Salon – oczaruj swych gości niepowtarzalną ścianą
28 grudnia 2014
Panele dekoracyjne – funkcjonalne rozwiązanie do mieszkania
2 stycznia 2015

Zastosowanie małych i dużych płytek

Płytki ceramiczne można w zasadzie umieścić w każdym pomieszczeniu w naszym domu. Jest to spowodowane ich uniwersalnym charakterem i możliwością przystosowania się do różnych wnętrz. Jeśli jeszcze dodatkowo dobrze dobierzemy okładzinę do takich płytek, możemy w skuteczny sposób wyeksponować zalety wnętrz, w których zostają one umieszczone.

Jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza małe płytki, powinniśmy je umieszczać na ścianach o dużej powierzchni. Małe płytki dają bardzo dużo możliwości, ponieważ można je w skuteczny sposób łączyć i tworzyć ciekawe wzory, które pod względem dekoracyjnym prezentują się bardzo dobrze. Natomiast, jeśli małe płytki chcemy umieścić na podłodze, powinniśmy wybierać do tego małe pomieszczenia. Tam świetnie będą wyglądały.

Jeśli podobają nam się wielkoformatowe płytki, warto wprowadzać je do dużych wnętrz, gdzie mamy dużą przestrzeń do zagospodarowania. Idealnie sprawdzą się w takich wnętrzach zarówno na ścianach jak i na podłogach. Takie płytki stworzą jednolitą powierzchnię, a tym samym wprowadzą do wnętrza dużo więcej jasnego światła i optycznie je powiększą. Należy uważać na montaż wielkoformatowych płytek w małych pomieszczeniach na podłodze, ponieważ podziały pomiędzy płytkami na takiej powierzchni będą się wyraźnie odznaczały.

Warto pamiętać, że to na jakie płytki się zdecydujemy zależy od naszej koncepcji danego wnętrza jak i tego co nam się podoba. Warto na pewno dokładnie przemyśleć taki wybór, aby efekt był dla nas zachwycający i niepowtarzalny.Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx