Klimatyzacja na raty
Klimatyzacja na raty
2 sierpnia 2019
Izolacja tarasu z papy
Izolacja tarasu z papy
3 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie
Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową

Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową

Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową

Aksilbet dachówka

W miarę upływu czasu dachy kryte dachówką ceramiczną lub cementową pokrywają się różnego rodzaju zanieczyszczeniami stanowiącymi grzyby czy mech. To z kolei pociąga za sobą postępujące uszkodzenie pokrycia dachowego. Powoduje to przeciekanie dachu i rozwój pleśni na ścianach wewnętrznych budynku. Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową pozwala uzyskać ochronę przed zabrudzeniami.

Zalety malowania dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową

Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową posiada wiele korzyści, wśród których możemy wymienić:

- wysoką ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, takimi jak: śnieg, mróz czy deszcz;

- zwiększenie odporności na działanie promieniowania ultrafioletowego;

- otrzymanie efektu nowego pokrycia dachowego oraz odpowiednio długie utrzymanie koloru – nawet do kilkudziesięciu lat;

- graniczenie rozwoju m.in. mchu czy grzybów na powierzchni dachówki (o ile wykorzystamy odpowiedniej farby rozpuszczalnikowej zawierającej biocydy);

- ułatwienie oczyszczania pokrycia dachowego;

- zabezpieczenie pokrycia dachowego przed przenikaniem wody oraz pękaniem jego struktury.

Jakie są etapy malowania dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową ?

Aby malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową przyniosło wymierne korzyści, powinniśmy w pierwszej kolejności oczyścić pokrycie dachowe pod wysokim ciśnieniem. Warto jest w tym celu zastosować również środek chemiczny zmiękczający powstałe zabrudzenia. Aby zapobiec powtórnemu rozwojowi zanieczyszczeń, możemy wykorzystać farbę rozpuszczalnikową wzbogaconą w biocyd. Malowanie wykonujemy pod wysokim ciśnieniem. Następnie nakładamy ostatnią wartstwę farby, która wyrównuje strukturę dachówki.
Aksilbet dachówka

Aksilbet dachówka

Zobacz polecana przez nas farbę do malowania dachów i sprawdź dlaczego to właśnie ona jest najczęściej wybieranym produktem do remontu pokryć dachowych.

Zobacz

Malowanie dachu krytego dachówką ceramiczną lub cementową to nieodłączny element remontu dachu po kilku lub kilkunastu latach użytkowania domu. Prawidłowo przeprowadzony proces malowania dachu pozwala przedłużyć żywotność dachu pokrytego dachówką ceramiczna lub cementową. Sprawdź jaka farba do dachów będzie najlepsza i na co trzeba zwrócić uwagę podczas malowania.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gacek
Gacek
3 lat temu

Malowałem tą farbą powiem tak wyszło średnio

1
0
Podziel się swoją opiniąx