NUOS – system czerpiący energię z powietrza
26 stycznia 2016
Wszystko co powinieneś wiedzieć o kotłach kondensacyjnych
4 lutego 2016
Pokaż wszystkie
Powody, dla których warto wybrać odkurzacz centralny

Powody, dla których warto wybrać odkurzacz centralny

Powody, dla których warto wybrać odkurzacz centralny

Odkurzacz centralny  przyda się w każdym domu. Warto poznać powody dlaczego. Na samym początku warto zaznaczyć, że jest on łatwy w instalacji. Poza tym, nie kosztuje zbyt wiele. Dlatego, jego zakup nie będzie obciążeniem dla domowego systemu. Za to przyda się idealnie w domu jednorodzinnym, w którym każdego dnia chce się zadbać o czystość. Szczególnie, polecane jest pomyślenie o instalacji takiego odkurzacza już na etapie budowy domu. Wtedy, montaż całego systemu nie będzie dla nas zbyt kosztowany. Nawet jeśli od razu nie będziemy mogli pozwolić sobie na cały zestaw czy też korzystanie z takiego odkurzacza, można będzie go ukryć w dyskretnym miejscu w domu. Na pewno nie sprawiał będzie żadnego problemu, ani nie będzie zajmował zbyt dużo miejsca.

Komfortowa obsługa

Zdecydowanie, nie będziemy mieli żadnych problemów z korzystaniem z odkurzacza centralnego. Urządzenie nie wymaga podłączania do prądu czy montowania specjalnego zestawu do sprzątania. Nie musimy przenosić odkurzacza z pokoju do pokoju, co pozwala na uniknięcie dźwigania. Wystarczy, że włożymy rurę giętką do gniazdka w ścianie, a rozpocznie się proces sprzątania. Poza tym, taki odkurzacz dostarcza nam wiele udogodnień. Otrzymujemy automatyczne szufelki. Jest to urządzenie, które instalowane jest na poziomie podłogi w kuchni lub przedsionku, które pozwalają podmiatać w nie zwykłą miotłą kurz i piasek, bez konieczności sięgania po standardową szufelkę lub zestaw do sprzątania. Zassane w ten sposób powietrze poprzez sieć przewodów przesyłane jest do jednostki centralnej, a następnie po oczyszczeniu wydmuchane na zewnątrz domu.

Dzięki temu, że odkurzacz centralny jest bardzo wydajny, można zapewnić sobie możliwość dokładnego sprzątania. Poza tym, odkurzanie zajmie nam znacznie mniej czasu niż podczas wykorzystywania tradycyjnych narzędzi. Dzięki temu urządzeniu, będziemy mogli usunąć w idealny sposób piasek i kurz z dywanu oraz z podłogi.

Reklama - odkurzacze centralne 1

Wpływ na zdrowie

Wykorzystując odkurzacz centralny, możemy pozbyć się ze swojego domu kurzu oraz roztoczy. Zanieczyszczenia, które zostaną zebrane w procesie sprzątania, bezpowrotnie zostaną usunięte z domu poprzez system wydmuchiwania. Szczególnie, taki system powinien znaleźć się w domu alergika. Będzie on mógł wtedy oddychać pełną piersią bez wdychania szkodliwych roztoczy.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy jak szkodliwe dla zdrowia mogą być alergeny zawarte w domowym kurzu. Średnio w domu w ciągu roku zbiera się od 20 do 40 kg kurzu. W domu, w którym znajduje się odkurzacz centralny, nie będzie dochodziło do rozpylania kurzu w powietrzu. Dzięki temu, można będzie się pozbyć kurzu i roztoczy z domu raz na zawsze.

Inwestycja godna polecenia

Odkurzacz centralny to inwestycja, która sprawi się w każdym domu. I w dodatku nie traci na swojej wartości. Gdy w przyszłości zdarzy się, że będziemy chcieli sprzedać swój dom, będziemy mogli wliczyć system w cenę domu, w takiej ilości jaką zapłaciliśmy za odkurzacz w momencie jego kupienia.

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx