Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową
Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową
2 sierpnia 2019
Toaleta turystyczna na jachcie
Toaleta turystyczna na jachcie
3 sierpnia 2019

Izolacja tarasu z papy

Papa to znany materiał stosowany od lat. Wiele osób wykonuje pokrycie tarasu papą bitumiczną, która po jakimś czasie może ulec rozszczelnieniu. Takie działanie może doprowadzić do przeciekania pokrycia i rozwoju wilgoci czy pojawianiu się pleśni wewnątrz budynku. Jeżeli więc na tarasie znajduje się papa bitumiczna nie spełniająca swojej funkcji. Zatem warto zainteresować się wykonaniem uszczelnienia.

Izolacja tarasu z papy zamiast całkowitej jego renowacji

Całkowite pozbycie się starej, nieszczelnej powłoki z papy bitumicznej jest dosyć kosztownym i pracochłonnym przedsięwzięciempozwolą obniżyć koszty i jednocześnie przywrócą odpowiednią jakość pokrycia tarasu.


Kiedy powinniśmy zainteresować się izolacją tarasu z papy? Istnieje kilka przypadków. Jednym z nich jest moment, w którym na powierzchni materiału pojawiają się małe lub duże pęknięcia lub pęcherze. Zastosowanie specjalnych bitumicznych mas pozwoli usunąć tego typu defekty. Innym rodzajem uszkodzenia jest odrywanie się kawałków papy od powierzchni tarasu. Wówczas należy zastąpić stary płat nowym lub odpowiednio dokleić oderwany kawałek papy z zachowaniem należytej estetyki.

Jak wykonywana jest izolacja tarasu z papy ?

Aby wykonać izolację tarasu z papy, która będzie się charakteryzowała odpowiednią jakością należy pamiętać o kilku elementach. W pierwszej kolejności kładziemy warstwę membrany poliuretanowej, która stanowi izolację. Następnie stosujemy wzmocnienia detali oraz obróbek. Aby izolacja tarasu z papy posiadała jak najlepszą przyczepność, układamy wysokiej klasy wzmocnienia. Ostatnim krokiem jest zaś zastosowanie drugiej warstwy, która stanowi membranę. Ostatecznie otrzymana powłoka posiada szarą lub białą barwę.

Wykonanie izolacji tarasu z papy ma sens jedynie wówczas, gdy stara powierzchnia zostanie odpowiednio wyrównana, a wszelkie pęcherze, które się wykształciły zostaną usunięte. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia nowo powstałego pokrycia.

Uszczelnienie przeciekającego dachu lub tarasu z papy bitumicznej

Zobacz nasz system który pozwala na uszczelnienie przeciekającego tarasu wykonanego z papy termozgrzewalnej.

Zobacz

Izolacja tarasu z papy bez zrywania położonej papy termozgrzewalnej za pomocą żywic poliuretanowych to idealny sposób by szybko i tanim kosztem naprawić przeciekający taras z izolacja wykonaną z papy termozgrzewalnej lub klejonej. Dużym atutem jest fakt prowadzenia prac bez kosztownego zrywania papy z tarasu.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx