Powiew luksusu czy już standard, czyli klimatyzatory domowe
Powiew luksusu czy już standard, czyli klimatyzatory domowe
16 lipca 2019
Ogrzewanie podłogowe w bloku
Ogrzewanie podłogowe w bloku
19 lipca 2019

Żywica do warsztatu

zywica do warsztatu

Żywica do warsztatu stanowi skuteczne zabezpieczenie podłoża betonowego ze względu na to, że odpowiednio wykonana posadzka żywiczna może być eksploatowana przez lata bez obaw o jej uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i chemiczne. W przypadku posadzki epoksydowej nie zachodzi konieczność jej impregnacji oraz konserwacji. Dodatkową korzyścią, dla której warto jest zastosować żywicę do warsztatu jest to, że nie posiada ona szczelin i fug.

Pozwala to na uzyskanie gładkiej, jednolitej powierzchni, której zakamarki nie ulegną zabrudzeniu. Żywica do warsztatu jest produktem posiadającym dwa składniki: bazę, którą stanowi żywica oraz utwardzacz. Przygotowanie podłoża polega na połączeniu wymienionych substancji w odpowiednich proporcjach według ściśle określonych zaleceń producenta. Jeśli masa nie będzie optymalnie wymieszana bądź proporcje bazy i utwardzacza nie będą odpowiednie, wówczas możliwe jest, że gotowa żywica do warsztatu może nie spełniać oczekiwanych rezultatów.

Jednocześnie należy pamiętać o tym, że posadzka epoksydowa wymaga odpowiedniej temperatury (nie niższej niż 5 st. Celsjusza) do tego, aby była prawidłowo związana.

Zobacz polecane przez nas żywice do warsztatu

Barwna, sztywna posadzka o gładkiej powierzchni

Barwna, sztywna posadzka o fakturowanej powierzchni

Barwna, sztywna posadzka o fakturowanej powierzchni
Posadzki Sikafloor w halach przemysłowych i pomieszczeniach produkcyjnych

Posadzki żywiczne

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony posadzka żywicznym i sprawdź dlaczego są tak popularnym rozwiązaniem na posadzki i podłogi

Zobacz

Żywica epoksydowa do warsztatu ( samochodowego, ślusarskiego, tokarskiego, stolarskiego ) , zwana również posadzką epoksydową jest jednym z tych najczęściej stosowanych rozwiązań jeśli chodzi o wybór podłogi do pomieszczeń gospodarczych, garażu, warsztatu. Wysoka odporność na wszelkie zabrudzenia (smary czy oleje) oraz wysoka klasa ścieralności sprawiają, że podłoże tego typu może być śmiało zastosowane jako żywica do warsztatu. Ponadto można dodać do niej odpowiednie barwniki.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx