Ogrzewanie olejowe w domu jednorodzinnym. Jaki kocioł olejowy wybrać?
1 października 2018
Rodzaje pomp ciepła
Rodzaje pomp ciepła
3 października 2018
Pokaż wszystkie
Ogrzewanie gazowe koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne

Ogrzewanie gazowe koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne

Ogrzewanie gazowe: koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne

Ogrzewanie gazowe tylko z pozoru jest drogie, stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie ze względu na brak konieczności budowania specjalnej kotłowni. Warto sprawdzić, jakie są koszty inwestycyjne i eksploatacyjne ogrzewania gazowego.

Jeżeli chcesz ogrzewać swój dom gazem, masz do wyboru dwa rozwiązania:

- podłączenie budynku do zewnętrznej sieci gazowej,

- korzystanie z gazu płynnego znajdującego się w specjalnym zbiorniku umieszczanym na działce.

Do domu, w który ma być ogrzewany gazem, muszą zostać doprowadzone przyłącze gazowe, a także wymagane jest utworzenie wewnętrznej instalacji gazowej. Ciepło wytwarzane w kotle gazowym będzie przekazywane do instalacji centralnego ogrzewania, dzięki czemu w całym domu będzie po prostu ciepło.

Koszty związane z ogrzewaniem gazowym

Podstawą jest uzyskanie wiedzy na temat tego, ile kosztuje m3 gazu, a ceny te wahają się od 1,2 do 1,3 zł. Zapotrzebowanie domu na gaz liczone jest jednak w kWh na m2. Ocieplony budynek z dobrej jakości oknami będzie potrzebował mniej więcej 110 kWh/m2. Natomiast budynek energooszczędny będzie miał w tym zakresie o połowę mniejsze zapotrzebowanie. Jeszcze lepiej sprawdzają się budynki pasywne, których zapotrzebowanie na ciepło wynosi 15 kWh/m2.

Ogrzewanie gazowe: zalety

Wysoka sprawność.

Energooszczędność.

Bezobsługowość.

Oszczędność miejsca w domu – kotły gazowe mają kompaktowe wymiary.

Kocioł i piec gazowy

Zobacz również nasz dział tematyczny poświęcony kotłom i piecom gazowym, sprawdź aktualne rankingi najczęściej instalowanych kotłów oraz zobacz co warto sprawdzić przed zakupem.

Zobacz

Ogrzewanie gazowe: koszty inwestycyjne oraz eksploatacyjne

Ogrzewanie gazowe tylko z pozoru jest drogie, stanowi bardzo praktyczne rozwiązanie ze względu na brak konieczności budowania specjalnej kotłowni. Warto sprawdzić, jakie są koszty inwestycyjne i eksploatacyjne ogrzewania gazowego.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx