Pompa ciepła – koszt inwestycji
Pompa ciepła – koszt inwestycji
31 lipca 2018
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – ceny
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – ceny
3 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie
Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?

Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?

Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?

Ogrzewanie podłogowe pozwala w optymalny sposób utrzymać temperaturę w pomieszczeniach. Tak naprawdę ogrzewanie podłogowe cennik posiada wiele zalet. Trzeba jednak pamiętać, że wykonanie takiego systemu kosztuje. Ile?

Koszt ogrzewania podłogowego oblicza się w przeliczeniu na m2, przy obliczaniu kosztów trzeba wziąć pod uwagę nie tylko rury, zawory, rozdzielacze i sterowniki, ale również materiały izolacyjne takie jak styropian podłogowy czy folia.

Do wyboru są także dwa typu ogrzewania podłogowego:

  • wodne

  • elektryczne

Ile kosztuje wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego ?

ogrzewanie podłogowe

Aby wykonać wodne ogrzewanie podłogowe, potrzebujesz przede wszystkim odpowiednich materiałów budowlanych, elementów hydraulicznych, sterowników na ścianę, a także odpowiedniej ekipy, która wykona system w prawidłowy sposób.

Za same materiały budowlane trzeba będzie zapłacić około 20 zł/m2, natomiast fachowcy za podjęcie pracy biorą około 30-35 zł/m2. Dodatkowymi kosztami będzie także montaż sterownika, co będzie wiązało się z wydatkiem rzędu 300-600 zł. Potrzebna będzie także odpowiednia automatyka kotła, która pozwoli na obsługę obiegu z mieszaczem, a za to trzeba zapłacić od 1500 do 2000 zł.

Średni koszt ogrzewania podłogowego przy materiałach ze średniej półki cenowej oraz skorzystaniu z usług niedrogiego fachowca powinien wynieść 110-120 zł/m2.

Ile kosztuje wykonanie elektrycznego ogrzewania podłogowego ?

ogrzewanie elektryczne

Ten rodzaj ogrzewania jest bardzo wygodny w użytkowaniu, ponieważ nie jest potrzebna kotłownia, aby można było z niego korzystać. Ponadto, takie ogrzewanie nie wymaga konserwacji. Z uwagi za wysokie koszty eksploatacyjne, rzadko wykorzystywane jest w domach jednorodzinnych, w końcu ceny energii elektrycznej są naprawdę wysokie. Okazuje się jednak, że system ten coraz częściej polecany jest do domów pasywnych, dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii do produkcji prądu. Tym samym w takim budownictwie elektryczne ogrzewanie podłogowe nie jest drogie w eksploatacji, ponieważ część energii będzie produkowana w naturalny sposób.

Najczęściej jednak ogrzewanie elektryczne wykorzystywane jest jedynie w niektórych pomieszczeniach w domu ( np. łazienka ). To ile zapłacimy za ogrzewanie podłogowe, w dużej mierze zależy od ceny przewodów grzewczych, jakie nabędziemy. Zwykle jest to 10-12 zł/mb. Średnio za elektryczne ogrzewanie podłogowe trzeba zapłacić 80-90 zł/m2.

projekt ogrzewania podłogowego

Projekt instalacji ogrzewania podłogowego

Jeżeli decydowałbyś się na ogrzewanie wodne, przed rozpoczęciem prac będziesz potrzebował projekt takiej instalacji

Zapoznaj się z naszą propozycja
Zobacz

Ogrzewanie podłogowe to system, który chętnie wprowadzają do swoich domów właściciele nowoczesnych budynków, chcący zapewnić sobie wysoki komfort. Ten rodzaj ogrzewania pozwala utrzymać stałą, optymalną temperaturę w całym pomieszczeniu. Ma także wiele innych, dodatkowych zalet. Trzeba jednak pamiętać, że inwestycja w tego typu systemy kosztuje. Ile? Jest to zależne oczywiście od powierzchni, na jakiej ogrzewanie podłogowe ma się znaleźć. Należy wziąć także pod uwagę rury, zawory, sterowniki i rozdzielacze oraz zastosowane materiały izolacyjne.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *