Istota dokonywania zmiękczania wody
Istota dokonywania zmiękczania wody
8 marca 2018
SFA Cennik skrócony 2018
Cennik SFA ( Sanirozdrabniacze ) 2018 ( tabela pdf )
9 marca 2018

Żywica epoksydowa

Żywica epoksydowa dostępna jest obecnie w każdym markecie budowlanym. Występuje w postaci systemów posadzkowych, kleju lub fugi epoksydowej. Posadzki żywiczne są powszechnie wykorzystywane w domach oraz obiektach przemysłowych. Warto zapoznać się z możliwościami zastosowania tego materiału.

zywica epoksydowa - struktura

Żywica epoksydowa to materiał polimerowy. Dostępna jest w postaci ciekłej. Składnik żywicy ma jasny kolor i łagodny zapach. Utwardzacz natomiast dostępny jest w ciemnym, bursztynowym kolorze i ma charakterystyczny zapach.

Po zmieszaniu tych dwóch elementów, powstaje proces chemiczny, który po zakończeniu daje twardy i bardzo odporny chemicznie materiał. Dzięki tym właściwościom, żywica epoksydowa świetnie sprawdza się jako materiał do wykonywania posadzek. Dzięki trwałości, jaką gwarantuje, posadzka może zostać zastosowana w wielu miejscach.

Właściwości żywicy epoksydowej

Do podstawowych właściwości żywicy epoksydowej należy przede wszystkim minimalny skurcz posadzki podczas utwardzania. Materiał odznacza się również dużą przyczepnością do podłoża i ma doskonałe właściwości mechaniczne. Charakteryzuje się także wysoką odpornością chemiczną.
Sikafloor 2530

Zobacz przykładową żywicę epoksydową

Sprawdź dlaczego jest tak popularna i dlaczego zdeklasowała płytki w pomieszczeniach takich jak garaż czy kotłownia

Zobacz

Innymi rodzajami tej żywicy jest np. klej epoksydowy

Kleje te odznaczają się bardzo wysoką wytrzymałością sięgającą nawet 30 MPa. Można ten materiał wykorzystać w wielu miejscach narażonych na ogromne obciążenia. Powszechnie są wykorzystywane w: przemyśle lotniczym, przemyśle hydrotechnicznym, przemyśle energetycznym, mikroelektronice, przewodach cieplnych.
zywica do garażu

Żywica epoksydowa na podłogę czyli tania posadzka do garażu, kotłowni lub piwnicy

Wykonanie posadzki wychodzi 3 razy taniej niż położenie płytek ( wyliczenia na stronie )

Zobacz

Żywica epoksydowa jest obecnie bardzo szerokie, nie tylko ze względu na jej właściwości, ale także dlatego, że dostępna jest ona w wielu wersjach w praktycznie każdym markecie budowlanym. Można nabyć ją pod postacią systemów posadzkowych, kleju lub fugi. Ten rodzaj materiału budowlanego można wykorzystać zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Możliwości zastosowania tego systemu są bardzo szerokie, dlatego jak najbardziej można zdecydować się na to rozwiązanie, ponieważ nas nie zawiedzie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx