Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji
Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?
1 sierpnia 2018
Kaisai - cennik urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych 2018-2019
Kaisai – cennik urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych 2018-2019
3 sierpnia 2018

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – ceny

Wentylacja mechaniczna sprawia, że cyrkulacja powietrza we wnętrzu odbywa się pod pełną kontrolą użytkownika. Wymiana powietrza jest prawidłowa, niezależnie od panujących warunków zewnętrznych, co wpływa na zdrowy mikroklimat w budynku. Warto zapoznać się z przykładowymi wyliczeniami, które pokażą koszty, jakie generuje wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia dostęp do świeżego powietrza bez żadnych ograniczeń, a jednocześnie z pomieszczeń usuwane jest zużyte powietrze przepełnione zanieczyszczeniami. Ta komfortowa wentylacja eliminuje wilgoć z pomieszczeń, dzięki czemu nie dochodzi do rozwoju grzybów oraz pleśni. Powietrze poddawane jest filtracji, dzięki czemu usuwane są z niego kurze oraz pyły. Co ważne, użytkownik ma pełną kontrolę nad intensywnością działania wentylacji i może ją w pełni regulować. W przypadku zastosowania rekuperacji z odzyskiem ciepła, dodatkowo można także zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem, ponieważ część ciepła będzie pochodziła od wentylacji.

Koszty związane z rekuperacją w domu jednorodzinnym

Dom o powierzchni 160 m2 potrzebuje wymiany powietrza o wartości 250 m3. Korzystając z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, w sezonie grzewczym trwającym zwykle około 200 dni, można będzie zaoszczędzić 6100 kW energii. Zakładając, że 1 kW kosztuje 0,37 zł, roczne oszczędności będą wynosiły 2300 zł. Oznacza to, że można zaoszczędzić nawet 1000 litrów gazu, jeżeli masz w swoim domu ogrzewanie gazowe.

Poniższa tabela zawiera porównanie kosztów związanych z wentylacją grawitacyjną i wentylacją mechaniczną.

Wentylacja grawitacyjnaKoszt średni nettoWentylacja z odzyskiem ciepłaKoszt średni netto
Należy wykonać komin murowany z 2 pionami wentylacyjnymi. Do tego należy doliczyć koszty związane z obróbką blacharską i wykończenie górnej części klinkierem.12 000 złKoszty związane z wykonaniem kompletnej instalacji wraz z wszystkimi jej najważniejszymi częściami i zakupem materiałów takich, jak m.in. kanały elastyczne i łączniki.8000 zł
Mikrowentylacja powinna znajdować się w przynajmniej 4 oknach połaciowych.1500 złNie jest konieczna mikrowentylacja, ale należy wybrać wysokiej jakości rekuperator wyposażony w filtry i sterowanie.5000 zł
Mikrowentylację powinny posiadać okna i drzwi balkonowe.2000 złNie dotyczy.0 zł
Konieczne jest wykonanie 2 dachowych kominków wentylacyjnych.1000 złNie dotyczy.0 zł
Łącznie wszystkie koszty.16 500 złŁącznie wszystkie koszty.13 000 zł

W zestawieniu podano ceny szacunkowe, jeżeli potrzebujesz konkretnej wyceny na system wentylacji mechanicznej skontaktuj się z nami pod poniższym linkiem:

Wycena wentylacji

Zobacz nasze pozostałe wpisy poświęcone tematyce wentylacji mechanicznej

Wentylacja – Budowa i Remont

Wentylacja – Budowa i Remont

Podstawowym systemem w każdym domu jest wentylacja. Dzięki niej możesz zadbać o dopływ świeżego powietrza do wnętrz, a także o skuteczne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z pomieszczeń. Sprawnie działający system wentylacyjny przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wilgoci

Zobacz: remont.biz.pl/category/wentylacja/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx