Co zyskamy na instalacji podgrzewacza z pompą ciepła ?
24 stycznia 2016
Powody, dla których warto wybrać odkurzacz centralny
Powody, dla których warto wybrać odkurzacz centralny
30 stycznia 2016

954_nuos_primo_norm

NUOS – system czerpiący energię z powietrza

 

Wzrost cen standardowej energii, z której korzystaliśmy do dziś, spowodował, że ludzie zaczęli szukać alternatywnych źródeł energii. Najczęściej wybierane są źródła energii odnawialnej. Wystarczy, że nabędziemy pompę ciepła NUOS i NUOS EVO, których produkcją zajmuje się firma Ariston, a będziemy mogli wykorzystać energię zawartą w powietrzu. Do naszego domu zostanie dostarczona ciepła woda zupełnie za darmo.

To, na jakie urządzenie się zdecydujemy, zależy od ilości punktów poboru wody, jakie znajdują się w naszym domu. Uzależnione jest to również od ilości domowników, którzy będą korzystali z takiej wody. Dzięki temu, że wszystko zostanie dostosowane do naszych potrzeb, będziemy mogli zwiększyć wydajność całego układu oraz zmaksymalizować oszczędności, na których w końcu każdemu najbardziej zależy.

896_nuos_gama_2014_nDo wyboru mamy szeroką gamę pomp Ariston, które są pompami wiszącymi. Do wyboru mamy modele NUOS PRIMO, które posiadają pojemność 80 lub 100 litrów. Możemy zdecydować się również na model NUOS EVO, który dostępny jest w trzech rozmiarach: 80, 110, i 200 litrów.

W nowych wersjach modeli NUOS EVO znajduje się również wbudowana wentylacja. Udało się do tego doprowadzić, dzięki umieszczeniu w urządzeniu monobloku. Dodatkowo, nowe wersje posiadają również split z zewnętrznym modułem wentylacji i sprężarki. Dzięki temu, mamy duży wybór i możemy się zdecydować na rozwiązanie, które będzie dla nas najbardziej atrakcyjne. Przede wszystkim, warto najpierw zastanowić się, na jakie urządzenie mamy miejsce. Dzięki temu, będziemy mogli wybrać produkt, który będzie spełniał nasze oczekiwania również pod tym względem.

Domki jednorodzinne będą najbardziej zadowolone z nabycia modelu NUOS EVO w wersji ze splitem. Taki model odznacza się kompaktowym rozmiarem oraz pracą w trybie cichym. Dzięki temu, nie będzie zakłócała odpoczynku w domu. Szczególnie, na te czynnik związany z emisją hałasu powinniśmy zwrócić uwagę, jeśli urządzenie ma zostać zamontowane w kuchni lub łazience. Nie możemy wtedy pozwolić sobie na sprzęt, który będzie pracował głośno.

Wybierając jedno z wyżej przedstawionych urządzeń, które działają w bardzo wydajny sposób, koszt instalacji i zakupu pompy zwróci się po 4 latach jej użytkowania. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej opłacalnych rozwiązań, na jakie możemy się zdecydować. W przypadku, gdybyśmy wybrali kolektory słoneczne, koszt ich montażu zwróciłby się dopiero po 7 latach. Jak widać, jest u zasadnicza różnica.


Ceny urządzeń sprawdzisz w aktualnym cenniku

Cennik AristonRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Estelle
Estelle
8 lat temu

Jestem regularnym czytelnikiem, ten post zamieszczony na tej stronie jest naprawdę dobry.

Tawanna
Tawanna
8 lat temu

Jeśli chcesz rozwijać swoją wiedzę po prostu musisz czytać tego blooga. 🙂

tadalafil
tadalafil
8 lat temu

Mysle ze te pompy ciepła to bedzie przyszłość jezeli chodzi o ogrzewanie wody

Iza
Iza
6 lat temu

Czy żeby zainstalować taką pompę ciepła u siebie w domu to muszę mieć jakieś specjalne zezwolenie

5
0
Podziel się swoją opiniąx