Czy rekuperacja zastępuje klimatyzację
Czy rekuperacja zastępuje klimatyzację?
12 kwietnia 2021
Rekuperacja – obowiązek czy dodatkowy komfort
Rekuperacja – obowiązek czy dodatkowy komfort?
14 kwietnia 2021
Pokaż wszystkie
Schemat instalacji ogrzewania podłogowego

Schemat instalacji ogrzewania podłogowego

Schemat instalacji ogrzewania podłogowego.

Instalacja ogrzewania w nowo budowanym domu a szczególnie ta która tak jak w przypadku ogrzewania podłogowego ma zostać przykryta posadzka wymaga szczególnej uwagi. W przypadku podłogówki ma to o tyle ważne znaczenie iż prace te wykonuje się tylko raz a wylanie później posadzki na rury grzewcze praktycznie uniemożliwia dokonanie jakiekolwiek poprawki. Dlatego też planując schemat ogrzewania podłogowego należy zwrócić na jego prawidłowe zaprojektowanie i późniejsze wykonanie samej instalacji szczególną uwagę.

Przykładowy projekt ogrzewania podłogowego na poddaszu

Prawidłowo wykonany schemat ogrzewania podłogowego powinien być wykonany w oparciu o projekt instalacji ogrzewania podłogowego który poza częścią rysunkową musi zawierać wszystkie wyliczenia techniczne obliczone na podstawie normy obliczeń ogrzewania podłogowego EN 1264 + DIN 4725-200.

Schemat podłogówki oprócz informacji na temat ilości i łącznej długości samych pętli grzewczych ( przyłącze plus pętla ) powinien zawierać również o czym dość często się zapomina a jest to równie ważne, informacje na temat min. przepływu podanych w [kg/h] lub [m/s] oraz strat ciśnień jakie są generowane na danej pętli. Zestawienie takie może być uzupełnione o schemat sterowania ogrzewaniem podłogowym, oraz np. dobór pomp obiegowych w oparciu o dane dotyczące przepływu w źródle [kg/h].

projekt-ogrzewania-podłogowego-K 2

Projekt instalacji ogrzewania podłogowego

Pragniesz wykonać projekt ogrzewania podłogowego ? Tutaj masz możliwość darmowego wykonania takiego schematu podłogówki.

Zobacz
Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.
Zobacz

Schemat instalacji ogrzewania podłogowego.

Instalacja ogrzewania w nowo budowanym domu a szczególnie ta która tak jak w przypadku ogrzewania podłogowego ma zostać przykryta posadzka wymaga szczególnej uwagi. W przypadku podłogówki ma to o tyle ważne znaczenie iż prace te wykonuje się tylko raz a wylanie później posadzki na rury grzewcze praktycznie uniemożliwia dokonanie jakiekolwiek poprawki. Dlatego też planując schemat ogrzewania podłogowego należy zwrócić na jego prawidłowe zaprojektowanie i późniejsze wykonanie samej instalacji szczególną uwagę.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Franek
Franek
3 lat temu

Przy pompie ciepła jaki dać rozstaw rur grzewczych ?

Daniel
Daniel
3 lat temu
Reply to  Franek

Taki jak masz w projekcie ogrzewania podłogowego

Franek
Franek
3 lat temu
Reply to  Daniel

A jak nie mam projektu ogrzewania podłogowego ?

Krzysztof
Krzysztof
3 lat temu
Reply to  Franek

Chcesz kupić pompę ciepła za 20 000 i układać na pałę ogrzewanie podłogowe – hehehhehhe bez jaj

Beta
Beta
3 lat temu
Reply to  Krzysztof

Nic dodać nic ująć

Tymoteusz
Tymoteusz
2 lat temu

Jaki rozstaw rur w podłogówce jeżeli grzejemy kotłem gazowym ?

Instalator
Instalator
2 lat temu
Reply to  Tymoteusz

Daj co 15 cm

Frak
Frak
2 lat temu
Reply to  Tymoteusz

Zrób projekt podłogówki a nie na oko 🙂

8
0
Podziel się swoją opiniąx