Rekuperacja – aspekty, na które warto zwrócić uwagę
Rekuperacja – aspekty, na które warto zwrócić uwagę
23 maja 2018
Klimatyzator ścienny Rotenso Lunar
24 maja 2018
Pokaż wszystkie
MCR3 PLUS

MCR3 PLUS

De Dietrich MCR3 PLUS - wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

De Dietrich MCR3 PLUS wiszący gazowy kocioł kondensacyjny to urządzenie o zoptymalizowanych funkcjach i wyposażeniu. Odznacza się wysoką wydajnością, jest proste w obsłudze, a do wyboru jest wiele podgrzewaczy wykonanych ze stali nierdzewnej.

Co zapewnia MCR3 PLUS ?

Przede wszystkim oszczędność, wydajność, komfort i prostą obsługę, innowacyjne kotły kondensacyjne zużywają bardzo mało energii, a tym samym pozwalają na zmniejszenie rachunków za gaz. Dobre parametry eksploatacyjne sprawiają, że urządzenie skutecznie podgrzewa ciepłą wodę użytkową, a także ogrzewa dom. Mini format urządzenia sprawia, że kocioł można umieścić w dowolnym miejscu.

Wysoka wydajność przy zachowaniu zasad ekologicznych

Połączenie oszczędności z wydajnością jest tym, czego poszukują obecnie inwestorzy, mogą to znaleźć w MCR3 PLUS. Urządzenie odznacza się wysoką sprawnością na poziomie 109,2%, dzięki odzyskowi ciepła ze spalin. Kocioł kondensacyjny jest w stanie zaoszczędzić do 30% energii w porównaniu do tradycyjnych rozwiązań. W urządzeniu znajduje się wymiennik o ultra szybkiej reakcji wykonany ze stopu aluminiowo-krzemowego. Zastosowany palnik modulujący w zakresie od 24 do 100% mocy pozwala na lepsze dopasowanie urządzenia do potrzeb użytkownika.


Oferta De Dietrich MCR3 PLUS


MCR3 PLUS 24-SR100(150)

MCR3 PLUS 24/SR100(150) i 35/SR100 (150 lub 200)

MCR3 PLUS 24T(35S)-SR100(130 lub150)SN

MCR3 PLUS 24T(35S)/SR100(130 lub150)SN

MCR3 PLUS 24-28MI SW100, 30-35MI SW100

MCR3 PLUS 24-28MI SW100, 30-35MI SW100

MCR3 PLUS 2428(3035)MI SW100(130)SN

MCR3 PLUS 24/28(30/35)MI SW100(130)SN


Nieograniczony dostęp do ciepłej wody użytkowej

Korzystając z MCR3 PLUS można cieszyć się z dostępu do dużej ilości ciepłej wody użytkowej mającej stałą temperaturę. Urządzenie odznacza się wydajnością do 20 litrów na minutę, dzięki podgrzewaczowi mającemu pojemność 100 lub 150 litrów. Wewnątrz zbiornika umieszczona została powłoka wykonana z emalii o wysokiej zawartości kwarcu, zapewniająca dostęp do czystej wody. Dzięki temu, że w zasobniku znajduje się anoda magnezowa, urządzenie jest chronione przed korozją.

Instalacja MCR3 PLUS

Urządzenie posiada nastawy wstępne oraz zamontowane fabrycznie wyposażenie. Wszystko to sprawia, że można system zamontować szybko, sprawnie i bez żadnych problemów. Kompaktowe wymiary urządzenia sprawiają, że zmieści się w każdym pomieszczeniu, nawet tym najmniejszym. Mały ciężar (26 kg) sprawia, że z montażem kotła poradzi sobie jedna osoba. Kocioł można podłączyć zarówno do komina, jak i do przewodu powietrzno-spalinowego.

De Dietrich MCR3 PLUS –  Ogrzewanie domu jest dużym wyzwaniem dla właściciela. Już na etapie projektowania budynku musi wybrać system, który spełni jego oczekiwania i zapotrzebowanie na ciepło. Obecnie dużą popularnością cieszy się ogrzewanie domu gazem ziemnym. Dobierając do tego paliwa gazowy kocioł kondensacyjny można osiągnąć najlepsze rezultaty związane z wydajnością oraz komfortem cieplnym. Jedną z propozycji godnych uwagi jest model marki De Dietrich – MRC3 PLUS. Prosty w obsłudze kocioł spełni oczekiwania każdego.

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

2 Komentarze

  1. Jan Zaręba pisze:

    Mi by się przydała taki kocioł, bo mój już coraz gorzej działa.

  2. Kasia pisze:

    Sprawdzony, wydajny kocioł. Bardzo polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up