Zasada działania bypass w rekuperacji
Zasada działania bypass w rekuperatorze
26 kwietnia 2018
Klimatyzator LG Standard - dual inventer
Klimatyzator LG Standard – dual inventer
28 kwietnia 2018

Dlaczego warto stosować kolektory słoneczne ?

Kolektory słoneczne można wprowadzić do praktycznie każdego obiektu. Sprawdzają się w przypadku już istniejących, jak i nowopowstałych budynków, najwięcej można zyskać na stosowaniu kolektorów w okresie od kwietnia do września, kiedy jest najlepsze nasłonecznienie. Od jesieni do wiosny, rozwiązanie to może zapewnić przynajmniej częściowe zapotrzebowanie na energię cieplną, dlaczego warto stosować kolektory słoneczne?

Odciążenie urządzenia grzewczego oraz zmniejszenie zapotrzebowania budynku na ciepło

Gospodarstwa domowe mają duże zapotrzebowanie na ciepło, pochłania to sporą część rocznego budżetu, można powiedzieć, że potrzeby cieplne związane z ogrzewaniem budynku, jak i podgrzewaniem ciepłej wody użytkowej stanowią 84% wszystkich potrzeb energetycznych danego obiektu. Dlatego, jeżeli szukasz oszczędności w swoim budynku, to właśnie w zakresie ogrzewania musisz wprowadzić zmiany, stosując w swoim domu kolektory słoneczne, możesz zmniejszyć zużycie paliwa oraz energii elektrycznej, czas pracy kotła grzewczego będzie znacznie krótszy, ponieważ część ciepła będzie pochodziła z kolektorów słonecznych.

Odciążenie urządzenia grzewczego oraz zmniejszenie zapotrzebowania budynku na ciepło

Niski koszt produkcji ciepła

Instalacja solarna potrzebuje niewielką ilość energii elektrycznej do pracy, potrzebna jest ona do zasilania pompy obiegowej oraz sterownika, pompa zużywa około 10-30 W energii elektrycznej, system składający się z 3 kolektorów płaskich zajmujących powierzchnię 5,4 m2 może osiągnąć moc cieplną około 4kW, pompa obiegowa w takich warunkach nie powinna pobierać więcej niż 20 W energii elektrycznej, jeżeli chodzi o podgrzewanie ciepłej wody użytkowej, to będzie to koszt kilkadziesiąt razy mniejszy niż przy wykorzystaniu innego źródła ciepła.

Niski koszt produkcji ciepła

System ekologiczny

Coraz więcej osób wprowadza do swojego domu urządzenia przyjazne środowisku, jednym z nich są kolektory słoneczne, zarówno ich produkcja, eksploatacja, jak i utylizacja nie stanowią większych szkód dla środowiska, nakłady inwestycyjne zwracają się już po 3 latach użytkowania systemu. Po minimum 25 latach kolektory można poddać recyclingowi, w związku z tym, że pompa obiegowa do swojej pracy potrzebuje minimalną ilość energii elektrycznej, do atmosfery nie są przesyłane duże ilości szkodliwych substancji, dom jest ogrzewany naturalną energią cieplną.


Gotowy zestaw marki Hewalex do produkcji ciepłej wody możesz kupić w naszym sklepie

Zestaw solarny HEWALEX 2KS2100-TAC-200 – Remont

Zestaw solarny HEWALEX 2KS2100-TAC-200 – Remont

PROMOCJA „PROSTO Prosument 40% Więcej niż dotacja! Kompletny zestaw solarny w specjalnej cenie:Zestaw solarny Hewalex 2KS2100-TAC-200 przeznaczony jest do ogrzewania ciepłej wody użytkowej dla 2-4 osobowej rodziny.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/promocyjne-zestawy-solarne/21976-Zestaw-solarny-HEWALEX-2KS2100TAC200.html

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx