Kaisai - katalog urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych 2018-2019
Kaisai – katalog urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych 2018/2019
31 lipca 2018
Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji
Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?
1 sierpnia 2018

Pompa ciepła – koszt inwestycji

Pompa ciepła – koszt inwestycji z nią związany jest dość wysoki, ale inwestycja bardzo szybko się zwraca, ze względu na niskie koszty eksploatacyjne. Technologia pozwala na pozyskiwanie energii cieplnej ze źródeł odnawialnych.

Ogrzewanie domu pompą ciepła

Jeżeli wprowadzisz do swojego domu pompę ciepła, postawisz na rozwiązanie proekologiczne. Korzysta ona z energii odnawialnej znajdującej się w glebie, wodzie, a nawet powietrzu, źródła przekształcane są w energię cieplną, która wykorzystywana jest do ogrzewania domu. To, czy system świetnie sprawdzi się w Twoim domu w dużej mierze zależy od wykonania projektu, a także sposobu eksploatacji instalacji. Średni koszt ogrzewania domu  jednorodzinnego przy użyciu pompy ciepła może być niższy nawet o około 50% niż w przypadku innych systemów grzewczych.

Jaką pompę ciepła warto wybrać ?

Na rynku dostępne są trzy rodzaje pomp ciepła różniące się dolnym źródłem, którym może być powietrze, woda lub grunt.

Rozwiązanie takie, jak system powietrze-woda świetnie sprawdzi się do ogrzewania wody w domu zamiast elektrycznego podgrzewacza. Pompy typu solanka-woda są w stanie zaspokoić 100% potrzeb dotyczących energii w każdym domu. Aby jednak wprowadzić taki system, należy umieścić na działce kolektory gruntowe, a koszty z tym związane nie są małe, ponieważ do ogrzania domu o powierzchni 200 m2 potrzebny będzie system wart nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pompy ciepła czerpiące energię z wody działają podobnie, jak system solanka-woda. Jedyną różnicą jest tu to, że w pierwszym przypadku ciepło czerpane jest z wody gruntowej, a w drugim z niezamarzającej cieczy.

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Inwestując w pompy ciepła można wprowadzić wysoki komfort do swojego domu, przede wszystkim systemy działają w bezobsługowy sposób. Ponadto, w domu nie musi być wydzielonej kotłowni do umieszczenia urządzenia grzewczego, co pozwoli zaoszczędzić sporą ilość miejsca. Pompę ciepła można umieścić w spiżarni czy pralni. Pomimo tego, że pompa ciepła jest dużą inwestycją pod względem kosztów, warto na taki system się zdecydować.


Zobacz również:

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się nowoczesne, ekologiczne systemy grzewcze, takie jak pompa ciepła. Coraz więcej osób chce je mieć w swoich domach. Decydują się na nie przede wszystkim osoby będące na etapie budowy domy. Pompy ciepła świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, szczelnych domach

Zobacz: remont.biz.pl/category/pompa-ciepla/

Dedykowany dobór pompy ciepła

Wycena pomp ciepła

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx