Masy mineralne do hydroizolacji
Masy mineralne do hydroizolacji
28 sierpnia 2016
Klimatyzatory – co warto wiedzieć przed zakupem
Klimatyzatory – co warto wiedzieć przed zakupem ?
23 października 2016
Pokaż wszystkie

Dlaczego wentylacja jest tak istotna ?

Współcześnie coraz więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak dom czy biuro. Coraz więcej osób zwraca uwagę na panujące w nich warunki. Bez wody człowiek może żyć około tygodnia, bez żywności do 40 dni, natomiast bez powietrza około 5 minut.

Zadaniem wentylacji jest usuwać z pomieszczeń wszelkie zanieczyszczenia i dostarczać do nich świeże powietrze. Ma również stworzyć odpowiedni klimat dla organizmu człowieka. Wentylacja budynków mieszkalnych ma bardzo duży wpływ na zdrowie mieszkańców, jak i stan samego budynku. Jest ona również nierozerwalnie zawiązana ze zużyciem energii na ogrzewanie.

Gdy wentylacja jest zła, mieszkańcu mogą narzekać na bóle głowy, pieczenie oczu, zmęczenie, trudności z koncentracją i inne symptomy związane ze złą jakością powietrza i zanieczyszczeniami. Pojawiają się problemy z astmą, alergią i częste infekcje górnych dróg oddechowych. Na ścianach rozwija się grzyb i pleśń, a na elewacji budynku pojawia się korozja biologiczna.

Człowiek wydziela w ciągu godziny około 20 litrów dwutlenku węgla CO2 oraz inne zapachy. Także stosowane w domach środki czystości, kleje, farby, materiały budowlane wydzielają toksyny dla nas niewidoczne i bardzo często bezzapachowe, a mimo to ujemnie wpływające na zdrowie. W łazience, gdzie suszymy pranie produkuje się bardzo dużo wilgoci. Ważne jest, aby posiadać w swoim domu sprawną wentylację. Głównie dla własnego zdrowia.

Nowoczesne rozwiązania sprawiały, że nowoczesne budynki są bardzo szczelne i energooszczędne. Budowlańcy doprowadzili do perfekcji tworzenie budynków, w których ograniczono zapotrzebowane na ogrzewanie. Do tego stosowane w takich domach okna i drzwi maja bardzo małą przepustowość powietrza, co zmniejsza zużycie energii na cele wentylacji, ale pogarsza jakość powietrza w budynku. Szczelność budynków uniemożliwia poprawne działanie wentylacji grawitacyjnej. Efektem tego są skargi mieszkańców na złe samopoczucie.

Zobacz rekuperatory w naszym sklepie

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja, inaczej zwana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Główne działanie systemu polega na mechanicznym ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperacja


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx