Pompa ciepła – koszt inwestycji
Pompa ciepła – koszt inwestycji
31 lipca 2018
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – ceny
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – ceny
3 sierpnia 2018
Pokaż wszystkie
Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?

Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?

Ogrzewanie podłogowe pozwala w optymalny sposób utrzymać temperaturę w pomieszczeniach. Tak naprawdę

Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?

Ogrzewanie podłogowe pozwala w optymalny sposób utrzymać temperaturę w pomieszczeniach. Tak naprawdę ogrzewanie podłogowe cennik posiada wiele zalet. Trzeba jednak pamiętać, że wykonanie takiego systemu kosztuje. Ile?

Koszt ogrzewania podłogowego oblicza się w przeliczeniu na m2, przy obliczaniu kosztów trzeba wziąć pod uwagę nie tylko rury, zawory, rozdzielacze i sterowniki, ale również materiały izolacyjne takie jak styropian podłogowy czy folia. Do wyboru są także dwa typu ogrzewania podłogowego:

  • wodne,
  • elektryczne.

Ile kosztuje wykonanie wodnego ogrzewania podłogowego ?

Aby wykonać wodne ogrzewanie podłogowe, potrzebujesz przede wszystkim odpowiednich materiałów budowlanych, elementów hydraulicznych, sterowników na ścianę, a także odpowiedniej ekipy, która wykona system w prawidłowy sposób.

Za same materiały budowlane trzeba będzie zapłacić około 20 zł/m2, natomiast fachowcy za podjęcie pracy biorą około 30-35 zł/m2. Dodatkowymi kosztami będzie także montaż sterownika, co będzie wiązało się z wydatkiem rzędu 300-600 zł. Potrzebna będzie także odpowiednia automatyka kotła, która pozwoli na obsługę obiegu z mieszaczem, a za to trzeba zapłacić od 1500 do 2000 zł.

Średni koszt ogrzewania podłogowego przy materiałach ze średniej półki cenowej oraz skorzystaniu z usług niedrogiego fachowca powinien wynieść 110-120 zł/m2.

Ile kosztuje wykonanie elektrycznego ogrzewania podłogowego ?

Ten rodzaj ogrzewania jest bardzo wygodny w użytkowaniu, ponieważ nie jest potrzebna kotłownia, aby można było z niego korzystać. Ponadto, takie ogrzewanie nie wymaga konserwacji. Z uwagi za wysokie koszty eksploatacyjne, rzadko wykorzystywane jest w domach jednorodzinnych, w końcu ceny energii elektrycznej są naprawdę wysokie. Okazuje się jednak, że system ten coraz częściej polecany jest do domów pasywnych, dzięki wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii do produkcji prądu. Tym samym w takim budownictwie elektryczne ogrzewanie podłogowe nie jest drogie w eksploatacji, ponieważ część energii będzie produkowana w naturalny sposób.

Najczęściej jednak ogrzewanie elektryczne wykorzystywane jest jedynie w niektórych pomieszczeniach w domu. To ile zapłacimy za ogrzewanie podłogowe, w dużej mierze zależy od ceny przewodów grzewczych, jakie nabędziemy. Zwykle jest to 10-12 zł/mb. Średnio za elektryczne ogrzewanie podłogowe trzeba zapłacić 80-90 zł/m2.


Napisz do nas projekt ogrzewania podłogowego wraz z jego wycena otrzymasz gratis

Wycena Ogrzewania

Projekt ogrzewania podłogowego

Podłogówka – Budowa i Remont

Podłogówka – Budowa i Remont

Remont Robert Kucharski Drogowców 14 39-200 Dębica

Zobacz: remont.biz.pl/category/podlogowka/

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up