Piec - kocioł gazowy De Dietrich i BAXI

Piec-kocioł-gazowy-De-Dietrich-i-BAXI-NK

Kotły gazowe De Dietrich oraz BAXI – najlepsze rozwiązanie dla domu

Nowoczesne systemy grzewcze to właśnie kotły kondensacyjne. Są ekologiczne, energooszczędne i łatwe w obsłudze. Ich kompaktowe wymiary sprawiają, że zmieszczą się nawet w najmniejszym pomieszczeniu. Ponadto piec lub kocioł gazowy De Dietrich można swobodnie zabudować po bokach i dopasować do wnęki w danej szafie. Wszystkie najważniejsze elementy systemu znajdują się w niewielkiej obudowie przeznaczonej do powieszenia na ścianie. Mimo niewielkich wymiarów, wydajnością dorównują znacznie większym sprzętom.

Poznaj naszą ofertę piecy i kotłów gazowych De Dietrich i BAXI

Piec-kocioł-gazowy-De-Dietrich-i-BAXI

Wybór między kotłem jednofunkcyjnym a dwufunkcyjnym

Kocioł jednofunkcyjny przeznaczony jest przede wszystkim do ogrzewania domu i nie jest wyposażony w wymiennik ciepła. Należy podłączyć do niego podgrzewacz pojemnościowy z wbudowanym wymiennikiem ciepła, aby możliwe było przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. Woda w całej instalacji ma podobną temperaturę, a ciepła woda dostępna jest po odkręceniu kurka. Decydując się na to rozwiązanie, zyskujesz możliwość wprowadzenia cyrkulacji w instalacji. Ciepła woda stale krąży w instalacji, dlatego ma się do niej nieograniczony dostęp. Na pewno jednak tego typu rozwiązanie nie jest tanie, a montaż wymaga dużych nakładów pracy.

Alternatywą jest kocioł dwufunkcyjny, który działa samodzielnie, a w dodatku pozwala na przygotowywanie ciepłej wody użytkowej, dzięki wbudowanemu zbiornikowi. Proces podgrzewania rozpoczyna się w momencie, gdy odkręcimy kurek z ciepłą wodą. Tego typu kotły kondensacyjne charakteryzują się kompaktowymi wymiarami, łatwym montażem, a w dodatku dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach. Z powodzeniem rozwiązanie to sprawdzi się w każdym niedużym domu.

Piec – kocioł gazowy De Dietrich i BAXI jest wybierany dlatego że każdy właściciel małego mieszkania lub domu jednorodzinnego musi poszukiwać kompaktowych rozwiązań grzewczych, jednocześnie wykazujących się odpowiednią wydajnością. Komfort cieplny, jak i możliwość przygotowywania ciepłej wody użytkowej zapewnia piec lub kocioł gazowy kondensacyjny w wersji dwufunkcyjnej. Dostępny jest także piec jednofunkcyjny, który służy jedynie do ogrzewania budynku.

Naszym zdaniem

Czym ogrzewać dom lub mieszkanie? Oczywiście gazem ziemnym. Kotły kondensacyjne w wersji jednofunkcyjne lub dwufunkcyjnej wpisują się w trend nowoczesnego ogrzewania, które jest energooszczędne, ekologiczne i łatwe w obsłudze. Dodatkową zaletą systemu jest kompaktowa obudowa, w której udało się zmieścić wszystkie ważne elementy. Dzięki temu kotły kondensacyjne z powodzeniem znajdą zastosowanie w małym mieszkaniu, a także niewielkim domu jednorodzinnym. Zróżnicowane propozycje przygotowała marka De Dietrich.