Zjawisko kondensacji w kotle
Zjawisko kondensacji w kotle
4 października 2018
Komunikaty handlowe De Dietrich
De Dietrich – Komunikat Handlowy nr 15/2018
7 października 2018
Pokaż wszystkie
Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć

Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć

Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć

Okres grzewczy w blokach.

Kiedy powinien się rozpocząć ?

Wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek włączyć ciepło w kaloryferach w momencie, gdy temperatura w mieszkaniach spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Należy mieć świadomość tego, że sezon grzewczy trwa cały rok. Takie rozporządzenie wydało ministerstwo gospodarki, w którym mowa o tym, że nie ma ani terminu rozpoczęcia, ani zakończenia grzania w blokach. To od zarządcy budynku zależy, kiedy mieszkańcy będą mieli dostęp do ciepła w swoich mieszkaniach.

Teoretycznie, jeżeli jest taka potrzeba, to administrator powinien udostępnić nam ogrzewanie nawet w środku lata. Nie wygląda to jednak tak dobrze w praktyce, ponieważ już pod koniec września mieliśmy mocny spadek temperatury, a jednak w wielu mieszkaniach kaloryfery nadal były zimne

Gdy temperatura w mieszkaniu spada poniżej 20 stopni Celsjusza, poproś o włączenie ogrzewania!

Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa infrastruktury, gdy w pomieszczeniach mieszkalnych temperatura spada poniżej 20 stopni Celsjusza, a w łazience poniżej 24 stopni Celsjusza, warto poprosić zarządcę budynku o udostępnienie ogrzewania. Nie należy zwlekać, ponieważ przebywanie w zbyt zimnych pomieszczeniach może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Dodatkowo, warto wiedzieć, że jeżeli zarządca budynku nie włączy ogrzewania w odpowiednim momencie, możemy go obciążyć kosztami, np. związanymi z leczeniem, gdy się rozchorujemy.

Pamiętaj możesz ubiegać się o odszkodowanie również wtedy, gdy w wyniku niedogrzania pomieszczeń, na ścianach pojawi się grzyb.

Jak płacić mało za ogrzewanie, a jednocześnie mieć ciepło w mieszkaniu?

Jest kilka sposobów na to, aby efektywnie ogrzewać swoje mieszkanie. Przede wszystkim należy umieszczać grzejniki w takich miejscach, aby nie były zasłaniane meblami. Na noc warto zmniejszać temperaturę ogrzewania. Z tej zasady należy korzystać również wtedy, gdy w ciągu dnia nikogo nie ma w domu. Istotne jest także zadbanie o stan grzejników – należy je regularnie odpowietrzać np. poprzez zamontowanie automatycznego odpowietrznika
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx