Czym jest smog
Czym jest smog ?
3 listopada 2017
Junkers - Gazowe kotły konwencjonalne
Dwufunkcyjny kocioł Junkers Ceraclass – kompaktowy wymiar ogrzewania
7 listopada 2017

Ekologiczna wentylacja – Vents Micra 60

Vents Micra 60 to wentylacja, którą można wprowadzić do dowolnego budynku. Sprawdzi się świetnie w mieszkaniu, biurze, sklepie, a także w każdym innym pomieszczeniu użytkowym. Działa bardzo efektywnie, szczególnie w pomieszczeniach do 24m2. Jest w stanie odzyskiwać ciepło w zimie i chłodzić wnętrza latem. Micra 60 może pracować w sposób ciągły. Rozwiązanie to sprawdzi się przede wszystkim w budynkach remontowanych, gdzie nie można zbudować ciągów wentylacyjnych.

 Jak działa Vents Micra 60 ?

Świeże powietrze jest pozyskiwane z zewnątrz przez filtr wlotowy. Następnie trafia do wymiennika ciepła. Przy użyciu wentylatora nawiewnego jest wtłaczane do pomieszczenia. W tym samym momencie, zużyte ciepłe powietrze jest zasysane z wnętrza i poprzez filtr wylotowy wpada do wymiennika ciepła. Wentylator wywiewny wyrzuca je na zewnątrz.

Urządzenie pracuje w następujących trybach:

1.Tryb wentylacji nawiewno-wywiewnej z minimalną wydajnością (30 m3/h) i minimalnym poziomem hałasu (22 dB A~3m).
2. Tryb wentylacji nawiewno-wywiewnej ze średnią wydajnością (45 m3/h) i minimalnym poziomem ha-łasu (25 dB A~3m).
3. Tryb wentylacji nawiewno-wywiewnej ze średnią wydajnością (60 m3/h) i minimalnym poziomem ha-łasu (29 dB A~3m).Podstawowe elementy systemu  Vents Micra 60

  • Obudowa – została wykonana ze stali galwanizowanej. Jest pokryta dekoracyjną płytą z polerowanej stali nierdzewnej. Wzbogacona została o izolację termiczną i akustyczną wykonaną z pianki polietylenowej. Całość została pokryta folią aluminiową o grubości 15 mm, dla uzyskania jeszcze lepszych efektów izolacyjnych. Panel frontowy urządzenia jest zdejmowany, co ułatwia serwisowanie wentylatora.
  • Filtr – urządzenie zostało wyposażone w filtr G4 – wlotowy i wylotowy.
  • Wentylatory – są one niskonapięciowe – 12 V. Są to wentylatory osiowe na silnikach EC. Mają zdolność zarówno do nawiewania, jak i wywiewania powietrza. Zapotrzebowanie centrali na energię jest niskie, dzięki silnikowi EC. Dzięki temu wentylacja nie obciąży zbytnio domowego budżetu. Silniki wentylatorów dodatkowo zostały wyposażone w łożyska kulkowe oraz posiadają wbudowane zabezpieczenie przed przegrzaniem.
  • Wymiennik ciepła – jest przeciwprądowy i aluminiowy. Zapewnia efektywność rekuperacji na poziomie 78%. Pozwala odzyskiwać ciepło zimą i chłodzić pomieszczenia latem.

Zabezpieczenia dla wentylatora

  • Zabezpieczenia przeciwprzepięciowe.
  • Zabezpieczenie przed zamarzaniem, dzięki elektronicznym termostatom. Dochodzi do wyłączenia wentylatorów, gdy temperatura spadnie poniżej ustalonego poziomu.

Jak wygląda montaż Vents Micra 60 ?

Urządzenie można zamontować w ścianie frontowej budynku, od jej wewnętrznej strony. Aby było to możliwe, ściana nie powinna być mniejsza pod względem grubości niż 100 mm. Do wentylatora należy dokupić zestaw montażowy MK1 Micra 60 lub MK2 Micra 60.

Dane techniczne

 MICRA 60
Tryby pracy123
Napięcie (V)100-240/50-60 Hz
Moc (W)4,29,615,4
Pobór prądu (A)0,020,040,07
Wydajność (m3/h)304560
Prędkość obrotowa (min-1)116517202685
Poziom hałasu [dB (A) ~3m]222529
Klasa bezpieczeństwaIP 22IP 22IP 22
 
Wymiary Vents Micra 60

Wymiary Vents Micra 60


Produkt do kupienia w naszym sklepie

Jednostka rekuperacyjna Micra 60 – Remont

Jednostka rekuperacyjna Micra 60 – Remont

Zastosowanie Micra 60 może zostać zainstalowana w dowolnym pomieszczeniu gdzie zachodzi potrzeba wentylacji: w mieszkaniach, biurach, sklepach i innych pomieszczeniach użytkowych. …

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/eko-wentylacja/26020-micra-60.htmlRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
6 lat temu

Do małego domu taki rekuperator jak znalazł

Tomasz
Tomasz
6 lat temu

Dokładnie tak do małego domu szkoda kupować duży rekuperator

2
0
Podziel się swoją opiniąx