Vasco Alu-Zen – grzejniki dekoracyjne - K1
Vasco Alu-Zen – grzejniki dekoracyjne
1 września 2020
Czy instalacje energooszczędne są opłacalne - K1
Czy instalacje energooszczędne są opłacalne ?
8 września 2020

Ogrzewanie podłogowe - rodzaje i cena

Na samym początku, warto wspomnieć o tym, że obecnie wiele osób stawia na ogrzewanie podłogowe, które jest wygodne i niezwykle bezpieczne. Niesie ono za sobą mnóstwo zalet, które znacznie poprawiają komfort użytkowania, jak i również stylistykę oraz przestrzeń wnętrza. Dzięki temu rodzajowi ogrzewania, można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca, co jest świetną alternatywą dla osób, posiadających mniejsze pomieszczenia. Wbrew pozorom ogrzewania podłogowe nie kosztuje, aż tak wiele, niemniej jednak ma swoją cenę.

Jaki okap kuchenny wybrać - kuchnia

Wybór odpowiedniego źródła ciepła dla domu odgrywa niezwykle istotną rolę, tak więc należy się nad nim dobrze zastanowić. Jest to inwestycja na długie lata, dlatego też nie można na niej oszczędzać.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne, czy wodne?

Ogrzewanie podłogowe zawsze budzi wiele wątpliwości, które dotyczą przede wszystkim ceny, jak i również efektywności. Początkowa inwestycja nie należy do najniższych, niemniej jednak w późniejszym czasie to się naprawdę opłaci. Jak już wcześniej wspomniano, wybór odpowiedniego ogrzewania jest niezwykle ważny, dlatego też należy się nad nim dobrze zastanowić. Wiele osób bardzo często ma problem z wyborem między ogrzewaniem elektryczny, a wodnym. Które z nich jest lepsze i dlaczego?

Panele grzewcze na podczerwień, jako świetne źródło ciepła - K2

Ogrzewanie elektryczne

Warto na samym początku wspomnieć o tym, że ogrzewanie elektryczne jest niezwykle komfortowe, ponieważ charakteryzuje się niezawodnością. Co go wyrożnia? Otoż przede wszystkim to, że ogrzewa cały dom, czyli jest najważniejszym źrodłem ciepła. Można go też stosować jako dodatkowe ogrzewanie, ktore nigdy nie zawodzi. Jak już wcześniej wspomniano, ogrzewanie podłogowe jest montowane w podłodze zazwyczaj pod panelami, dlatego też nie zajmuje przestrzeni, tak jak na przykład grzejniki.

Ogrzewanie elektryczne dostarcza ciepło w całym pomieszczeniu, a nie tylko w jednym miejscu, co jest jego jedną z najlepszych zalet. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia. Cena tego ogrzewania waha się między kilkadziesiąt, a kilkaset złotych za metr kwadratowy.

Ogrzewanie wodne

Ogrzewanie wodne wymaga przede wszystkim inwestycji w kocioł grzewczy, z którego płynie ciepła woda ( kocioł taki możemy również wykorzystać do przygotowania ciepłej wody użytkowej ). Można takie ogrzewanie zastosować w praktycznie każdym pomieszczeniu, zarówno tym mniejszych, jak i również mniejszym.


Jeśli, jednak chodzi o jego koszt to jest on nieco niższy, niż w przypadku ogrzewania elektrycznego. Wynosi on od czterdziestu złotych do nawet przeszło stu złotych za metr kwadratowy. W większości domy jednorodzinne stawiają na ten typ ogrzewania, ponieważ jest on dość tani, a co najważniejsze bezpieczny.

System Kisan Comfort

Zarowno ogrzewania podłogowe elektryczne, jak i rownież wodne świetnie się sprawdzają. Wybór odpowiedniego to kwestia indywidualna.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Ogrzewanie podłogowe – rodzaje i cena

Na samym początku, warto wspomnieć o tym, że obecnie wiele osób stawia na ogrzewanie podłogowe, które jest wygodne i niezwykle bezpieczne. Niesie ono za sobą mnóstwo zalet, które znacznie poprawiają komfort użytkowania, jak i również stylistykę oraz przestrzeń wnętrza. Dzięki temu rodzajowi ogrzewania, można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca, co jest świetną alternatywą dla osób, posiadających mniejsze pomieszczenia. Wbrew pozorom ogrzewania podłogowe nie kosztuje, aż tak wiele, niemniej jednak ma swoją cenę.

Posiada ono wiele zalet, które naprawdę warto znać, aby się na nie zdecydować. Tak, więc czym wyróżnia się ogrzewanie podłogowe? Otóż przede wszystkim zapewnia ono optymalną temperaturę dla organizmu człowieka. Jest to bardzo korzystne, a co najważniejsze nigdy nie zawodzi

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Aleksander
Aleksander
3 lat temu

Tylko i wyłączne wodne ogrzewanie podłogowe 🙂

Viki
Viki
2 lat temu
Reply to  Aleksander

Też mamy podłogówkę w całym domu, nie wyobrażam sobie by było inne ogrzewanie

2
0
Podziel się swoją opiniąx