Wymiana starego kotła gazowego na nowy
Wymiana starego kotła gazowego na nowy
17 sierpnia 2018
Żywica epoksydowa – to musicie o niej wiedzieć
Żywica epoksydowa – to musicie o niej wiedzieć!
20 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie
Dozowanie preparatów chemicznych BWT w celu ochrony instalacji przed szkodliwą wodą

Dozowanie preparatów chemicznych BWT w celu ochrony instalacji przed szkodliwą wodą

Dozowanie preparatów chemicznych BWT w celu ochrony instalacji przed szkodliwą wodą

W wodzie deszczowej znajduje się dwutlenek węgla, następnie, gdy przedostaje się do gruntu przesiąka wapniem oraz magnezem. Jest to przyczyną powstawania „agresywnej wody”, która stanowi zagrożenie dla metalowych instalacji wodnych. Jeżeli woda zostanie wzbogacona o odpowiednie preparaty neutralizujące, zmniejszy ryzyko spowodowania korozji. Preparaty BWT wiążą nadmiar kwasów węglowych, a przy tym zatrzymują resztki wapnia w wodzie, ponadto rury instalacji wodnej są dzięki temu chronione przed uszkodzeniami.

Pompy dozujące preparaty chemiczne BWT

Pompy tego typu są wykorzystywane do zabezpieczania rur. Pomagają precyzyjnie dawkować substancje chemiczne chroniące instalacje przed korozją. Minerały te tworzą warstwę ochronną na ściankach rur, co pozwala na ich zabezpieczenie przed kwasami węglowymi znajdującymi się w wodzie. Praca pompy kontrolowana jest przez wbudowany wodomierz. Odpowiednie parametry jej pracy są dobierane na podstawie wyników badań wody.

Bezpieczeństwo i skuteczność działania

W wodzie mogą znajdować się jedynie niewielkie ilości fosforanów. Są one potrzebne, aby zapobiegać rozwojowi osadów i uszkodzeniom spowodowanym przez korozję. Preparaty do dozowania BWT są zgodne z normami dotyczącymi żywności. Fosforany BWT podlegają regularnym, rygorystycznym kontrolom, co zapewnia najwyższe standardy bezpieczeństwa.


Zobacz również:

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/uzdatnianie-wody/

BWT – Budowa i Remont

BWT – Budowa i Remont

BWT Do życia każdemu człowiekowi potrzebne jest powietrze oraz woda, warto zadbać o to, aby woda, którą pijesz każdego dnia była pozbawiona zanieczyszczeń, uda się taki efekt uzyskać, jeżeli Twoja wewnętrzna sieć wodociągowa zostanie wzbogacona o odpowiednie filtry. Jedną z propozycji są rozwiązania od firmy BWT, zapobiegają one przedostawaniu się zanieczyszczeń do wody, chronią instalację przed awarią spowodowaną na przykład drobinkami piasku, skuteczna ochrona rur i przyłączy w Twoim domu będzie możliwa dzięki tym filtrom.  

Zobacz: remont.biz.pl/category/bwt/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx