Zapadające się i pękające płyty na tarasie wentylowanym - Czy da się tego uniknąć
Zapadające się i pękające płyty na tarasie wentylowanym? Czy da się tego uniknąć?
31 października 2019
Przyczyny wzrostu rynku powietrznych pomp ciepła w Polsce
Przyczyny wzrostu rynku powietrznych pomp ciepła w Polsce
8 listopada 2019

Fototapety na indywidualne wymiary

Remontując mieszkanie lub wykańczając nowo budowany dom często stajemy przed dylematem co wybrać na ścianę, oprócz tradycyjnych rozwiązań takich jak malowanie lub panele gipsowe ostatnim czasem do łask wracają tapety ścienne w szczególności te robione na indywidualne zamówienie.

Co to jest fototapeta ?

Fototapeta jest niczym innym niż grafika lub fotografią wydrukowaną za pomocą maszyny drukarskiej zwanej ploterem. Dzięki takiej technice produkcji wymiary fototapety mogą być teoretycznie dowolne, gdyż jedynym ograniczeniem ich rozmiarów jest rozdzielczość obrazu lub zdjęcia ( musimy pamiętać że powiększając obraz lub zdjęcie tracimy ostrość ). Wzór na taka fototapetę możemy wybrać z bazy producenta, pobrać z serwisów ze zdjęciami ( np. fotolia ) lub przesyłając własne zdjęcia, dzięki temu dysponujemy praktycznie niezliczoną ilością możliwości co gwarantuje nam wyjątkowość tak przygotowanej fototapety.

Jakie mamy najważniejsze rodzaje fototapet ?

Fototapeta papierowa – wykonana jest z syntetycznego papieru, jest podatna na uszkodzenia więc należy zwrócić szczególną uwagę podczas tapetowania.

Fototapeta lateksowa - wykonana jest z papieru zawierającego domieszkę lateksu. Dodatek ten pozwala ścianie oddychać oraz pozwala na mycie takiej tapety wodą.

Fototapeta winylowa – wykonana z flizeliny zawierającej dodatek winylu, który powoduje że fototapeta będzie odporna na uszkodzenia ( dzięki swe grubości ). Dodatkową zaleta jest fakt że przy tej tapecie jesteśmy wstanie zamaskować drobne niedoskonałości naszej ściany.

Co jest na topie, czyli najczęściej wybierane fototapety.

Zobacz najczęściej wybierane wzory 2019 ( zdjęcia dzięki uprzejmości jednego największych dystrybutorów fototapet w naszym kraju firmy KLW Sp z o.o.)

Czym są fototapety na wymiar ?

Fototapety na indywidualne wymiary to wydrukowana na nasze zamówienie grafika lub zdjęcie, które może przybrać tak naprawdę dowolny rozmiar, należy tylko pamiętać by przesłać do producenta zdjęcie w odpowiednio dużej rozdzielczości. Fototapeta taka to idealna okazja by np. uwiecznić nasze wspomnienia, możemy do wydruku wysłać zdjęcie na którym jesteśmy z bliskimi lub wspomnienia z wakacji.

Jak taką tapetę przykleić ?

Przed rozpoczęciem przyklejania fototapety należy odpowiednio przygotować ścianę. W pierwszej kolejności należy usunąć łuszczącą się farbę lub tynk oraz zagipsować i zniwelować wszelkie dziury i nierówności. Następnie wstępnie przygotowana ścianę myjemy wodą z mydłem malarskim i pozostawiamy do wyschnięcia, kolejnym naszym krokiem powinno być zagruntowanie ściany. Na tak przygotowaną ścianę możemy rozpocząć klejenie tapety, sugerujemy by ten etap prac zlecić doświadczonemu wykonawcy.
Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx