Projekt łazienki na lata
Projekt łazienki na lata
16 sierpnia 2018
Dozowanie preparatów chemicznych BWT w celu ochrony instalacji przed szkodliwą wodą
Dozowanie preparatów chemicznych BWT w celu ochrony instalacji przed szkodliwą wodą
19 sierpnia 2018

Wymiana starego kotła gazowego na nowy

W pewnym momencie wymiana starego koła gazowego na nowy jest już po prostu niezbędna. W momencie modernizacji instalacji grzewczej chcemy stawiać na najlepsze rozwiązania. Do wyboru jest kilka rodzajów kotłów.

Kocioł z zamkniętą komorą spalania

Jeżeli wymieniasz stary kocioł w kuchni lub w łazience na nowy, należy dobrać rozmiar urządzenia podobny do poprzedniego. Najlepiej, gdyby miał również podobny sposób podłączania. Dzięki temu nie trzeba będzie rujnować całego pomieszczenia, aby podłączyć kocioł gazowy. Najlepiej przed zakupem nowego systemu grzewczego skonsultować się ze specjalistą. Będzie on wiedział, jakie rozwiązanie sprawdzi się w Twoim domu.

Dawniej najczęściej spotykane były kotły z otwartą komorą spalania. Pobierały one powietrze z pomieszczenia, w którym były zamontowane. Dziś zalecane jest stosowanie kotłów z zamkniętą komorą spalania. Odmiennie jak poprzednie, pobierają powietrze z zewnątrz, np. za pośrednictwem przewodu powietrzno-spalinowego. Nowoczesne kotły z zamkniętą komorą spalania pracują w bardzo efektywny sposób, a także eliminują zjawisko zasysania zimnego powietrza do domu.

Najlepszy wybór? Kocioł kondensacyjny

Kotły kondensacyjne odznaczają się wysoką sprawnością w skali roku. W okresach przejściowych zużywają naprawdę mało gazu, ponieważ pracują w trybie kondensacji. Wprowadzenie oszczędności do domu będzie dzięki temu jak najbardziej możliwe. Należy jednak pamiętać, że za kocioł kondensacyjny, w porównaniu do tradycyjnego, trzeba będzie zapłacić znacznie więcej. Inwestycja jednak zwróci się po 3-4 latach.

Twój stary kocioł nadal działa? Nie wyrzucaj go!

Rozwiązaniem, które polecamy jest przyłączanie nowoczesnych urządzeń równolegle do starych. Cała operacja wymaga jedynie zastosowania kilku tanich zaworów zwrotnych. Dzięki temu, w przypadku awarii starego kotła, będzie można uruchomić stary i spokojnie oczekiwać na przybycie serwisanta. Docenimy to szczególnie podczas ostrej zimy.

Jeżeli zdecydujesz się na zaproponowane rozwiązanie pamiętaj, aby najpierw przeprowadzić proces odszlamiania i płukania starej instalacji. Dzięki temu nowe urządzenie nie zostanie w żaden sposób uszkodzone i będzie działało sprawnie.


Zobacz również:

Kotły gazowe – Budowa i Remont

Kotły gazowe – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/kotly-gazowe/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx