Rekuperacja co to takiego
Rekuperacja co to takiego ?
16 lipca 2019
zywica do warsztatu
Żywica do warsztatu
17 lipca 2019
Pokaż wszystkie
Powiew luksusu czy już standard, czyli klimatyzatory domowe

Powiew luksusu czy już standard, czyli klimatyzatory domowe

Powiew luksusu czy już standard, czyli klimatyzatory domowe

Zarówno klimatyzator domowy, jak i inne rodzaje urządzeń tego typu posiadają dwie składowe: skraplacz oraz parownik. Skraplacz jest elementem, który usuwa ciepłe powietrze z danego pomieszczenia, zaś parownik ma za zadanie dostarczyć zimne powietrze oraz zapewnić przyjemny chłód.

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów klimatyzatorów domowych. Wśród najczęściej spotykanych można wyróżnić: ścienne oraz przenośne.

KAISAI FLY - aranzacja

Klimatyzatory ścienne, które mogą posiadać funkcję ochładzania jednego lub kilku pomieszczeń. Wśród tego typu klimatyzatorów domowych wyróżniamy dwa rodzaje: split oraz multisplit.


Klimatyzatory ścienne oprócz ochładzania pomieszczeń posiadają również funkcję ich ogrzewania. Możliwe jest również osuszanie, oczyszczanie czy jonizowanie powietrza;

Zobacz przykładowy klimatyzator ścienny
KAISAI KPPD 12HRN

Klimatyzatory przenośne są idealnym rozwiązaniem w sytuacji, gdy brak jest możliwości montażu standardowego klimatyzatora domowego (naściennego lub okiennego).


Tego typu urządzenie jest w pełni mobilne, gdyż posiada zamontowane kółka oraz uchwyt ułatwiające przenoszenie klimatyzatora domowego z jednego miejsca w drugie.

Zobacz przykładowy klimatyzator przenośny
klimatyzacja 1K

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem takiego systemu do swojego domu

Zobacz

Klimatyzatory domowe stanowią świetne rozwiązanie na upalne dni. Ich zasada działania opiera się na przekazaniu chłodu do danego pomieszczenia oraz odebrania ciepłego powietrza i usunięciu go na zewnątrz. Jednakże należy mieć na uwadze, że podczas przepływu ciepłego powietrza przez odpowiednio schłodzone wnętrze klimatyzatora domowego dochodzi do skroplenia pary wodnej. Należy więc ułatwić jej odprowadzenie.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx