Przykładowy-projekt-wetylacji-i-rekuperacji-2
Projekt domu a system rekuperacji
15 lipca 2017
LG SMART INVERTER cicha klimatyzacja LG
LG SMART INVERTER cicha klimatyzacja LG
16 lipca 2017
Pokaż wszystkie
Ile kosztuje rekuperacja

Ile kosztuje rekuperacja

Ile kosztuje rekuperacja ?

Cena instalacji i eksploatacji rekuperacji jest dla każdego domu wyliczana indywidualnie, wszystko zależy od metrażu i kubatury domu oraz od ilości pięter, należy również wziąć pod uwagę to, czy dom jest ocieplony, czy znajdują się w nim szczelne okna i drzwi. Wszystko to będzie miało wpływ na sprawność działania rekuperacji, a tym samym koszty ponoszone w związku z jej eksploatacją.

Do kosztów rekuperacji można zaliczyć:

 1. Cenę rekuperatora z filtrami,
 2. Cenę materiałów do stworzenia rekuperacji czyli kanały, przewody, kolanka, mufy, nyple, trójniki, redukcje; wełny mineralnej do izolacji, taśmy uszczelniającej, elementów mocujących, piany oraz innych elementów montażowych,   
 3. Projekt instalacji,
 4. Montaż,
 5. Cenę sterownika do rekuperatora,
 6. Dodatkowe wyposażenie systemu.

Tworząc kosztorys rekuperacji trzeba pamiętać, że w każdym domu system wentylacyjny musi się znaleźć, w tym przypadku będzie to rekuperacji., nie będzie więc konieczne tworzenie wentylacji grawitacyjnej. Jeżeli od razu podejmiemy decyzję o wdrożeniu wentylacji mechanicznej, projekt zostanie dostosowany do naszych potrzeb, dlatego nie będzie konieczności jego modyfikacji, nie trzeba będzie również budować jednego z kominów, co wprowadzić realne oszczędności na materiale potrzebnym do stworzenia domu.

Co wlicza się w cenę montażu rekuperatora ?

Instalatorzy wyceniając swoją pracę zwracają uwagę na następujące parametry:

 1. moc, rodzaj i jakość rekuperatora,
 2. rodzaj zastosowanej instalacji,
 3. stopień skomplikowania instalacji – długość i ilość kanałów wentylacyjnych,
 4. jakość usługi,
 5. dodatkowe wyposażenie wchodzące w skład rekuperatora m.in. gruntowy wymiennik ciepła, zaawansowane metody oczyszczania powietrza.

Koszty eksploatacji systemu rekuperacji to:

Energia elektryczna – warto wybrać taki rekuperator, który posiada funkcję energooszczędnego wentylowania, zazwyczaj średnie zużycie prądu nie przekracza 45 W, co w skali roku daje wartość 394 kWh, daje to średni dzienny koszt użytkowania rekuperatora na poziomie 0,39 zł. 
Wymiana filtrów – to jak często będziemy musieli wymieniać filtry zależy od czystości powietrza zewnętrznego, czystości powietrza wewnętrznego oraz intensywności wentylacji, zalecane jest, aby wymieniać filtry co 3-4 miesiące, dla rekuperatora przeciwprądowego cena kompletu filtrów jednorazowych (2 szt.) wynosi niecałe 60 zł.
Przeglądy – wykonywane raz do roku, cena to około 300 zł, obejmuje czyszczenie wymiennika ciepła w rekuperatorze, czyszczenie kratki czerpni i wyrzutni, a także sprawdzenie poprawności działania całego systemu.

Na pewno jednak decydując się na taki system wiele zaoszczędzimy – zmniejszymy koszty ogrzewania domu nawet o 50%.


Wycena rekuperacji

Zobacz naszą ofertę dotyczącą rekuperacji

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja, inaczej zwana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Główne działanie systemu polega na mechanicznym ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperacja

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mateusz
Mateusz
6 lat temu

Kurcze mnie niestety koszty przy budowie domu przerosły i teraz strasznie żałuje bo zastosowanie takiego systemu w gotowym domu jest znacznie droższe i mocno problematyczne.

1
0
Podziel się swoją opiniąx