Schemat instalacji ogrzewania podłogowego
Schemat instalacji ogrzewania podłogowego
13 kwietnia 2021
Ogrzewanie na podczerwień - czy warto się na nie zdecydować
Ogrzewanie na podczerwień: czy warto się na nie zdecydować ?
15 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie
Rekuperacja – obowiązek czy dodatkowy komfort

Rekuperacja – obowiązek czy dodatkowy komfort

Rekuperacja – obowiązek czy dodatkowy komfort?

Na samym początku, warto podkreślić to, że rekuperacja jest systemem wentylacji mechanicznej, który odzyskuje ciepło. Rozwiązanie to zapewnia przede wszystkim niezawodną wymianę zanieczyszczonego powietrza na świeże we wszystkich pomieszczeniach. Charakteryzuje go nie tylko niesamowita skuteczność, ale i również zapewnienie odpowiedniego komfortu mieszkalnego.

rekuperacja

Rekuperacja niesie za sobą mnóstwo korzyści, które na co dzień bardzo dobrze się sprawdzają. Najważniejszą z nich jest niewątpliwie to, że zapewnia świeże powietrze oraz pozostawia dom bez wilgoci. Każdy budynek, który jej nie posiada, zapewnia bezpieczeństwo zdrowotne dla wszystkich domowników. Jak widać, rekuperacja jest bardzo potrzebna, dlatego też inwestycja w nią to doskonałe rozwiązanie.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła jest innowacją, która w dzisiejszych czasach jest po prostu niezbędna. Odpowiednia jakość powietrza w domu jest najważniejszą kwestią, dlatego też warto dołożyć wszelkich starań, aby prezentowała właściwy poziom. Wiele osób niestety nie zdaje sobie z tego sprawy, co nie jest niczym właściwym.

Czy rekuperacja jest obowiązkowa w każdym domu?

Bardzo często pada pytanie, dotyczące tego, czy rekuperacja jest obowiązkowa w każdym domu? Otóż od dwa tysiące dwudziestego pierwszego roku nie może zabraknąć jej w żadnym budynku. Obecnie przepisy się zmieniły, dlatego też warto mieć to na uwadze. Jak już wcześniej wspomniano, rekuperacja to nie tylko wygoda, ale i również obowiązek, którego musi dopełnić każdy inwestor. Planując budowę domu, należy w jego projekcie uwzględnić także rekuperacje, która jest niezbędna.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to najkorzystniejsze rozwiązanie dla każdego budynku. Wiedzą o tym wszyscy inwestorzy, którzy już w nią zainwestowali. Zapewnia ogromną skuteczność, gwarantuje wysoką żywotność, a co najważniejsze wpływa bardzo korzystnie na zdrowie oraz samopoczucie wszystkich domowników. Jak widać, pełni niezwykle istotną funkcję, tak więc jest nieoceniona.

Projekt

Jakie zalety posiada rekuperacja?

Od zawsze rekuperacja to temat, który porusza się naprawdę bardzo często, a zwłaszcza teraz, kiedy zmieniono dotychczasowe przepisy. Warto tutaj jeszcze raz podkreślić to, że od nowego roku jest obowiązkowa i każdy, kto będzie budował dom, musi go w nią wyposażyć. Inwestycja w nią nie należy do najniższych, jednak korzyści, jakie niesie za sobą z całą pewnością doceni każdy. Jak już wcześniej wspomniano, zdrowie domowników jest najważniejsze, a dzięki niej będzie ono odpowiednie.

System rekuperacji posiada mnóstwo zalet, a do tych najważniejszych, należą przede wszystkim redukcja wirusów oraz bakterii, które są bardzo niebezpieczne. Poza tym rozwiązanie to pozwala wiele zaoszczędzić, gdyż dzięki niemu wszystkie pomieszczenia w budynku nie ulegają wychłodzeniu, nawet podczas zimowej pory roku. Rekuperacja to niesamowita wygoda, która łączy w sobie wiele praktycznych udogodnień, które naprawdę bardzo się przydają.

Rekuperacja – obowiązek czy dodatkowy komfort?

Na samym początku, warto podkreślić to, że rekuperacja jest systemem wentylacji mechanicznej, który odzyskuje ciepło. Rozwiązanie to zapewnia przede wszystkim niezawodną wymianę zanieczyszczonego powietrza na świeże we wszystkich pomieszczeniach. Charakteryzuje go nie tylko niesamowita skuteczność, ale i również zapewnienie odpowiedniego komfortu mieszkalnego.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
5 1 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franciszek
Franciszek
20 dni temu

Dzisiaj to już standard w nowo budowanych domach

Sylwia
Sylwia
18 dni temu

To że standard to oczywiste, mniej oczywiste to wybrać odpowiedniego producenta systemów wentylacyjnych

Osuszacze adsorpcyjne
Osuszacze adsorpcyjne
15 dni temu

Jasne, że standard i duży komfort.

Janek
Janek
11 dni temu

Żaden komfort czy luksus, rekuperacja jest obecnie standardem

Boguś
Boguś
3 dni temu

Ja tam buduje teraz dom i zrezygnowałem z rekuperacji

5
0
Podziel się swoją opiniąx
()
x