Odkurzacz centralny – jak działa ten system
Odkurzacz centralny – jak działa ten system
3 lutego 2020
Ogrzewania płaszczyznowe – czym jest ten system grzewczy
Ogrzewania płaszczyznowe – czym jest ten system grzewczy
7 lutego 2020
Pokaż wszystkie
Rekuperator z klimatyzacją

Rekuperator z klimatyzacją

Rekuperator z klimatyzacją

Rekuperacja to już obowiązkowa pozycja podczas budowy każdego domu, a wszystko to przez fakt że prawidłowo wykonana nie dość że zapewnia czyste, zdrowe powietrze wolne od smogu to pozawala jeszcze dzięki odzyskowi ciepła w znaczny sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu.

rekuperacja-NK

Skoro wiemy że rekuperator wymienia powietrze na wymienniku na świeże to czy mógłby je przy okazji dodatkowo ogrzewać tak jak pompa ciepła lub chłodzić jak klimatyzator ?

Sam rekuperator tylko w niewielkim stopniu jest wstanie ogrzać powietrze na wymienniku i tak dla przykładu w okresie zimowym; zimne powietrze z zewnątrz doprowadzane jest za pomocą czerpni na wymiennik gdzie jest ogrzewane powietrzem zużytym które jest następnie za pomocą wyrzutni odprowadzane na zewnątrz budynku. Jeżeli chodzi o chłodzenie za pomocą samego rekuperatora to nie będziemy wstanie tego zrobić i tak np. w lecie jeżeli chcemy przewietrzyć / schłodzić dom lub mieszkanie to w nocy uruchamiamy tzw. bypass który przewietrzy nam pomieszczenia.

mitsubishi electric - Lossnay GUG

Urządzenia kanałowe do zabudowy Mitsubishi Lossnay RVX z wymiennikiem ciepła GUG

Zobacz proponowane przez nas rozwiązanie w którym rekuperator chłodzi jak klimatyzator oraz grzeje jak pompa ciepła.

Zobacz
rekuperacja-NK

Rekuperacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ) i sprawdź dlaczego ten system jest montowany praktycznie w każdym nowo budowanym domu.

Zobacz

Rekuperator z klimatyzacją

Rekuperacja to już obowiązkowa pozycja podczas budowy każdego domu, a wszystko to przez fakt że prawidłowo wykonana nie dość że zapewnia czyste, zdrowe powietrze wolne od smogu to pozawala jeszcze dzięki odzyskowi ciepła w znaczny sposób na zmniejszenie kosztów ogrzewania domu.

klimatyzacja z rekuperacja, rekuperacja z klimatyzacja, rekuperacja która chłodzi i grzeje

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.

10 Komentarze

 1. Mateusz pisze:

  Mam to rozwiązanie w domu nie dość że się wentyluje cały dom to jeszcze jest jak przy klimatyzacji jest chłód, rewelacyjna sprawa na lato

 2. Ula pisze:

  Jaki jest miesięczny koszt prądu mając takie urządzenie ?

 3. Igor pisze:

  Nie lepiej osobno klimatyzację i osobno rekuperacje

 4. Janusz pisze:

  Jaki to jest koszt dla domu o powierzchni 150 m2

 5. Ola pisze:

  Sprawdza się taki system w lecie ? Naprawdę to chłodzi tak jak prawdziwa klima ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *