Co wybrać: rekuperację czy mikrowentylację
Co wybrać: rekuperację czy mikrowentylację ?
19 czerwca 2017
Wydajność ogrzewania podłogowego w dużej mierze zależy od tego, w jaki sposób jest zarządzana. Im bardziej będzie nowoczesna instalacja, tym więcej korzyści można będzie uzyskać.
Wodne ogrzewanie podłogowe – wszystko co powinniście wiedzieć
20 czerwca 2017
Pokaż wszystkie
Jak sprawdzić wilgotność posadzki pod żywice bądź parkiet

Jak sprawdzić wilgotność posadzki pod żywice bądź parkiet

Jak sprawdzić wilgotność posadzki pod żywice bądź parkiet

Do przeprowadzenia prac posadzkarskich wymagane jest by podłoże było odpowiednio suche przeważnie jest to maksimum 4 %, co zrobić jeżeli nie dysponujemy odpowiednimi narzędziami takimi jak mierniki wilgotności, a "pod ręką" nie ma akurat odpowiedniej firmy dysponującej specjalistycznym sprzętem do wykonania pomiarów ?

Poniżej przedstawiamy metodę w jaki sposób można w warunkach domowych sprawdzić wilgotność podłoża betonowego bez specjalistycznych narzędzi przed wykonaniem np. posadzki z żywicy lub przed położeniem parkietu za pomocą ogólnie dostępnych materiałów, do przeprowadzenia testu wystarczy tylko kawałek foli budowlanej oraz taśma klejąca ( najlepiej zbrojona). 

Jak przeprowadzić prosty test

Test rozpoczynamy od przyklejenia foli do podłoża za pomocą np. taśmy malarskiej, obrzeża foli kleimy dokładnie za pomocą taśmy klejącej tak by z zewnątrz nie przedostawało się powietrze, po odczekaniu 24 godzin sprawdzamy folię, jeżeli spodnia strona nie jest mokra, zaparowana to znak że podłoże betonowe jest już suche i można przystąpić do dalszych prac np. wykonania posadzki żywicznej bądź przyklejenia np. desek bądź parkietu 

Robert Kucharski
Robert Kucharski
Robert Kucharski – bloger budowlany oraz influencer - specjalista branży budowlano-instalacyjnej, od kilkudziesięciu lat związany z rynkiem budowlanym.Moje publikacje, koncentrujące się na tematyce budownictwa, domu i ogrodu docierają do miliona internautów rocznie. Na moim blogu oferuję czytelnikom kompleksowe poradniki związane z procesem budowy domu, od etapu planowania do finalizacji. Z pasją dzielę się wiedzą na temat ogrzewania, wentylacji, rekuperacji i klimatyzacji, a także przedstawiam najnowsze cenniki, katalogi, projekty i certyfikaty. Wszystko to, by moje treści były najbardziej wartościowe dla Was.
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Podziel się swoją opiniąx