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz nasz dział poświęcony rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ), dowiesz się dlaczego ten system jest już obowiązkowym elementem przy budowie domu

Zobacz

Zastanawiasz się, jak działa bypass w rekuperacji? Zasada ich działania jest prosta. Przede wszystkim w zależności od potrzeb, przepustnica bypassu otwiera się i tym samym przekierowuje powietrze zewnętrzne przez kanał obok wymiennika bezpośrednio do pomieszczenia. Dzięki temu rekuperacja może spełniać swoją podstawową funkcję, czyli dostarczanie odpowiedniej ilości powietrza do wnętrza budynku. To przekłada się na sprawność systemu i zapewnienie odpowiednich potrzeb użytkownikom, którzy w swoich wnętrzach muszą mieć dostęp do odpowiedniej ilości powietrza.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Roman
Roman
4 lat temu

Krótko i konkretnie.

rentagro
rentagro
4 lat temu

Dobrze wyjaśniona zasada działania, dzięki za wpis. Pozdrawiam 🙂

Kornel
Kornel
2 lat temu

Każdy rekuperator ma taki baypass?

Igor
Igor
2 lat temu
Reply to  Kornel

Większość dostępnych urządzeń tak

Alicja
Alicja
2 lat temu

Włączacie w zimie bypass swoich urządzeniach?

5
0
Podziel się swoją opiniąx