Budowa domu na działce rolnej – czy jest możliwa?
Budowa domu na działce rolnej – czy jest możliwa?
7 marca 2018
Zastosowanie żywicy epoksydowej
Zastosowanie żywicy epoksydowej
9 marca 2018
Pokaż wszystkie
Istota dokonywania zmiękczania wody

Istota dokonywania zmiękczania wody

W wodzie znajdują się stężone sole mineralne, zwłaszcza magnez i wapń. Wapń reaguje na zmianę tem

Istota dokonywania zmiękczania wody

W wodzie znajdują się stężone sole mineralne, zwłaszcza magnez i wapń. Wapń reaguje na zmianę temperatury wytrącaniem się kamienia, osadzającego się później w instalacjach i wszelkich urządzeniach, które narażone są na regularny bezpośredni kontakt z wodą. Powstający w ten sposób kamienny osad powoduje z kolei regularne zwężanie się przekroju instalacji. Prowadzi to do nieprzyjemnych konsekwencji, mogących przyjąć formę wyższych kosztów energii, konieczności przeprowadzania napraw czy zapchania przewodów. Nie jest łatwo na bieżąco utrzymywać doskonałą czystość urządzeń, których specyfika oparta jest na ciągłym kontakcie z wodą, lecz sprzyja to powstawaniu i mnożeniu bakterii.

Osady a wpływ na zużycie energii elektrycznej

Wystarczy obecność dziesięciu milimetrów osadów, aby zużycie energii elektrycznej zwiększyło się o 10 procent, a to daje łatwo przeliczalny wzrost rachunków za prąd. Dodatkowym problemem jest powstawanie chropowatych powierzchni sprzyjających rozwijaniu się różnych odmian bakterii, mających negatywny wpływ na ludzkie zdrowie.
Trudno pamiętać i przykładać dużą uwagę do regularnego i wysoce starannego oczyszczania wszelkich urządzeń narażonych na osadzanie się kamienia, lecz jego powstawanie musi być eliminowanie nie tylko dlatego, że to źle wygląda, lecz głównie z powodu złego wpływu na zdrowie.

Jak przeciwdziałać osadzaniu się kamienia

Można przeciwdziałać tworzeniu się kamienia, łatwym sposobem na to jest korzystanie z urządzenia służącego do zmiękczania wody. Dzięki jego stosowaniu zapewnia się sobie wodę miękką, dzięki której można zaoszczędzić wiele czasu i pieniędzy, zmianę na lepsze odczuwa się też przy korzystaniu z łazienki i kuchni. Z tego względu warto zadbać o to, by w domu znalazł się taki zmiękczacz. Daje to kilka głównych zalet. Duże znaczenie ma zmniejszenie kosztów korzystania z grzewczej i wodnej instalacji, są one też bardziej higieniczne i trwalsze, nie narażone na pojawienie się awarii. Środki chemiczne w bardziej miękkiej wodzie lepiej się aktywują, można ich więc dodawać mniej do prania czy zmywania. Stosując zmiękczacz, nie pojawia się kamień na urządzeniach AGD, z których korzystanie związane jest z częstym narażeniem na wodę, brak kamienia to zauważalna czystość i większa łatwość jej utrzymania, ale też mniejsze poddawanie zniszczeniom sprzętów i gałek, co nie naraża budżetu na ich naprawę.


Zobacz więcej:

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Uzdatnianie wody – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/uzdatnianie-wody/

Zobacz polecane przez nas urządzenia do zmiękczania wody

Cennik BWT

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up