Budowa domu na działce rolnej – czy jest możliwa?
7 marca 2018
zywica epoksydowa - struktura
Żywica epoksydowa
9 marca 2018

Istota dokonywania zmiękczania wody

W wodzie znajdują się stężone sole mineralne, zwłaszcza magnez i wapń. Wapń reaguje na zmianę temperatury wytrącaniem się kamienia, osadzającego się później w instalacjach i wszelkich urządzeniach, które narażone są na regularny bezpośredni kontakt z wodą. Powstający w ten sposób kamienny osad powoduje z kolei regularne zwężanie się przekroju instalacji. Prowadzi to do nieprzyjemnych konsekwencji, mogących przyjąć formę wyższych kosztów energii, konieczności przeprowadzania napraw czy zapchania przewodów. Nie jest łatwo na bieżąco utrzymywać doskonałą czystość urządzeń, których specyfika oparta jest na ciągłym kontakcie z wodą, lecz sprzyja to powstawaniu i mnożeniu bakterii.

Osady a wpływ na zużycie energii elektrycznej

Wystarczy obecność dziesięciu milimetrów osadów, aby zużycie energii elektrycznej zwiększyło się o 10 procent, a to daje łatwo przeliczalny wzrost rachunków za prąd. Dodatkowym problemem jest powstawanie chropowatych powierzchni sprzyjających rozwijaniu się różnych odmian bakterii, mających negatywny wpływ na ludzkie zdrowie.
Trudno pamiętać i przykładać dużą uwagę do regularnego i wysoce starannego oczyszczania wszelkich urządzeń narażonych na osadzanie się kamienia, lecz jego powstawanie musi być eliminowanie nie tylko dlatego, że to źle wygląda, lecz głównie z powodu złego wpływu na zdrowie.

Jak przeciwdziałać osadzaniu się kamienia

Można przeciwdziałać tworzeniu się kamienia, łatwym sposobem na to jest korzystanie z urządzenia służącego do zmiękczania wody. Dzięki jego stosowaniu zapewnia się sobie wodę miękką, dzięki której można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy, zmianę na lepsze odczuwa się też przy korzystaniu z łazienki i kuchni. Z tego względu warto zadbać o to, by w domu znalazł się taki zmiękczacz. Daje to kilka głównych zalet. Duże znaczenie ma zmniejszenie kosztów korzystania z grzewczej i wodnej instalacji, są one też bardziej higieniczne i trwalsze, nie narażone na pojawienie się awarii. Środki chemiczne w bardziej miękkiej wodzie lepiej się aktywują, można ich więc dodawać mniej do prania czy zmywania. Stosując zmiękczacz, nie pojawia się kamień na urządzeniach AGD, z których korzystanie związane jest z częstym narażeniem na wodę, brak kamienia to zauważalna czystość i większa łatwość jej utrzymania, ale też mniejsze poddawanie zniszczeniom sprzętów i gałek, co nie naraża budżetu na ich naprawę.


Zobacz więcej:

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/uzdatnianie-wody/

Zobacz polecane przez nas urządzenia do zmiękczania wody

Cennik BWT

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx