zywica do warsztatu
Żywica do warsztatu
17 lipca 2019
lampy 2 - K
Jak dobrać właściwe oświetlenie we wnętrzach ?
19 lipca 2019

Ogrzewanie podłogowe w bloku

Jakie czynniki należy wziąć pod uwagę, planując montaż ogrzewania podłogowego w bloku?

Po pierwsze należy poddać dokładnej analizie warunki, w jakich mieszkamy. Optymalne funkcjonowanie ogrzewania podłogowego w bloku będzie możliwe jedynie wówczas, gdy występuje pełna izolacja danego budynku. Należy mieć na uwadze to, że czas montaż ogrzewania podłogowego w bloku pociąga za sobą potrzebę odpowiedniej ilości czasu, która pozwoli na dostateczne nagrzanie systemu oraz oczywiście dość długi czas samego oddawania ciepła do pomieszczeń.

Można rozważyć dwa rodzaje ogrzewania podłogowego w bloku:

ogrzewanie podłogowe „na sucho” ( elektryczne ) – rozwiązanie to jest rekomendowana do montażu ogrzewania podłogowego w bloku ze względu na niski ciężar całego systemu i brak konieczności stosowania betonowej wylewki;

ogrzewanie podłogowe „na mokro” ( wodne ) – ten system również może być stosowany w bloku, jednakże wymaga on znacznie większej ingerencji w strukturę budynku, a także wykonania wylewki.

Nie powinno się również zapomnieć o tym, że montaż ogrzewania podłogowego w bloku może wymagać szczególnie w wypadku ogrzewania wodnego uzyskania odpowiedniego pozwolenia.

Projekt ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony ogrzewaniu podłogowemu i sprawdź co warto wiedzieć przed zakupem i montażem tego rodzaju ogrzewania.

Zobacz

Ogrzewanie podłogowe w bloku jest często stosowanym rozwiązaniem. Podłogówka jeszcze do niedawna była wykorzystywana niemal wyłącznie w budynkach jednorodzinnych, jednakże wygoda użytkowania sprawiła, że zaczęto ją montować również w blokach. Ogrzewanie podłogowe jest ogrzewaniem, które ma charakter płaszczyznowy. Ciepło jest oddawane przy pomocy promieniowania. Zwane także ogrzewaniem niskotemperaturowym. Reasumując można mieć na uwadze, że nieszczelne okna oraz brak ocieplenia budynku powodują znaczne straty ciepła oraz jednocześnie generują wysokie koszty.

 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Staszek
Staszek
2 lat temu

Można się z grzejnika wpiąć na podłogówkę ?

2
0
Podziel się swoją opiniąx