Elektryczna piła stołowa do drewna – jak wybrać, na co zwrócić uwagę
Elektryczna piła stołowa do drewna – jak wybrać, na co zwrócić uwagę?
5 stycznia 2021
Nawiewniki okienne ( wywietrzniki do okien ) czyli tani sposób na prawidłową wentylację w domu lub mieszkaniu
Nawiewniki okienne ( wywietrzniki do okien ) czyli tani sposób na prawidłową wentylację w domu lub mieszkaniu.
7 stycznia 2021
Pokaż wszystkie
Gdzie umieścić pompę ciepła w domu, czy pompa ciepła musi mieć osobne pomieszczenie

Gdzie umieścić pompę ciepła w domu, czy pompa ciepła musi mieć osobne pomieszczenie

Gdzie umieścić pompę ciepła w domu? Czy pompa ciepła musi mieć osobne pomieszczenie?

Dom bez kotłowni, pozwoli każdemu inwestorowi zaoszczędzić sporo pieniędzy i nie tylko na budowanie kotłowni, ale i również komina. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to bardzo istotna kwestia, która ma ogromne znaczenie. Pompa ciepła to wielofunkcyjne urządzenie, które doskonale sprawdza się każdą porą roku, potrafi nie tylko grzać ale również chłodzić jak klimatyzacja do tego nie potrzebuje wydzielonego pomieszczenia w przeciwieństwie do np. kotłów na węgiel czy piecy na pellet.

pompa-ciepła-NK

Gdzie najlepiej umieścić pompę ciepła?

Jak już wcześniej wspomniano, pompa ciepła to urządzenie, które nie wymaga komina, dlatego też można ją umieścić praktycznie wszędzie. Nie potrzebuje ona również kotłowni, co jest jej ogromną zaletą, kolejną zaletą tego urządzenia do ogrzewania lub chłodzenia jest fakt iż nie potrzebuje ona kominów i to zarówno dymnych jak i wentylacyjnych dzięki czemu można sporo zaoszczędzić na etapie budowy domu. Wbrew pozorom pompa ciepła nie wymaga, aż tak wiele miejsca, dlatego też można ją zamontować w jakimkolwiek pomieszczeniu gospodarczym.

Oczywiście nie stoi nic na przeszkodzie by w domu wyodrębnić pomieszczenie na tzw. kotłownię które jednak przy okazji może pełnić rolę np. domowej spiżarni czy nawet suszarni.

Pompa ciepła w porównaniu do innych instalacji grzewczych nie produkuje żadnych spalin, nie generuje odpadów takich jak popiół tak jak w przypadku kotłów na węgiel lub pellet tak więc nie musi być odizolowana od czystej części domu. Najczęściej montuje się ją w pralni, holu, czy też w garażu. Wygląd tego urządzenia jest bardzo estetyczny, dlatego też nie zakłóci on stylistyki żadnego pomieszczenia, idealnie wpasowując w nowoczesny dom będąc zarazem jego nietuzinkową ozdobą.

pompa-ciepła-NK

Pompa ciepła

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony pompą ciepła i sprawdź dlaczego są coraz częściej wybieranym rozwiązaniem grzewczym dla nowy i modernizowanych budynków.

Zobacz

Gdzie umieścić pompę ciepła w domu? Czy pompa ciepła musi mieć osobne pomieszczenie?

Dom bez kotłowni, pozwoli każdemu inwestorowi zaoszczędzić sporo pieniędzy i nie tylko na budowanie kotłowni, ale i również komina. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to bardzo istotna kwestia, która ma ogromne znaczenie. Pompa ciepła to wielofunkcyjne urządzenie, które doskonale sprawdza się każdą porą roku, potrafi nie tylko grzać ale również chłodzić jak klimatyzacja do tego nie potrzebuje wydzielonego pomieszczenia w przeciwieństwie do np. kotłów na węgiel czy piecy na pellet. 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *