Dozowanie preparatów chemicznych BWT w celu ochrony instalacji przed szkodliwą wodą
Dozowanie preparatów chemicznych BWT w celu ochrony instalacji przed szkodliwą wodą
19 sierpnia 2018
Daikin Altherma 3 – poznaj nowe pompy ciepła
Daikin Altherma 3 – poznaj nowe pompy ciepła
21 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie
Żywica epoksydowa – to musicie o niej wiedzieć

Żywica epoksydowa – to musicie o niej wiedzieć

Żywica epoksydowa – to musicie o niej wiedzieć!

Żywica epoksydowa jest materiałem syntetycznym, który wykorzystywany jest do tworzenia nietopliwych, nierozpuszczalnych powierzchni w systemach posadzek żywicznych. Odznacza się świetną przyczepnością. Żywica jest odporna na działanie środków chemicznych, a także na warunki atmosferyczne.

Zastosowanie żywicy epoksydowej

Z żywicy epoksydowej można wykonać laminaty, z których następnie tworzone są łodzie, jachty, przyczepy campingowe. Stanowi także podstawowy składnik klejów, które wykorzystywane są do łączenia szkła, ceramiki lub metali. Materiał ten można wykorzystać także do wykonywania kitów, farb i lakierów. Znajduje także zastosowanie przy wykonaniu odlewów zabezpieczających układy elektroniczne.

Czas twardnienia żywicy epoksydowej

Żywice epoksydowe występują w postaci lepkich cieczy, które twardnieją w momencie połączenia z utwardzaczem. Czas utwardzania wynosi zwykle 24 godziny, ale całkowite utwardzenie kończy się zwykle po 7 dniach.

Rodzaje żywicy epoksydowej

Dostępne są żywice epoksydowe jednokolorowe lub wielokorowe. Można zdecydować się także na wariant z posypką kwarcową lub kolorowymi płatkami dekoracyjnymi. Jeżeli chcesz zastosować żywicę w mieszkaniu, musisz wybrać produkt, który został do tego przeznaczony.Jeżeli materiał zostanie we właściwy sposób dobrany, można będzie stworzyć podłoże szczelne, trwałe i mające antypoślizgową powierzchnię. Będzie ona odznaczała się odpornością na uszkodzenia mechaniczne i chemiczne.

Podłoże pod żywicę epoksydową – jak przygotować ?

Najczęściej żywica epoksydowa jest kładziona na podłożu betonowym. Należy jednak wykonać ją zawsze na podłożu suchym i mocnym. Ważne, aby powierzchnia była równa i nie zawierała żadnych uszczerbków. Należy usunąć wszelkie zanieczyszczenia. W większości przypadków, podłoże należy zagruntować odpowiednim środkiem.Po przygotowaniu podłoża, należy nałożyć na nie dwie warstwy żywicy epoksydowej. Ostateczna liczba warstw zależy jednak od chłonności i chropowatości podłoża. Pamiętaj, aby kłaść posadzkę tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.
Posadzki parkingowe

Posadzki żywiczne

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony posadzką żywicznym i sprawdź dlaczego są tak chętnie wybieranym materiałem na posadzki

Zobacz

Żywica epoksydowa – to musicie o niej wiedzieć!

Żywica epoksydowa jest materiałem syntetycznym, który wykorzystywany jest do tworzenia nietopliwych, nierozpuszczalnych powierzchni w systemach posadzek żywicznych. Odznacza się świetną przyczepnością. Żywica jest odporna na działanie środków chemicznych, a także na warunki atmosferyczne.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx