Masy mineralne do hydroizolacji
Masy mineralne do hydroizolacji
28 sierpnia 2016
Klimatyzatory – co warto wiedzieć przed zakupem
Klimatyzatory – co warto wiedzieć przed zakupem ?
23 października 2016
Pokaż wszystkie

Dlaczego wentylacja jest tak istotna ?

Współcześnie coraz więcej czasu spędzamy w zamkniętych pomieszczeniach, takich jak dom czy biuro. Coraz więcej osób zwraca uwagę na panujące w nich warunki. Bez wody człowiek może żyć około tygodnia, bez żywności do 40 dni, natomiast bez powietrza około 5 minut.

Zadaniem wentylacji jest usuwać z pomieszczeń wszelkie zanieczyszczenia i dostarczać do nich świeże powietrze. Ma również stworzyć odpowiedni klimat dla organizmu człowieka. Wentylacja budynków mieszkalnych ma bardzo duży wpływ na zdrowie mieszkańców, jak i stan samego budynku. Jest ona również nierozerwalnie zawiązana ze zużyciem energii na ogrzewanie.

Gdy wentylacja jest zła, mieszkańcu mogą narzekać na bóle głowy, pieczenie oczu, zmęczenie, trudności z koncentracją i inne symptomy związane ze złą jakością powietrza i zanieczyszczeniami. Pojawiają się problemy z astmą, alergią i częste infekcje górnych dróg oddechowych. Na ścianach rozwija się grzyb i pleśń, a na elewacji budynku pojawia się korozja biologiczna.

Człowiek wydziela w ciągu godziny około 20 litrów dwutlenku węgla CO2 oraz inne zapachy. Także stosowane w domach środki czystości, kleje, farby, materiały budowlane wydzielają toksyny dla nas niewidoczne i bardzo często bezzapachowe, a mimo to ujemnie wpływające na zdrowie. W łazience, gdzie suszymy pranie produkuje się bardzo dużo wilgoci. Ważne jest, aby posiadać w swoim domu sprawną wentylację. Głównie dla własnego zdrowia.

Nowoczesne rozwiązania sprawiały, że nowoczesne budynki są bardzo szczelne i energooszczędne. Budowlańcy doprowadzili do perfekcji tworzenie budynków, w których ograniczono zapotrzebowane na ogrzewanie. Do tego stosowane w takich domach okna i drzwi maja bardzo małą przepustowość powietrza, co zmniejsza zużycie energii na cele wentylacji, ale pogarsza jakość powietrza w budynku. Szczelność budynków uniemożliwia poprawne działanie wentylacji grawitacyjnej. Efektem tego są skargi mieszkańców na złe samopoczucie.

Zobacz rekuperatory w naszym sklepie

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja, inaczej zwana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Główne działanie systemu polega na mechanicznym ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperacja


 


Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany, influencer - specjalista branży budowlano instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym, prowadzący własną firmę budowlaną.Budujesz lub remontujesz dom ? Zapraszam na mojego bloga, przeprowadzę Cię poprzez cały proces budowy Twojego domu, począwszy od planowania, projektu, poprzez budowę a na instalacjach skończywszy. Nasza pasja są następujące działy; ogrzewanie, wentylacja, rekuperacja oraz klimatyzacja. Na mojej stronie dowiesz się dlaczego warto zastosować konkretne rozwiązania budowlane, poznasz nowe urządzenia, znajdziesz obowiązujące cenniki lub katalogi, pobierzesz też projekty, certyfikaty, instrukcje i dokumentacje techniczne. Przeprowadzimy dla Ciebie testy urządzeń takich jak; podgrzewacz c.w.u., kocioł lub piec gazowy lub olejowy, klimatyzator, pompa ciepła oraz rekuperator. Przy okazji też poznasz opinie i oceny użytkowników którzy kupili i użytkują te urządzenia, jeżeli pragniesz to możesz też podzielić się swoją opinią lub zostawić komentarz na naszym blogu. Podpowiemy również gdzie kupić najtaniej urządzenia tak by cena zakupu była jak najbardziej dla Ciebie korzystna, napisz do nas a przygotujemy najlepszą cenę. Natomiast dzięki współpracy ze specjalistami takimi jak; hydraulik, instalator czy serwisant jesteśmy wstanie zaproponować tanio montaż kupionych urządzeń w atrakcyjnych cenach oraz późniejszy ich serwis w następujących miejscowościach Dębica, Pilzno, Ropczyce, Mielec, Tarnów, Jasło, Rzeszów. W pozostałych miejscowościach montaż i serwis za pomocą ekip danego producenta. Nasz wykonawca, serwisant i projektant uczestniczy w corocznych szkoleniach branżowych. Prowadzimy własny autoryzowany sklep, natomiast nasza hurtownia współpracuje bezpośrednio z producentami.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx