Vasco Alu-Zen – grzejniki dekoracyjne - K1
Vasco Alu-Zen – grzejniki dekoracyjne
1 września 2020
Czy instalacje energooszczędne są opłacalne - K1
Czy instalacje energooszczędne są opłacalne ?
8 września 2020
Pokaż wszystkie
Ogrzewanie podłogowe - rodzaje i cena - K1

Ogrzewanie podłogowe - rodzaje i cena - K1

Ogrzewanie podłogowe - rodzaje i cena

Na samym początku, warto wspomnieć o tym, że obecnie wiele osób stawia na ogrzewanie podłogowe, które jest wygodne i niezwykle bezpieczne. Niesie ono za sobą mnóstwo zalet, które znacznie poprawiają komfort użytkowania, jak i również stylistykę oraz przestrzeń wnętrza. Dzięki temu rodzajowi ogrzewania, można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca, co jest świetną alternatywą dla osób, posiadających mniejsze pomieszczenia. Wbrew pozorom ogrzewania podłogowe nie kosztuje, aż tak wiele, niemniej jednak ma swoją cenę.

Jaki okap kuchenny wybrać - kuchnia

Wybór odpowiedniego źródła ciepła dla domu odgrywa niezwykle istotną rolę, tak więc należy się nad nim dobrze zastanowić. Jest to inwestycja na długie lata, dlatego też nie można na niej oszczędzać.

Ogrzewanie podłogowe elektryczne, czy wodne?

Ogrzewanie podłogowe zawsze budzi wiele wątpliwości, które dotyczą przede wszystkim ceny, jak i również efektywności. Początkowa inwestycja nie należy do najniższych, niemniej jednak w późniejszym czasie to się naprawdę opłaci. Jak już wcześniej wspomniano, wybór odpowiedniego ogrzewania jest niezwykle ważny, dlatego też należy się nad nim dobrze zastanowić. Wiele osób bardzo często ma problem z wyborem między ogrzewaniem elektryczny, a wodnym. Które z nich jest lepsze i dlaczego?

Panele grzewcze na podczerwień, jako świetne źródło ciepła - K2

Ogrzewanie elektryczne

Warto na samym początku wspomnieć o tym, że ogrzewanie elektryczne jest niezwykle komfortowe, ponieważ charakteryzuje się niezawodnością. Co go wyrożnia? Otoż przede wszystkim to, że ogrzewa cały dom, czyli jest najważniejszym źrodłem ciepła. Można go też stosować jako dodatkowe ogrzewanie, ktore nigdy nie zawodzi. Jak już wcześniej wspomniano, ogrzewanie podłogowe jest montowane w podłodze zazwyczaj pod panelami, dlatego też nie zajmuje przestrzeni, tak jak na przykład grzejniki.

Ogrzewanie elektryczne dostarcza ciepło w całym pomieszczeniu, a nie tylko w jednym miejscu, co jest jego jedną z najlepszych zalet. Warto o tym pamiętać, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia. Cena tego ogrzewania waha się między kilkadziesiąt, a kilkaset złotych za metr kwadratowy.

Ogrzewanie wodne

Ogrzewanie wodne wymaga przede wszystkim inwestycji w kocioł grzewczy, z którego płynie ciepła woda ( kocioł taki możemy również wykorzystać do przygotowania ciepłej wody użytkowej ). Można takie ogrzewanie zastosować w praktycznie każdym pomieszczeniu, zarówno tym mniejszych, jak i również mniejszym.


Jeśli, jednak chodzi o jego koszt to jest on nieco niższy, niż w przypadku ogrzewania elektrycznego. Wynosi on od czterdziestu złotych do nawet przeszło stu złotych za metr kwadratowy. W większości domy jednorodzinne stawiają na ten typ ogrzewania, ponieważ jest on dość tani, a co najważniejsze bezpieczny.

System Kisan Comfort

Zarowno ogrzewania podłogowe elektryczne, jak i rownież wodne świetnie się sprawdzają. Wybór odpowiedniego to kwestia indywidualna.

Ogrzewanie podłogowe

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Ogrzewanie podłogowe – rodzaje i cena

Na samym początku, warto wspomnieć o tym, że obecnie wiele osób stawia na ogrzewanie podłogowe, które jest wygodne i niezwykle bezpieczne. Niesie ono za sobą mnóstwo zalet, które znacznie poprawiają komfort użytkowania, jak i również stylistykę oraz przestrzeń wnętrza. Dzięki temu rodzajowi ogrzewania, można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca, co jest świetną alternatywą dla osób, posiadających mniejsze pomieszczenia. Wbrew pozorom ogrzewania podłogowe nie kosztuje, aż tak wiele, niemniej jednak ma swoją cenę.

Posiada ono wiele zalet, które naprawdę warto znać, aby się na nie zdecydować. Tak, więc czym wyróżnia się ogrzewanie podłogowe? Otóż przede wszystkim zapewnia ono optymalną temperaturę dla organizmu człowieka. Jest to bardzo korzystne, a co najważniejsze nigdy nie zawodzi

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *