Powiew luksusu czy już standard, czyli klimatyzatory domowe
Powiew luksusu czy już standard, czyli klimatyzatory domowe
16 lipca 2019
Ogrzewanie podłogowe w bloku
Ogrzewanie podłogowe w bloku
19 lipca 2019

Żywica do warsztatu

zywica do warsztatu

Żywica do warsztatu stanowi skuteczne zabezpieczenie podłoża betonowego ze względu na to, że odpowiednio wykonana posadzka żywiczna może być eksploatowana przez lata bez obaw o jej uszkodzenia zarówno mechaniczne, jak i chemiczne. W przypadku posadzki epoksydowej nie zachodzi konieczność jej impregnacji oraz konserwacji. Dodatkową korzyścią, dla której warto jest zastosować żywicę do warsztatu jest to, że nie posiada ona szczelin i fug.

Pozwala to na uzyskanie gładkiej, jednolitej powierzchni, której zakamarki nie ulegną zabrudzeniu. Żywica do warsztatu jest produktem posiadającym dwa składniki: bazę, którą stanowi żywica oraz utwardzacz. Przygotowanie podłoża polega na połączeniu wymienionych substancji w odpowiednich proporcjach według ściśle określonych zaleceń producenta. Jeśli masa nie będzie optymalnie wymieszana bądź proporcje bazy i utwardzacza nie będą odpowiednie, wówczas możliwe jest, że gotowa żywica do warsztatu może nie spełniać oczekiwanych rezultatów.

Jednocześnie należy pamiętać o tym, że posadzka epoksydowa wymaga odpowiedniej temperatury (nie niższej niż 5 st. Celsjusza) do tego, aby była prawidłowo związana.

Zobacz polecane przez nas żywice do warsztatu

Barwna, sztywna posadzka o gładkiej powierzchni

Barwna, sztywna posadzka o fakturowanej powierzchni

Barwna, sztywna posadzka o fakturowanej powierzchni
Posadzki Sikafloor w halach przemysłowych i pomieszczeniach produkcyjnych

Posadzki żywiczne

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony posadzka żywicznym i sprawdź dlaczego są tak popularnym rozwiązaniem na posadzki i podłogi

Zobacz

Żywica epoksydowa do warsztatu ( samochodowego, ślusarskiego, tokarskiego, stolarskiego ) , zwana również posadzką epoksydową jest jednym z tych najczęściej stosowanych rozwiązań jeśli chodzi o wybór podłogi do pomieszczeń gospodarczych, garażu, warsztatu. Wysoka odporność na wszelkie zabrudzenia (smary czy oleje) oraz wysoka klasa ścieralności sprawiają, że podłoże tego typu może być śmiało zastosowane jako żywica do warsztatu. Ponadto można dodać do niej odpowiednie barwniki.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx