Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową
Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową
2 sierpnia 2019
Toaleta turystyczna na jachcie
Toaleta turystyczna na jachcie
3 sierpnia 2019

Izolacja tarasu z papy

Papa to znany materiał stosowany od lat. Wiele osób wykonuje pokrycie tarasu papą bitumiczną, która po jakimś czasie może ulec rozszczelnieniu. Takie działanie może doprowadzić do przeciekania pokrycia i rozwoju wilgoci czy pojawianiu się pleśni wewnątrz budynku. Jeżeli więc na tarasie znajduje się papa bitumiczna nie spełniająca swojej funkcji. Zatem warto zainteresować się wykonaniem uszczelnienia.

Izolacja tarasu z papy zamiast całkowitej jego renowacji

Całkowite pozbycie się starej, nieszczelnej powłoki z papy bitumicznej jest dosyć kosztownym i pracochłonnym przedsięwzięciempozwolą obniżyć koszty i jednocześnie przywrócą odpowiednią jakość pokrycia tarasu.


Kiedy powinniśmy zainteresować się izolacją tarasu z papy? Istnieje kilka przypadków. Jednym z nich jest moment, w którym na powierzchni materiału pojawiają się małe lub duże pęknięcia lub pęcherze. Zastosowanie specjalnych bitumicznych mas pozwoli usunąć tego typu defekty. Innym rodzajem uszkodzenia jest odrywanie się kawałków papy od powierzchni tarasu. Wówczas należy zastąpić stary płat nowym lub odpowiednio dokleić oderwany kawałek papy z zachowaniem należytej estetyki.

Jak wykonywana jest izolacja tarasu z papy ?

Aby wykonać izolację tarasu z papy, która będzie się charakteryzowała odpowiednią jakością należy pamiętać o kilku elementach. W pierwszej kolejności kładziemy warstwę membrany poliuretanowej, która stanowi izolację. Następnie stosujemy wzmocnienia detali oraz obróbek. Aby izolacja tarasu z papy posiadała jak najlepszą przyczepność, układamy wysokiej klasy wzmocnienia. Ostatnim krokiem jest zaś zastosowanie drugiej warstwy, która stanowi membranę. Ostatecznie otrzymana powłoka posiada szarą lub białą barwę.

Wykonanie izolacji tarasu z papy ma sens jedynie wówczas, gdy stara powierzchnia zostanie odpowiednio wyrównana, a wszelkie pęcherze, które się wykształciły zostaną usunięte. W innym przypadku może dojść do uszkodzenia nowo powstałego pokrycia.

Uszczelnienie przeciekającego dachu lub tarasu z papy bitumicznej

Zobacz nasz system który pozwala na uszczelnienie przeciekającego tarasu wykonanego z papy termozgrzewalnej.

Zobacz

Izolacja tarasu z papy bez zrywania położonej papy termozgrzewalnej za pomocą żywic poliuretanowych to idealny sposób by szybko i tanim kosztem naprawić przeciekający taras z izolacja wykonaną z papy termozgrzewalnej lub klejonej. Dużym atutem jest fakt prowadzenia prac bez kosztownego zrywania papy z tarasu.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx