Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji
Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?
1 sierpnia 2018
Kaisai - cennik urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych 2018-2019
Kaisai – cennik urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych 2018-2019
3 sierpnia 2018

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – ceny

Wentylacja mechaniczna sprawia, że cyrkulacja powietrza we wnętrzu odbywa się pod pełną kontrolą użytkownika. Wymiana powietrza jest prawidłowa, niezależnie od panujących warunków zewnętrznych, co wpływa na zdrowy mikroklimat w budynku. Warto zapoznać się z przykładowymi wyliczeniami, które pokażą koszty, jakie generuje wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zapewnia dostęp do świeżego powietrza bez żadnych ograniczeń, a jednocześnie z pomieszczeń usuwane jest zużyte powietrze przepełnione zanieczyszczeniami. Ta komfortowa wentylacja eliminuje wilgoć z pomieszczeń, dzięki czemu nie dochodzi do rozwoju grzybów oraz pleśni. Powietrze poddawane jest filtracji, dzięki czemu usuwane są z niego kurze oraz pyły. Co ważne, użytkownik ma pełną kontrolę nad intensywnością działania wentylacji i może ją w pełni regulować. W przypadku zastosowania rekuperacji z odzyskiem ciepła, dodatkowo można także zmniejszyć koszty związane z ogrzewaniem, ponieważ część ciepła będzie pochodziła od wentylacji.

Koszty związane z rekuperacją w domu jednorodzinnym

Dom o powierzchni 160 m2 potrzebuje wymiany powietrza o wartości 250 m3. Korzystając z wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła, w sezonie grzewczym trwającym zwykle około 200 dni, można będzie zaoszczędzić 6100 kW energii. Zakładając, że 1 kW kosztuje 0,37 zł, roczne oszczędności będą wynosiły 2300 zł. Oznacza to, że można zaoszczędzić nawet 1000 litrów gazu, jeżeli masz w swoim domu ogrzewanie gazowe.

Poniższa tabela zawiera porównanie kosztów związanych z wentylacją grawitacyjną i wentylacją mechaniczną.

Wentylacja grawitacyjnaKoszt średni nettoWentylacja z odzyskiem ciepłaKoszt średni netto
Należy wykonać komin murowany z 2 pionami wentylacyjnymi. Do tego należy doliczyć koszty związane z obróbką blacharską i wykończenie górnej części klinkierem.12 000 złKoszty związane z wykonaniem kompletnej instalacji wraz z wszystkimi jej najważniejszymi częściami i zakupem materiałów takich, jak m.in. kanały elastyczne i łączniki.8000 zł
Mikrowentylacja powinna znajdować się w przynajmniej 4 oknach połaciowych.1500 złNie jest konieczna mikrowentylacja, ale należy wybrać wysokiej jakości rekuperator wyposażony w filtry i sterowanie.5000 zł
Mikrowentylację powinny posiadać okna i drzwi balkonowe.2000 złNie dotyczy.0 zł
Konieczne jest wykonanie 2 dachowych kominków wentylacyjnych.1000 złNie dotyczy.0 zł
Łącznie wszystkie koszty.16 500 złŁącznie wszystkie koszty.13 000 zł

W zestawieniu podano ceny szacunkowe, jeżeli potrzebujesz konkretnej wyceny na system wentylacji mechanicznej skontaktuj się z nami pod poniższym linkiem:

Wycena wentylacji

Zobacz nasze pozostałe wpisy poświęcone tematyce wentylacji mechanicznej

Wentylacja – Budowa i Remont

Wentylacja – Budowa i Remont

Podstawowym systemem w każdym domu jest wentylacja. Dzięki niej możesz zadbać o dopływ świeżego powietrza do wnętrz, a także o skuteczne usuwanie wszelkich zanieczyszczeń z pomieszczeń. Sprawnie działający system wentylacyjny przyczynia się do zmniejszenia ryzyka wystąpienia wilgoci

Zobacz: remont.biz.pl/category/wentylacja/

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx