Certyfikat autoryzowany instalator klimatyzacji LG
Certyfikat autoryzowany instalator klimatyzacji LG
22 maja 2018
MCR3-PLUS-24S-35S-1API-NK
De Dietrich MCR3 PLUS – wiszący gazowy kocioł kondensacyjny
23 maja 2018

Rekuperacja – aspekty, na które warto zwrócić uwagę

W domu, w którym znajduje się rekuperator wymiana powietrza odbywa się poprzez czerpnie i wyrzutnie. Ważnymi elementami są także kanały wentylacyjne, a także sam rekuperator. W oknach nie mogą znajdować się nawietrzniki ani rozszczelnienia, a sam budynek nie powinien mieć kominów do wentylacji grawitacyjnej. Dopływ powietrza do budynku, jak i jego usuwanie jest pod pełną kontrolą, możliwe jest regulowanie intensywności powietrza, w zależności od potrzeb.

Czystość powietrza w domu z rekuperacją

W rekuperatorze znajdują się filtry, dzięki którym możliwe jest wyłapywanie zanieczyszczeń przed wtłaczaniem powietrza do pomieszczeń. Do wyboru są m.in. filtry zamienne, dzięki którym możliwe jest zatrzymywanie praktycznie wszystkich zanieczyszczeń. Wystarczy regularnie wymieniać filtry, aby wyłapywanie kurzu, pyłu i innych szkodliwych substancji odbywało się w skuteczny sposób.

Dostęp do komfortowej temperatury powietrza

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła ogrzewa wtłaczane do pomieszczeń powietrze do komfortowej temperatury. Urządzenia tego typu są także wyposażone w by-pass pozwalający na nocne przewietrzanie pomieszczeń podczas wielkich upałów.

Hałas a działanie rekuperacji

Urządzenia wentylacyjne są wyposażone w elementy redukujące hałas wynikający z przechodzenia świeżego powietrza przez kanały wentylacyjne. Powietrze po pomieszczeniach jest rozprowadzane tłumiącymi dźwięki kanałami powietrznymi EASYFLOW. Dodatkowo, system składa się z bardzo cichych wentylatorów prądu stałego, wzbogacony jest także o izolację akustyczną rekuperatora.

Pobór energii

Każdy rekuperator jest wyposażony w dwa ekonomiczne wentylatory pozwalające na dostarczanie do pomieszczeń odpowiedniej ilości świeżego powietrza. Koszt zasilania prądem tych wentylatorów jest niski, szczególnie, że duże oszczędności wprowadzane są w ogrzewaniu domu. ( o koszcie korzystania z rekuperacji pisaliśmy już na naszym blogu – https://remont.biz.pl/rekuperacja/ile-kosztuje-rekuperacja/ )Wyposażenie rekuperatora w grzałkę elektryczną dla ochrony wymiennika przed zamrożeniem nie jest powodem do obaw w zakresie kosztu eksploatacji.

Konserwacja rekuperatora i jego obsługa

Filtry umieszczone w rekuperatorze należy czyścić co 3-4 miesiące, aby mogły działać sprawnie, każdego roku należy kupować nowe filtry powietrza. Konieczne jest także co 8 lat sprawdzanie kanałów wentylacyjnych przez profesjonalistę, który wyczyści je i zakonserwuje.


Rekuperacja – zobacz więcej naszych wpisów

Rekuperacja – Budowa i Remont

Rekuperacja – Budowa i Remont

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to nowoczesny system wentylacji wnętrz, który oprócz dostarczania świeżego powietrza, także ogrzewa. Zasada działania wentylacji jest bardzo prosta. Powietrze przechodzące przez wymiennik ciepła jest ogrzewane, a następnie wdmuchiwane do pomieszczeń.

Zobacz: remont.biz.pl/category/rekuperacja/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx