Dlaczego fugi epoksydowe górują nad cementowymi ?
Dlaczego fugi epoksydowe górują nad cementowymi ?
19 marca 2016
Wentylacja grawitacyjna – czyli
Wentylacja grawitacyjna – czyli ?
24 marca 2016
Pokaż wszystkie
Problemy frankowiczów, czyli jak zadziałać, gdy rata idzie w górę.

Problemy frankowiczów, czyli jak zadziałać, gdy rata idzie w górę.

Problemy frankowiczów, czyli jak zadziałać, gdy rata idzie w górę.

Kilkukrotnie już pojawiały się informacje i niestety nie tylko na nich się skończyło, o wzroście rat kredytu we frankach. Wiele osób panikuje, przewalutowuje itp., ale czy ma to sens? Zacznijmy od tego, że kredyty we frankach były często brane z powodu najniższych rat. Dzięki temu, zawsze istniała spora szansa na dodatkowe fundusze, które pozostaną domowym budżecie, co często wiąże się z brakiem przymusu dociągania dodatkowych kredytów czy otwierania debetów i linii kredytowych.

W momencie, kiedy w mediach pojawia się informacje o zmianie kursu franka pojawia się panika. Ok., czasami odczuwalnie zwiększa się rata kredytu. Ale spójrzmy na historię spłaty, czy aby na pewno obecna rata jest wyższa od tej, która wyliczona została się w momencie brania kredytu? A może w międzyczasie był okres, kiedy raty były tak niskie, że nawet chwilowy wzrost, w ogólnym rozliczeniu daje nam zaoszczędzić?

Dlatego nie panikujmy. Obserwujmy, ale nie podejmujmy pochopnych decyzji o jego przewalutowaniu lub spłacie. Ogólnie, biorąc kredyt na budowę lub zakup domu, który jest często kredytem spłacanym przez kilkadziesiąt lat, musieliśmy brać pod uwagę, że zawsze musimy spłacić więcej niż pożyczaliśmy.

 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx