Zbiornik szambo na zgłoszenie czy pozwolenie budowlane
Zbiornik szambo na zgłoszenie czy pozwolenie budowlane
2 lutego 2020
Rekuperator z klimatyzacją
Rekuperator z klimatyzacją
5 lutego 2020
Pokaż wszystkie
Odkurzacz centralny – jak działa ten system

Odkurzacz centralny – jak działa ten system

Odkurzacz centralny – jak działa ten system ?

Na pewno planując budowę lub remont domu słyszałeś o systemie instalacji odkurzacza centralnego, zobacz czym jest ten system oraz na jakiej zasadzie działa. Postaramy się w tym wpisie na naszym blogu w krótki i przejrzysty sposób przedstawi ten system rozwieje nasuwające się wątpliwości oraz wyjaśni jakie zalety niesie za sobą wprowadzenie tego systemu do sprzątania w swoim domu.


Odkurzacz którego nie widać.

Instalując u siebie w domu odkurzacz centralny w pomieszczeniach będziemy mieć tylko estetyczne gniazda ssące do których podpinamy rurę zestawu sprzątającego dzięki czemu w wygodny sposób bez noszenia odkurzacza jesteśmy wstanie odkurzyć cały nasz dom lub mieszkanie. Kurz oraz zabrudzenia zostają następnie poprzez system rur ukrytych w ścianach lub stropie doprowadzone do jednostki centralnej która przeważnie umieszczona jest w kotłowni lub garażu. Umieszczenie odkurzacza w tych pomieszczeniach przyczynia się zwiększenia komfortu sprzątania oraz wyeliminowaniu hałasu podczas samego odkurzania ( jest słyszalny jedynie niewielki szum )

Zalety systemu centralnego odkurzania

Czyste powietrze – zanieczyszczenia oraz kurz nie trafiają tak jak to ma miejsce w przypadku tradycyjnego odkurzacza powrotem do domu lub mieszkania a zostają „wyrzucone” na zewnątrz za pomocą jednostki centralnej.

Zasięg – w tradycyjnych odkurzaczach rura do sprzątania jest bardzo krótka co przekłada się na komfort samego sprzątania. W zestawach do sprzątania instalowanych w odkurzaczach centralnych standardowa rura ma długość aż 9 m.

Moc urządzenia – rozporządzenie unia europejskiej ograniczyło moc tradycyjnych odkurzaczy do 900 W. Ograniczenie to nie dotyczy jednak odkurzaczy centralnych które mają moc kilkukrotnie większą a co za tym idzie zwiększona moc ssania która pozwala na dużo lepsze sprzątanie.

Pojemność – tak jak i moc jest kilkukrotnie większa w porównaniu do tradycyjnego odkurzacza dzięki czemu samo opróżnianie lub wymianę worków można przeprowadzić o wiele rzadziej niż przy tradycyjnym systemie.

Wygoda - nie trzeba nosić urządzenia z jednego pomieszczenia lub pokoju do kolejnego ani wnosić samego odkurzacza po schodach. Zamiast tego przenosisz jedynie lekką rurę wykonaną przeważnie z PCV.

Odkurzacze centralne NK

Odkurzacz centralny

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony odkurzaczom centralnym i sprawdź dlaczego warto taki system zainstalować u siebie w domu lub mieszkaniu.

Zobacz

Odkurzacz centralny – jak działa ten system.

Na pewno planując budowę lub remont domu słyszałeś o systemie instalacji odkurzacza centralnego, zobacz czym jest ten system oraz na jakiej zasadzie działa. Postaramy się w tym wpisie na naszym blogu w krótki i przejrzysty sposób przedstawi ten system rozwieje nasuwające się wątpliwości oraz wyjaśni jakie zalety niesie za sobą wprowadzenie tego systemu do sprzątania w swoim domu.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *