Ranking kotłów gazowych 2018
Ranking kotłów gazowych 2018
12 maja 2018
Karta gwarancyjna urządzeń klimatyzacyjnych marki Kaisai 2018
Karta gwarancyjna urządzeń klimatyzacyjnych marki Kaisai 2018
12 maja 2018

Klimatyzacja przenośna

Chłodne pomieszczenie to najlepsze, co może nas spotkać w upalne, letnie dni, można to w prosty sposób osiągnąć, jeżeli w domu znajdzie się klimatyzacja. Mobilnym rozwiązaniem, które sprawdzi się w każdym budynku jest klimatyzacja przenośna, trzeba mieć jednak świadomość, że wybór tego typu urządzeń jest naprawdę bardzo szeroki. Oferta jest zróżnicowana, można wybierać spośród klimatyzacji typu split czy klimatyzatorów przenośnych. 

Kompaktowa klimatyzacja

Kiedy można mówić o klimatyzacji kompaktowej? Wtedy, gdy mamy do czynienia z klimatyzacją okienną lub przenośną, jeżeli nie chcesz wprowadzać w swoim domu żadnych przeróbek lub po prostu nie masz takiej możliwości, klimatyzacja mobilna, czyli przenośna będzie najlepszym rozwiązaniem. Ten rodzaj urządzenia można ustawić w dowolnym pomieszczeniu, bez wprowadzania w nim żadnych zmian. Ponadto, nie trzeba będzie również załatwiać dodatkowych formalności, ponieważ ten rodzaj klimatyzacji nie ingeruje w bryłę budynku, zaletą tego rodzaju klimatyzacji jest wiele, i nie chodzi tu jedynie o kompaktowy rozmiar.  

Tego typu urządzenia skutecznie chłodzą powietrze, osuszają je i wentylacyjną pomieszczenia. Ponadto, klimatyzator można ustawić zarówno w trybie grzania, jak i chłodzenia, nie można zgodzić się z tym, że takie urządzenia mają małą moc i nie są w stanie ochłodzić czy ogrzać pomieszczenia w skuteczny sposób. Jeżeli tylko wybierzesz klimatyzator wysokiej jakości, poradzi sobie on z ochłodzeniem każdego pomieszczenia.

 

Jak dobrać klimatyzator przenośny ?

Decydując się na wprowadzenie klimatyzatora przenośnego do swojego mieszkania, musisz przede wszystkim wziąć pod uwagę wielkość mieszkania, stopień nasłonecznienia, ilość okien, drzwi, a także osób przebywających w pomieszczeniach. Wybór będzie wtedy właściwy, ponieważ urządzenie zostanie dobrane do faktycznych właściwości pomieszczenia czy całego mieszkania.

Musisz pamiętać, że jeżeli chcesz wprowadzić klimatyzator do swojego domu, musi on zostać umieszczony w pomieszczeniu z oknem lub kratką wentylacyjną, umieszczana jest przez nie rura, która będzie odprowadzała ciepłe powietrze na zewnątrz budynku.

Wybierając klimatyzator, pamiętaj, aby bardzo dokładnie sprawdzić parametry techniczne urządzenia, im wyższy współczynnik EER i COP będzie miało urządzenie, tym bardziej będziesz z niego zadowolony.

Klimatyzator przenośny

Zobacz polecany przez nas klimatyzator przenośny i sprawdź dlaczego to właśnie ten model jest najczęściej kupowany

Klimatyzator przenośny KAISAI serii KPPD to urządzenie, które sprawdzi się wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zamontowania tradycyjnej klimatyzacji typu split.

Urządzenie posiada ruchome żaluzje pozwalające na szybkie rozprzestrzenianie się powietrza po pomieszczeniu. Wytrzymałe kółka sprawiają, że bez żadnych problemów można przeciągać urządzenie z jednego miejsca na drugie.

Zobacz w naszym sklepie
klimatyzacja 1K

Klimatyzacja

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony klimatyzacji i sprawdź dlaczego warto klimatyzację zamontować u siebie w domu lub mieszkaniu

Zobacz

Klimatyzacja przenośna stanowi doskonałą alternatywę dla pozostałych urządzeń klimatyzacyjnych które wymagają stałego miejsca montażu. Zaletą klimatyzacji przenośnej jest fakt że można ją przestawiać w zależności od zapotrzebowania danego pomieszczenia na chłód. Dodatkową zaleta jest fakt że po przejściu fali upałów możemy taki klimatyzator wynieść do garażu lub piwnicy zwalniając miejsce w pomieszczeniu.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx