rodzaje pomp ciepła
Rodzaje pomp ciepła
3 października 2018
Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć
Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć ?
4 października 2018
Pokaż wszystkie
Zjawisko kondensacji w kotle

Zjawisko kondensacji w kotle

Kondensacja w kotle polega na skraplaniu się pary wodnej znajdującej się w spalinach. Woda jest podsta

Zjawisko kondensacji w kotle

Kondensacja w kotle polega na skraplaniu się pary wodnej znajdującej się w spalinach. Woda jest podstawowym produktem spalania i powstaje w rezultacie połączenia wodoru znajdującego się w paliwie z tlenkiem atmosferycznym.

Jeżeli nie zachodzi zjawisko kondensacji, energia wraz z parą wodną ucieka przez komin i nie da się jej wykorzystać do ogrzewania budynku.

O kondensacji można mówić wtedy, gdy temperatura spalin spada poniżej 55 stopni Celsjusza, w wyniku kontaktu z chłodną ścianką wymiennika ciepła lub komina. Kondensacja jest bardzo pożądanym zjawiskiem, ponieważ skraplająca się para wodna oddaje dużą ilość ciepła.

Aby taki efekt uzyskać, należy korzystać z kotła przystosowanego do pracy ze spalinami ( kocioł kondensacyjny). W innym przypadku, kondensacja może zniszczyć cegły komina murowanego.

Zobacz na naszym Blogu

Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up