Optymalna lokalizacja energooszczędnego domu
Optymalna lokalizacja energooszczędnego domu
15 listopada 2016
Jak zbudować odpowiedni klimat w domu ?
Jak zbudować odpowiedni klimat w domu ?
23 grudnia 2016
Pokaż wszystkie
Jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla ?

Jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla ?

Jak uchronić się przed zatruciem tlenkiem węgla ?

Tlenek węgla to cichy zabójca. Warto zabezpieczyć swój dom w taki sposób, aby nigdy nie doszło do wydzielenia się z urządzeń grzewczych tej śmiercionośnej substancji.

Tlenek węgla powstaje w wyniku niepełnego spalania paliw zawierających węgiel. Z ostatnich badań wynika, że jest on główną przyczyną zatruć w Belgii. Zazwyczaj powodem takiej sytuacji są wadliwie działające systemy grzewcze. Jest niebezpieczny, ponieważ jest to substancja bezwonna i bezbarwna. Zazwyczaj nie udaje się wykryć jego obecności w pomieszczeniu na czas.

Objawy zatrucia tlenkiem węgla

Podstawowymi objawami zatrucia tlenkiem węgla są:
– ból głowy,
– zawroty głowy,
– nudności,
– wymioty.

Środki ostrożności, które mogą uratować Ci życie

Jest kilka czynności, które jeżeli wykonasz, zminimalizujesz ryzyko zatrucia tlenkiem węgla:

  1. Regularnie sprawdzaj instalację grzewczą. Jeżeli będzie działała sprawnie, na pewno nie dojdzie do wydzielania z niej tlenku węgla. Najlepiej, aby inspekcji dokonywał specjalista. Dzięki temu, można będzie mieć pewność, że wszystko zostanie wykonane właściwie.
  2. System wentylacji w Twoim domu powinien działać bez zarzutu. Trzeba będzie na niego wydać sporo pieniędzy, ale przynajmniej można będzie spać spokojnie. Jeżeli w Twoim domu będzie brakowało świeżego powietrza, szybko rozprzestrzeni się w nim tlenek węgla.
  3. Stałej kontroli powinien podlegać również komin w Twoim domu. Warto przeglądać go w regularnych odstępach czasu, wykorzystując do tego celu wiedzę fachowców. Dzięki temu, będziesz mógł mieć pewność, że dym odprowadzany jest na zewnątrz, a nie do wnętrza domu.
  4. Jak najrzadziej stosuj dodatkowe systemy grzewcze zasilane paliwem. Wykorzystuj je jedynie w ostateczności, gdy na przykład Twój główny system grzewczy odmówił posłuszeństwa. Zazwyczaj takie urządzenia nie są wyposażone w systemy odprowadzające gazy spalinowe.
  5. Warto także oglądać prognozy pogody, w których często podawane są informacje o zwracaniu szczególnej uwagi na zatrucie tlenkiem węgla. Najczęściej do zatruć dochodzi, gdy robi się zimno, gdy nie ma wiatru lub kiedy jest bardzo wietrznie. Podwyższone ryzyko zatrucia tlenkiem węgla zaznacza się na mapie pogody za pomocą małego trójkąta ostrzegawczego.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx