Dlaczego warto zdecydować się na rekuperację ?
Dlaczego warto zdecydować się na rekuperację ?
18 czerwca 2017
Co wybrać: rekuperację czy mikrowentylację
Co wybrać: rekuperację czy mikrowentylację ?
19 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Letnie odnawianie balkonu

Letnie odnawianie balkonu

Letnie odnawianie balkonu

Balkon może pełnić różne funkcje. Można na nim odpoczywać, a także trzymać rzeczy, które nie mieszczą się w mieszkaniu. Niezależnie od tego, jakie ma przeznaczenie, powinien estetycznie wyglądać. Do jego pomalowania najlepsza będzie farba elewacyjna wytwarzająca powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne i zmienne warunki atmosferyczne.

Niestety, ale zima niekorzystnie wpływa na wygląd balkonów. Często są one poszarzałe. Ściany pokrywa osad z dymu z komina, zacieki i inne zabrudzenia. Niejednokrotnie zdarza się również, że farba ze ścian zaczyna schodzić, co wygląda tragicznie. Aby balkon mógł nadal wyglądać atrakcyjnie, trzeba pomalować go odpowiednią farbą elewacyjną.

Właściwości farby elewacyjnej

Do malowania ścian zewnętrznych znajdujących się na balkonie, najlepiej sprawdzają się akrylowe farby elewacyjne. Zawierają one dużo więcej części stałych niż farby do wnętrz. Dzięki temu, są w stanie wytworzyć powłokę odporną na uszkodzenia mechaniczne oraz na działanie czynników atmosferycznych. Farby tego typu odznaczają się wysoką wydajnością i świetną odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Gwarantują utrzymanie intensywnego koloru przez długi czas.

Kolor odpowiedni na balon, czyli jaki?

Farbę na balkon można dobrać zgodnie ze swoimi preferencjami. Trzeba jednak pamiętać, aby był to kolor pasujący do pozostałych elementów elewacji. Dzięki temu, wszystko będzie stanowiło spójną całość. Nie należy dopuszczać do sytuacji, w której balkon będzie się zbyt mocno wyróżniał na tle pozostałych elementów zewnętrznych. Efekt może być karykaturalny, czego na pewno większość z nas chce uniknąć.Farba do malowania balkonu – o czym należy pamiętać ?

Przed przystąpieniem do malowania balkonu należy usunąć z jego powierzchni wszelkie wady. Konieczne będzie wykorzystanie do tego celu szpachli. Przyda się również uszczelnienie systemu odprowadzania wody, jeżeli na powierzchni ścian pojawiały się wcześniej zacieki. Powierzchnia przeznaczona do malowania powinna być czysta, niekrusząca się, niepyląca, bez rys i spękań.

Każdą farbę przed użyciem należy dokładnie wymieszać, aby jej konsystencja była właściwa. Najlepsze efekty można uzyskać nakładając dwie warstwy farby. Pozwala to wydobyć intensywny kolor, który będzie się prezentował w atrakcyjny sposób. Proces malowania należy zaplanować, gdy będą panowały optymalne warunki atmosferyczne. Czyli nie będzie ani zbyt gorąco, ani zbyt zimno. Nie należy malować balkonu, jeżeli temperatura przekracza 30 stopni Celsjusza.

Zobacz polecana przez nas farbę na posadzki balkonowe

Aksilbet posadzka farba do posadzek betonowych na balkon

Aksilbet posadzka farba do posadzek betonowych na balkon

Aksilbet posadzka do malowania posadzek betonowych wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń w garażach i piwnicach, magazynach, kostki brukowej, tarasów i balkonów

Zobacz: remont.biz.pl/sklep/aksil/22303-aksilbet-posadzka-farba-do-posadzek-betonowych-5906681450026.htmlRobert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx