Inwestycja w gruntowe wymienniki ciepła. Czy się opłaca ?
12 grudnia 2017
Gazowe pompy ciepła. Wydajność, technologia i zastosowanie
Gazowe pompy ciepła. Wydajność, technologia i zastosowanie
18 grudnia 2017

HPI Evolution – powietrzny komfort w domu

Pompa ciepła HPI Evolution od marki De Dietrich pozwala na wprowadzenie do domu niezwykłego komfortu, czerpanie z naturalnych źródeł jest szansą na to, aby docenić naturalne środowisko i wziąć z niego jak najwięcej, nowej generacji pompę ciepła można zamontować w dowolnym budynku.

HPI Evolution

HPI Evolution

Instalacja w domu pompy HPI Evolution

Instalacja w domu pompy HPI Evolution

Instalacja w domu pompy HPI Evolution

Pompa ciepła HPI Evolution nie stwarza większych problemów podczas instalacji, idealnie integruje się z każdym budynkiem, zapewniając w nim dogodne warunki. Moduły zewnętrzne urządzenia można umieścić w dowolnym miejscu, dzięki temu, że mają niewielkie wymiary, dzięki temu całe urządzenie prezentuje się w bardzo atrakcyjny sposób. Odznacza się świetnymi walorami akustycznymi, podczas swojej pracy generuje mały hałas na poziomie 36 dB.

Moduł wewnętrzny pompy ciepła, który można zainstalować w kotłowni ma podobne wymiary, jak standardowy kocioł naścienny, w związku z tym, rozwiązanie to jest przystosowane do pomieszczeń małych, w których każdy centymetr ma znaczenie.

Komfort i oszczędność

Urządzenie odznacza się współczynnikiem COP na poziomie 4,27, dzięki temu na każdy 1 kWh zużytej energii elektrycznej, uzyskujesz do 4,27 kWh energii cieplnej. Pompa ciepła została wyposażona w system Inverter, który dostosowuje moc działania do potrzeb użytkowników, pozwala to na zaoszczędzenie nawet do 30% energii, w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, ponadto, do wyboru jest szeroka gama mocy, z jaką urządzenie będzie działało: od 4 do 27 kW. System jest w stanie działać, gdy na zewnątrz jest nawet -20 stopni Celsjusza, dzięki temu urządzeniu można zagwarantować sobie komfort zarówno latem, jak i zimą, ogrzewanie i chłodzenie domu będzie dzięki tej pompie ciepła jak najbardziej możliwe.

Dostęp do ciepłej wody użytkowej

Regulator Diematic iSystem

Regulator Diematic iSystem

Pompa ciepła została wyposażona w regulator DIEMATIC iSystem, pozwala to na sterowanie obiegiem wytwarzania ciepłej wody użytkowej, dostęp do niej jest możliwy dzięki podgrzewaczowi c.w.u. do wyboru jest zbiornik o pojemności od 150 do 500 litrów, korzystanie z niego zapewni oszczędności przy produkcji ciepłej wody użytkowej, zapewni stały dostęp do cieplej wody, dzięki błyskawicznemu działaniu.

Dobór pompy ciepła

  Budynek nowyBudynek modernizowany
Tylko ogrzewanieOgrzewanie + c.w.u.pow. < 120 m2pow. > 120 m2pow. < 120 m2pow. > 120 m2pow. > 200 m2
HP Inverter 6150 lub 200 litrów    
HP Inverter 8150 lub 200 litrów    
HP Inverter 11150, 200 lub 300 litrów  
HP Inverter 14200 lub 300 litrów  
HP Inverter 16200 lub 300 litrów    
HP Inverter 22300, 400 lub 500 litrów    
HP Inverter 27300, 400 lub 500 litrów    
Informacje te nie są wiążące i odnoszą się do typowego domu mieszkalnego. Prosimy poradzić się instalatora instalacji grzewczych, który zaproponuje rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla Waszych potrzeb.

Dane techniczne pomp ciepła  HPI Evolution

MODELEHPI 6MRHPI 8 MRHPI 11 TR/MRHPI 14 TR/MRHPI 16 TR/MRHPI 22 TRHPI 27 TR
powietrze/wodapowietrze/wodapowietrze/wodapowietrze/wodapowietrze/wodapowietrze/wodapowietrze/woda
Dane techniczne
Moc cieplna6 kW8 kW11 kW14 kW16 kW22 kW27 kW
COP*444,243,93,83,4
Czynnik chłodniczyR 410 AR 410 AR 410 AR 410 AR 410 AR 410 AR 410 A
Minimalna robocza temperatura zewnętrzna– 15° C– 15° C– 20° C– 20° C– 20° C– 20° C– 20° C
Zasilanie elektrycznejednofazowejednofazowetrójfazowe / jednofazowetrójfazowe / jednofazowetrójfazowe / jednofazowetrójfazowetrójfazowe
Funkcje
Wspomaganie elektryczneHP Inverter/ EMHP Inverter/ EMHP Inverter/ EM lub ETHP Inverter/ EM lub ETHP Inverter/ EM lub ETHP Inverter/ ETHP Inverter/ ET
Bez wspomagania lub wspomaganie przez kociołHHHHHHH
Chłodzenie (odwracalne)
Produkcja ciepłej wody użytkowej przez podgrzewacz wody elektryczny lub elektryczno-solarny lub przez podgrzewacz niezależny typu BP o pojemności 150 do 500 l lub BEPC 300
Regulacja
Diematic iSystem
*T° powietrza zewnętrznego + 7° C / T° wypływającej wody + 35° C
Wymiary i ciężar : H = wysokość, L = szerokość, P = głębokość

Katalog

Folder reklamowy HPI Inverter

Folder reklamowy HPI Inverter


Ceny urządzeń sprawdzisz w aktualnym cenniku marki DeDietrich lub poprzez formularz wyceny

Wycena urządzeń

Cennik De Dietrich

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Goja
Goja
6 lat temu

Jedno z najlepszych tego typu urządzeń dostępnych na rynku

1
0
Podziel się swoją opiniąx