Kaisai - katalog urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych 2018-2019
Kaisai – katalog urządzeń klimatyzacyjnych, wentylacyjnych i grzewczych 2018/2019
31 lipca 2018
Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji
Ogrzewanie podłogowe – jakie są ceny wykonania instalacji ?
1 sierpnia 2018

Pompa ciepła – koszt inwestycji

Pompa ciepła – koszt inwestycji z nią związany jest dość wysoki, ale inwestycja bardzo szybko się zwraca, ze względu na niskie koszty eksploatacyjne. Technologia pozwala na pozyskiwanie energii cieplnej ze źródeł odnawialnych.

Ogrzewanie domu pompą ciepła

Jeżeli wprowadzisz do swojego domu pompę ciepła, postawisz na rozwiązanie proekologiczne. Korzysta ona z energii odnawialnej znajdującej się w glebie, wodzie, a nawet powietrzu, źródła przekształcane są w energię cieplną, która wykorzystywana jest do ogrzewania domu. To, czy system świetnie sprawdzi się w Twoim domu w dużej mierze zależy od wykonania projektu, a także sposobu eksploatacji instalacji. Średni koszt ogrzewania domu  jednorodzinnego przy użyciu pompy ciepła może być niższy nawet o około 50% niż w przypadku innych systemów grzewczych.

Jaką pompę ciepła warto wybrać ?

Na rynku dostępne są trzy rodzaje pomp ciepła różniące się dolnym źródłem, którym może być powietrze, woda lub grunt.

Rozwiązanie takie, jak system powietrze-woda świetnie sprawdzi się do ogrzewania wody w domu zamiast elektrycznego podgrzewacza. Pompy typu solanka-woda są w stanie zaspokoić 100% potrzeb dotyczących energii w każdym domu. Aby jednak wprowadzić taki system, należy umieścić na działce kolektory gruntowe, a koszty z tym związane nie są małe, ponieważ do ogrzania domu o powierzchni 200 m2 potrzebny będzie system wart nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Pompy ciepła czerpiące energię z wody działają podobnie, jak system solanka-woda. Jedyną różnicą jest tu to, że w pierwszym przypadku ciepło czerpane jest z wody gruntowej, a w drugim z niezamarzającej cieczy.

Dlaczego warto zainwestować w pompy ciepła?

Inwestując w pompy ciepła można wprowadzić wysoki komfort do swojego domu, przede wszystkim systemy działają w bezobsługowy sposób. Ponadto, w domu nie musi być wydzielonej kotłowni do umieszczenia urządzenia grzewczego, co pozwoli zaoszczędzić sporą ilość miejsca. Pompę ciepła można umieścić w spiżarni czy pralni. Pomimo tego, że pompa ciepła jest dużą inwestycją pod względem kosztów, warto na taki system się zdecydować.


Zobacz również:

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

Pompa Ciepła – Budowa i Remont

W ostatnim czasie bardzo popularne stały się nowoczesne, ekologiczne systemy grzewcze, takie jak pompa ciepła. Coraz więcej osób chce je mieć w swoich domach. Decydują się na nie przede wszystkim osoby będące na etapie budowy domy. Pompy ciepła świetnie sprawdzają się w nowoczesnych, szczelnych domach

Zobacz: remont.biz.pl/category/pompa-ciepla/

Dedykowany dobór pompy ciepła

Wycena pomp ciepła

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx