Letnie odnawianie balkonu
Letnie odnawianie balkonu
19 czerwca 2017
Jak sprawdzić wilgotność posadzki pod żywice bądź parkiet
Jak sprawdzić wilgotność posadzki pod żywice bądź parkiet
19 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Co wybrać: rekuperację czy mikrowentylację

Co wybrać: rekuperację czy mikrowentylację

Co wybrać: rekuperację czy mikrowentylację ?

Producenci szczelnych okien przekonują, że efektywna wentylacja pomieszczeń może odbywać się przy zastosowaniu szczelnych okien z nawiewnikami. Czy jednak takie rozwiązanie jest na pewno korzystne?

Gdy w naszym domu znajdą się szczelne, plastikowe okna nie będzie możliwa efektywna wentylacja przez kominy do wentylacji grawitacyjnej. Przez okna powietrze nie będzie w stanie docierać do wnętrza budynku, co jest podstawą tego rodzaju wentylacji. W takiej sytuacji nie będzie ona mogła działać. Ponadto, świeże powietrze będzie wtedy docierało do domu przez kratki wentylacyjne, co spowoduje jego wychłodzenie. Większość osób w takiej sytuacji po prostu zakleja kratki wentylacyjne, przez co dostawa jakiegokolwiek powietrza do domu jest w ogóle niemożliwa.

Dlatego właśnie producenci okien proponują, aby umieszczać przy szczelnych produktach nawiewniki umożliwiające wentylację. Popularna przy szczelnych oknach jest mikrowentylacja. Uzyskuje się ją poprzez specjalnie wyprofilowane skrzydła okien. Ułożenie to można uzyskać przekręcając klamkę okna delikatnie o około 30 stopni i lekkie pociągnięcie skrzydła do siebie. Dzięki temu rozwiązaniu, można wpuścić do pomieszczeń świeże powietrze, które potrzebne jest do stworzenia wentylacji grawitacyjnej. Można również zastosować przy szczelnych oknach nawiewniki, przez które do pomieszczeń będzie docierało świeże powietrze. Dzięki temu rozwiązaniu, będziemy mogli w dużo lepszy sposób kontrolować napływ świeżego powietrza do pomieszczeń.

W nowoczesnych domach możemy pozbyć się powyższych dylematów. Możemy po prostu zdecydować się na wentylację mechaniczną, w której szczelne okna są wręcz wymagane. Nie ma wtedy potrzeby ich otwierania, ponieważ świeże powietrze napływa do domu poprzez kanały wentylacyjne. Uzyskujemy wtedy szczelny dom, w którym cały czas jest dostęp do świeżego powietrza. System ten zapewnia kontrolowaną i zrównoważoną wymianę świeżego i zużytego powietrza. Energia ponadto jest odzyskiwana z powietrza, które już raz ogrzaliśmy. Dzięki temu, możemy jeszcze zyskać dodatkowe ciepło do ogrzewania budynku.

Warto przeanalizować zaproponowane rozwiązania i zdecydować się na takie, które są dla nas najbardziej korzystne.

Jeżeli decydowali by się Państwo na wentylację mechaniczną, zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja – Remont

Rekuperacja, inaczej zwana wentylacją mechaniczną z odzyskiem ciepła to rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się w każdym nowoczesnym domu. Główne działanie systemu polega na mechanicznym ruchu powietrza wytwarzanym przez rekuperator.

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/1158-rekuperacjaRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx