Pompa ciepła – koszt inwestycji
Pompa ciepła – koszt inwestycji
31 lipca 2018
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – ceny
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – ceny
3 sierpnia 2018

Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?

Ogrzewanie podłogowe pozwala w optymalny sposób utrzymać temperaturę w pomieszczeniach. Tak naprawdę ogrzewanie podłogowe cennik posiada wiele zalet. Trzeba jednak pamiętać, że wykonanie takiego systemu kosztuje. Ile konkretnie oraz jaki będzie koszt ogrzewania podłogowego postaramy się przybliżyć w tym wpisie?

Pamiętaj jednak że podane tutaj koszty są tylko szacunkowe, jeżeli chciałbyś poznać dokładny koszt to należało by wykonać projekt ogrzewania podłogowego, który dla czytelników naszego portalu jest darmowy ( szczegóły na stronie z projektem )

Koszt ogrzewania podłogowego oblicza się w przeliczeniu na m2, przy obliczaniu kosztów trzeba wziąć pod uwagę nie tylko rury, zawory, rozdzielacze i sterowniki, ale również materiały izolacyjne takie jak styropian podłogowy czy folia.

    Do wyboru są także dwa typu ogrzewania podłogowego:

  • wodne

  • elektryczne

Ile kosztuje wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego ?

ogrzewanie podłogowe NK

Aby wykonać wodne ogrzewanie podłogowe, potrzebujesz przede wszystkim odpowiednich materiałów budowlanych, elementów hydraulicznych, sterowników na ścianę, a także odpowiedniej ekipy, która wykona system w prawidłowy sposób.

Za same materiały budowlane trzeba będzie zapłacić około 50 zł/m2, natomiast fachowcy za podjęcie pracy biorą około 40-50 zł/m2. Dodatkowymi kosztami będzie także montaż sterownika, co będzie wiązało się z wydatkiem rzędu 300-600 zł. Potrzebna będzie także odpowiednia automatyka kotła, która pozwoli na obsługę obiegu z mieszaczem, a za to trzeba zapłacić od 1500 do 2000 zł.

Średni koszt ogrzewania podłogowego przy materiałach ze średniej półki cenowej oraz skorzystaniu z usług fachowca powinien wynieść 110-120 zł/m2.

Ile kosztuje wykonanie elektrycznego ogrzewania podłogowego ?

Mata grzewcza

Ten rodzaj ogrzewania jest bardzo wygodny w użytkowaniu, ponieważ nie jest potrzebna kotłownia, aby można było z niego korzystać. Ponadto, takie ogrzewanie nie wymaga konserwacji. Z uwagi za wysokie koszty eksploatacyjne, rzadko wykorzystywane jest w domach jednorodzinnych, w końcu ceny energii elektrycznej są naprawdę wysokie. Okazuje się jednak, że system ten coraz częściej polecany jest do domów pasywnych, dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii do produkcji prądu. Tym samym w takim budownictwie elektryczne ogrzewanie podłogowe nie jest drogie w eksploatacji, ponieważ część energii będzie produkowana w naturalny sposób.

Najczęściej jednak ogrzewanie elektryczne wykorzystywane jest jedynie w niektórych pomieszczeniach w domu ( np. łazienka ). To ile zapłacimy za ogrzewanie podłogowe, w dużej mierze zależy od ceny przewodów grzewczych, jakie nabędziemy. Zwykle jest to 10-12 zł/mb. Średnio za elektryczne ogrzewanie podłogowe trzeba zapłacić 80-90 zł/m2.

projekt ogrzewania podłogowego

Projekt instalacji ogrzewania podłogowego

Jeżeli decydowałbyś się na ogrzewanie wodne, przed rozpoczęciem prac będziesz potrzebował projekt takiej instalacji

Zapoznaj się z naszą propozycja
Zobacz

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź dlaczego to właśnie ten system ogrzewania jest tak popularny.

Zobacz

Ogrzewanie podłogowe to system, który chętnie wprowadzają do swoich domów właściciele nowoczesnych budynków, chcący zapewnić sobie wysoki komfort. Ten rodzaj ogrzewania pozwala utrzymać stałą, optymalną temperaturę w całym pomieszczeniu. Ma także wiele innych, dodatkowych zalet. Trzeba jednak pamiętać, że inwestycja w tego typu systemy kosztuje. Ile? Jest to zależne oczywiście od powierzchni, na jakiej ogrzewanie podłogowe ma się znaleźć. Należy wziąć także pod uwagę rury, zawory, sterowniki i rozdzielacze oraz zastosowane materiały izolacyjne.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Irek
Irek
3 lat temu

Ja płaciłem 120 zł za metr wodnego ogrzewania podłogowego na gotowo, robiła firma na FV. – miejscowość Rzeszów

Dorota
Dorota
3 lat temu
Reply to  Irek

Mogę prosić o namiary tej firmy

Irek
Irek
3 lat temu
Reply to  Dorota

ZIS Stanisław Lesiak telefon 601 956 863

krys
krys
3 lat temu

Polecam pulsarinstalacje fachowo doradza odnośnie ogrzewania podłogowego

Roman
Roman
3 lat temu

Warszawa to koszt około 150 zł na gotowo ( ogrzewanie wodne )

5
0
Podziel się swoją opiniąx