HPI Evolution – powietrzny komfort w domu
HPI Evolution – powietrzny komfort w domu
15 grudnia 2017
Gaz ziemny i płynny – koszty ogrzewania
Gaz ziemny i płynny – koszty ogrzewania
19 grudnia 2017
Pokaż wszystkie
Gazowe pompy ciepła. Wydajność, technologia i zastosowanie

Gazowe pompy ciepła. Wydajność, technologia i zastosowanie

Gazowe pompy ciepła. Wydajność, technologia i zastosowanie

Pompy ciepła to nowoczesne systemy grzewcze, które znajdują zastosowanie w wielu domach. Dostępne są przeróżne rozwiązania, warto nieco bliżej przyjrzeć się urządzeniu, jakim jest gazowa pompa ciepła.

Ogólnie o pompach ciepła

Pompy ciepła są systemami, którymi określa się urządzenia ze sprężarką napędzaną silnikiem elektrycznym. Jednak wśród tego typu rozwiązań są także inne, w których wykorzystano całkiem odmienne technologie, bardziej nowoczesne i dostosowane do potrzeb użytkowników. Chodzi o gazowe rozwiązania, które znajdują coraz większe zastosowanie w polskich domach. Gaz jest jednym z tańszych źródeł pozwalających na ogrzewanie domu, jak i podgrzewanie ciepłej wody użytkowej. Dlatego właśnie użytkownicy wolą wybierać takie systemy niż te, w których konieczne jest korzystanie z energii elektrycznej.

Gazowe sprężarkowe pompy ciepła

Gazowe pompy ciepła inaczej zwane są pompami sprężarkowymi. Są wyposażone w sprężarkę mechaniczną, która napędzana jest przez silnik spalinowy. Powietrze w tego typu systemach nie jest wyrzucane, a wykorzystywane przez instalację grzewczą. Pozwala to na skuteczne ogrzewanie domu i zapewnianie w nim korzystnych warunków termicznych. W trybie grzania w tego rodzaju pompie ciepła, sprężony czynnik w procesie skraplania oddaje ciepło do instalacji. Pompy te stworzone są do pracy w trybie grzania, ale także w trybie chłodzenia. Wtedy system może podgrzewać także ciepłą wodę użytkową. Zapewnia to kompaktowe rozwiązanie, które dostosowywane jest do potrzeb użytkowników.

Gazowe absorpcyjne pompy ciepła

W urządzeniach tych nie ma urządzeń mechanicznych, które mogłyby przesyłać energię z chłodniejszego do cieplejszego układu. Zamiast sprężarki zostało tu wykorzystane zjawisko absorbcji. Sprężanie odbywa się tutaj w warniku, w którym znajduje się roztwór amoniaku i wody. Warnik jest ogrzewany palnikiem gazowym, przez co następuje odparowanie amoniaku, wzrost jego temperatury i ciśnienia. Wytworzone ciepło jest wykorzystywane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Zastosowane rozwiązanie pozwala na skuteczne ogrzewanie wody i dostosowywanie jej temperatury do potrzeb użytkowników.


Zobacz naszą recenzje gazowej pompy ciepła

Ogrzewanie do domu: gazowa absorpcyjna pompa ciepła powietrze/woda Gazuno K18Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
5 lat temu

Efektywniejsze są chyba pompy powietrzne ?

Marta
Marta
5 lat temu

Wszyscy polecali mi powietrzne pompy ciepła. Z mężem jednak zdecydowaliśmy, że gazowa wersja będzie dla nas lepsza. Puki co nie możemy narzekać. Pod względem eksploatacyjnym wychodzimy bardzo dobrze.

2
0
Podziel się swoją opiniąx