Istota dokonywania zmiękczania wody
Istota dokonywania zmiękczania wody
8 marca 2018
SFA Cennik skrócony 2018
Cennik SFA ( Sanirozdrabniacze ) 2018 ( tabela pdf )
9 marca 2018

Żywica epoksydowa

Żywica epoksydowa dostępna jest obecnie w każdym markecie budowlanym. Występuje w postaci systemów posadzkowych, kleju lub fugi epoksydowej. Posadzki żywiczne są powszechnie wykorzystywane w domach oraz obiektach przemysłowych. Warto zapoznać się z możliwościami zastosowania tego materiału.

zywica epoksydowa - struktura

Żywica epoksydowa to materiał polimerowy. Dostępna jest w postaci ciekłej. Składnik żywicy ma jasny kolor i łagodny zapach. Utwardzacz natomiast dostępny jest w ciemnym, bursztynowym kolorze i ma charakterystyczny zapach.

Po zmieszaniu tych dwóch elementów, powstaje proces chemiczny, który po zakończeniu daje twardy i bardzo odporny chemicznie materiał. Dzięki tym właściwościom, żywica epoksydowa świetnie sprawdza się jako materiał do wykonywania posadzek. Dzięki trwałości, jaką gwarantuje, posadzka może zostać zastosowana w wielu miejscach.

Właściwości żywicy epoksydowej

Do podstawowych właściwości żywicy epoksydowej należy przede wszystkim minimalny skurcz posadzki podczas utwardzania. Materiał odznacza się również dużą przyczepnością do podłoża i ma doskonałe właściwości mechaniczne. Charakteryzuje się także wysoką odpornością chemiczną.
Sikafloor 2530

Zobacz przykładową żywicę epoksydową

Sprawdź dlaczego jest tak popularna i dlaczego zdeklasowała płytki w pomieszczeniach takich jak garaż czy kotłownia

Zobacz

Innymi rodzajami tej żywicy jest np. klej epoksydowy

Kleje te odznaczają się bardzo wysoką wytrzymałością sięgającą nawet 30 MPa. Można ten materiał wykorzystać w wielu miejscach narażonych na ogromne obciążenia. Powszechnie są wykorzystywane w: przemyśle lotniczym, przemyśle hydrotechnicznym, przemyśle energetycznym, mikroelektronice, przewodach cieplnych.
zywica do garażu

Żywica epoksydowa na podłogę czyli tania posadzka do garażu, kotłowni lub piwnicy

Wykonanie posadzki wychodzi 3 razy taniej niż położenie płytek ( wyliczenia na stronie )

Zobacz

Żywica epoksydowa jest obecnie bardzo szerokie, nie tylko ze względu na jej właściwości, ale także dlatego, że dostępna jest ona w wielu wersjach w praktycznie każdym markecie budowlanym. Można nabyć ją pod postacią systemów posadzkowych, kleju lub fugi. Ten rodzaj materiału budowlanego można wykorzystać zarówno w budynkach mieszkalnych, jak i przemysłowych. Możliwości zastosowania tego systemu są bardzo szerokie, dlatego jak najbardziej można zdecydować się na to rozwiązanie, ponieważ nas nie zawiedzie.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx