Zjawisko kondensacji w kotle
Zjawisko kondensacji w kotle
4 października 2018
Komunikaty handlowe De Dietrich
De Dietrich – Komunikat Handlowy nr 15/2018
7 października 2018
Pokaż wszystkie
Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć

Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć

Wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek włączyć ciepło w kaloryferach w momencie, gdy temperatura w mie
Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć

Okres grzewczy w blokach.

Kiedy powinien się rozpocząć ?

Wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek włączyć ciepło w kaloryferach w momencie, gdy temperatura w mieszkaniach spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Należy mieć świadomość tego, że sezon grzewczy trwa cały rok. Takie rozporządzenie wydało ministerstwo gospodarki, w którym mowa o tym, że nie ma ani terminu rozpoczęcia, ani zakończenia grzania w blokach. To od zarządcy budynku zależy, kiedy mieszkańcy będą mieli dostęp do ciepła w swoich mieszkaniach.

Teoretycznie, jeżeli jest taka potrzeba, to administrator powinien udostępnić nam ogrzewanie nawet w środku lata. Nie wygląda to jednak tak dobrze w praktyce, ponieważ już pod koniec września mieliśmy mocny spadek temperatury, a jednak w wielu mieszkaniach kaloryfery nadal były zimne

Gdy temperatura w mieszkaniu spada poniżej 20 stopni Celsjusza, poproś o włączenie ogrzewania!

Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa infrastruktury, gdy w pomieszczeniach mieszkalnych temperatura spada poniżej 20 stopni Celsjusza, a w łazience poniżej 24 stopni Celsjusza, warto poprosić zarządcę budynku o udostępnienie ogrzewania. Nie należy zwlekać, ponieważ przebywanie w zbyt zimnych pomieszczeniach może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Dodatkowo, warto wiedzieć, że jeżeli zarządca budynku nie włączy ogrzewania w odpowiednim momencie, możemy go obciążyć kosztami, np. związanymi z leczeniem, gdy się rozchorujemy.

Pamiętaj możesz ubiegać się o odszkodowanie również wtedy, gdy w wyniku niedogrzania pomieszczeń, na ścianach pojawi się grzyb.

Jak płacić mało za ogrzewanie, a jednocześnie mieć ciepło w mieszkaniu?

Jest kilka sposobów na to, aby efektywnie ogrzewać swoje mieszkanie. Przede wszystkim należy umieszczać grzejniki w takich miejscach, aby nie były zasłaniane meblami. Na noc warto zmniejszać temperaturę ogrzewania. Z tej zasady należy korzystać również wtedy, gdy w ciągu dnia nikogo nie ma w domu. Istotne jest także zadbanie o stan grzejników – należy je regularnie odpowietrzać np. poprzez zamontowanie automatycznego odpowietrznika
Podziel się
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną. Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; kotły gazowe, klimatyzatory, pompy ciepła lub rekuperatory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll Up