Dofinansowanie do pompy ciepła 2019
Dofinansowanie do pompy ciepła 2019
16 lipca 2019
Powiew luksusu czy już standard, czyli klimatyzatory domowe
Powiew luksusu czy już standard, czyli klimatyzatory domowe
16 lipca 2019

Rekuperacja co to takiego ?

rekuperacja

Mechanizm, poprzez który działa rekuperator polega na kontrolowanym usuwaniu powietrza, które odbywa się jednocześnie w dwie strony. Do wnętrza budynku dostarczane jest czyste i zimne powietrze, zaś na zewnątrz przedostaje się powietrze zanieczyszczone, wilgotne i ciepłe. Oba strumienie powietrza docierają do rekuperatora, w którym znajdują się oddzielne kanaliki, dzięki czemu nie dochodzi do wymieszania się mas powietrza.

Specjalna technologia zastosowana w rekuperatorze pozwala na zatrzymanie ciepłego powietrza z jednoczesnym usunięciem zanieczyszczeń na zewnątrz, zaś zimny strumień powietrza wpływający jednocześnie do wnętrza budynku niejako przejmuje ciepło. Dzięki temu możliwy jest jego odzysk. Taki działanie jest możliwe dzięki zainstalowaniu na ścianach i sufitach tzw. anemostatów, czyli okrągłych kratek a także specjalnych kanałów wentylacyjnych, poprzez które następuje dystrybucja ciepła w pomieszczeniach.

rekuperacja

Rekuperacja

Zobacz nasz dział tematyczny poświęcony rekuperacji ( wentylacji mechanicznej ) i sprawdź dlaczego ten system jest montowany praktycznie w każdym nowo budowanym domu lub mieszkaniu.

Zobacz

Rekuperacja co to takiego, to nic innego jak mechaniczna wentylacja, która pozwala na odzysk ciepła. Tego typu technologia w pewnym sensie różni się od standardowej wentylacji grawitacyjnej tym, że nie powoduje to wychłodzenia pomieszczeń, a także pozwala na optymalne usuwanie nadmiaru wilgoci. Rekuperator pozwala więc na wprawienie powietrza w ruch w efekcie tego dochodzi do kontroli powietrza usuwanego oraz nawiewanego.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klaudia
Klaudia
1 rok temu

Rekuperacja jest obowiązkowa w nowych domach czy nie ?

1
0
Podziel się swoją opiniąx