Zjawisko kondensacji w kotle
Zjawisko kondensacji w kotle
4 października 2018
Komunikaty handlowe De Dietrich
De Dietrich – Komunikat Handlowy nr 15/2018
7 października 2018
Pokaż wszystkie
Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć

Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć

Okres grzewczy w blokach. Kiedy powinien się rozpocząć

Okres grzewczy w blokach.

Kiedy powinien się rozpocząć ?

Wspólnota mieszkaniowa ma obowiązek włączyć ciepło w kaloryferach w momencie, gdy temperatura w mieszkaniach spada poniżej 20 stopni Celsjusza.

Należy mieć świadomość tego, że sezon grzewczy trwa cały rok. Takie rozporządzenie wydało ministerstwo gospodarki, w którym mowa o tym, że nie ma ani terminu rozpoczęcia, ani zakończenia grzania w blokach. To od zarządcy budynku zależy, kiedy mieszkańcy będą mieli dostęp do ciepła w swoich mieszkaniach.

Teoretycznie, jeżeli jest taka potrzeba, to administrator powinien udostępnić nam ogrzewanie nawet w środku lata. Nie wygląda to jednak tak dobrze w praktyce, ponieważ już pod koniec września mieliśmy mocny spadek temperatury, a jednak w wielu mieszkaniach kaloryfery nadal były zimne

Gdy temperatura w mieszkaniu spada poniżej 20 stopni Celsjusza, poproś o włączenie ogrzewania!

Zgodnie z rozporządzeniem ministerstwa infrastruktury, gdy w pomieszczeniach mieszkalnych temperatura spada poniżej 20 stopni Celsjusza, a w łazience poniżej 24 stopni Celsjusza, warto poprosić zarządcę budynku o udostępnienie ogrzewania. Nie należy zwlekać, ponieważ przebywanie w zbyt zimnych pomieszczeniach może mieć negatywny wpływ na nasze zdrowie.

Dodatkowo, warto wiedzieć, że jeżeli zarządca budynku nie włączy ogrzewania w odpowiednim momencie, możemy go obciążyć kosztami, np. związanymi z leczeniem, gdy się rozchorujemy.

Pamiętaj możesz ubiegać się o odszkodowanie również wtedy, gdy w wyniku niedogrzania pomieszczeń, na ścianach pojawi się grzyb.

Jak płacić mało za ogrzewanie, a jednocześnie mieć ciepło w mieszkaniu?

Jest kilka sposobów na to, aby efektywnie ogrzewać swoje mieszkanie. Przede wszystkim należy umieszczać grzejniki w takich miejscach, aby nie były zasłaniane meblami. Na noc warto zmniejszać temperaturę ogrzewania. Z tej zasady należy korzystać również wtedy, gdy w ciągu dnia nikogo nie ma w domu. Istotne jest także zadbanie o stan grzejników – należy je regularnie odpowietrzać np. poprzez zamontowanie automatycznego odpowietrznika
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx