Rodzaje pomp ciepła
Rodzaje pomp ciepła
3 października 2018
Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć
Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć ?
4 października 2018

Zjawisko kondensacji w kotle

Kondensacja w kotle polega na skraplaniu się pary wodnej znajdującej się w spalinach. Woda jest podstawowym produktem spalania i powstaje w rezultacie połączenia wodoru znajdującego się w paliwie z tlenkiem atmosferycznym.

Jeżeli nie zachodzi zjawisko kondensacji, energia wraz z parą wodną ucieka przez komin i nie da się jej wykorzystać do ogrzewania budynku.

O kondensacji można mówić wtedy, gdy temperatura spalin spada poniżej 55 stopni Celsjusza, w wyniku kontaktu z chłodną ścianką wymiennika ciepła lub komina. Kondensacja jest bardzo pożądanym zjawiskiem, ponieważ skraplająca się para wodna oddaje dużą ilość ciepła.

Aby taki efekt uzyskać, należy korzystać z kotła przystosowanego do pracy ze spalinami ( kocioł kondensacyjny). W innym przypadku, kondensacja może zniszczyć cegły komina murowanego.

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx